Bebeğimin Tırnakları


Bebeğimin Tırnakları, Sonunda beklediğiniz oldu bebeğiniz dünyaya geldi. Her şey bitti rahatladınız derken aslında maceranın henüz yeni başladığını farkına varmanız eminiz ki çok uzun sürmeyecek. Bebeğinizin hassasiyet gerektiren bakımı, beslenmesi ve sağlığı için bir anne olarak herkes gibi endişeli günler geçirebilirsiniz. Tüm bu zamanları daha kolay atlatabilmeniz adına sizler için bir yön gösterici olan yazılarımızı uzmanların görüşlerinden derledik. Bu yazımızda bebeğinizin tırnaklarını nasıl kesmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Biliyoruz siz onu çok küçük ve narin görüyorsunuz bu yüzden de o küçücük tırnaklarını nasıl keseceğinize dair endişeler taşıyorsunuz. Merak etmeyin siz annesiniz ve bununda üstesinden gelebilirsiniz.

Bebeğinizin uzayan tırnaklarını kesmediğiniz takdirde yüzünü çizebilir kendine zarar verebilir. Bu açıdan tırnak bakımı ve kesimi bebeğiniz için son derece önemlidir. Mutlaka dikkate alınmalıdır.

Bebek bakımı için en güzel zaman banyo saatleridir. Bebeğinizi güzelce yıkadıktan sonra tüm bakımlarını kolayca yapabilirsiniz. Bebeğinizin tırnaklarını kesmekte buna dahildir. Siz bebeğinizin tırnaklarını ne kadar ince ve narin görseniz de normal şartlarda zorlanabilirsiniz. Bu yüzden bebeğinizin tırnaklarını kesmek için banyo sonralarını tercih etmelisiniz. Böylece daha kolay bir kesim işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Bebeğinizin tırnaklarının kesimi için onun narin parmak ve tırnak yapısına uygun bir tırnak kesme makası edinmelisiniz. Böylece bebeğinizin minik parmaklarına zarar vermemiş olursunuz. Bebeğinizin tırnaklarını kesme işlemini daha kolay yapabilmek için iki kişi olmanızda yarar vardır. Böylece bebeğinizin kontrolünü daha iyi sağlayabilirsiniz. Ya da banyodan sonra havludan tek tek çıkarıp hızlı ve dikkatli bir şekilde kesebilirsiniz. Bebeğin el tırnaklarını yuvarlak, ayak tırnaklarını ise düz kesmelisiniz. Bebeğinizin tırnaklarını kesmenize rağmen 6 haftaya kadar eldiven kullanılması daha doğrudur.


Like it? Share with your friends!

0

Comments 0

Bebeğimin Tırnakları

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format