Cleocin T


Cleocin T Akne ve sivilce tedavisinde destekleyici ilaç olarak doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. Cleocin T kullananların neredeyse hepsinin memnun kaldığı etkili sonuç aldı Cleocin T Losyon içerisinde etken madde sayesinde ergenlik sivilceleri başta olmak üzere cilt yüzeyinde oluşan sivilcelerin tedavisi için kullanılmaktadır. Sizlere bu yazımızda Cleocin T Losyon hakkında bilgi verirken cleocin t jel nedir, cloecin t losyon nasıl kullanılır, cloein t losyon yan etkilerinden bahsederek yardımcı olmaya çalışacağım. Kesinlikle Cleocin t jel doktor tarafından önerilmeden kullanılmaması gereken bir losyon dur.

Cleocin T Nedir?

Cleocin T Tropikal çözelti akne ve sivilce tedavisinde kullanılan cildin yüzeyine sürülen bir losyondur. Cleocin T tropikal çözelti 30 ml ve 60 ml olarak 2 değişik ölçekte satılmaktadır. Cleocin T etken maddesi olan klindamisin fosfat sivilceleri yok etmede çok etkilidir. Kullandığınız pek çok sivilce losyonu yada kreminin içerisinde klindamisin fosfat  bulunmaktadır. Kesinlikle reçetesiz olarak alınması tavsiye edilmez.

Cleocin T Ne İşe Yarar?

Cleocin t 1 topikal cozelti 30 ml neye yarar, neye iyi gelir sorusunu genelde bu losyonu kullanmak isteyenlern çok merak ettiği bir konudur.  Cleocin t tropikal çözelti içinde bulunan etken madde çok güçlü bir antibotiktir. Bu antibiyotik sadece sivilceleri yok etmez siyah noktalar üzerinde olumlu etki göstermektedir. Cleocin t kullanalar bu losyonu cilde çok iyi geldiğini sıklıkla bildirmektedir. Eğer sırtınızda sivilce varsa bu bölgeye rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cleocin t jel size reçete edildiğinde düzenli kullanıldığında etkisi kısa sürede gösterecektir.

Cleocin T Kullanım Şekli!

Kesinlikle cleocin t losyon doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Eğer aksi bildirilmemiş ise günde 2 defa kullanılması gerekmektedir. Cleocin t losyon kullanım şekli ise;

 • Cleocin t sürülecek bölge iyice temizlenir.
 • Cleocin t şişesi iyice çalkalanır
 • Sivilce olan bölgeye ince tabaka halinde sürülür
 • İnce tabaka haline sorunlu bölgeye sürülerek kullanılır.

Kesinlikle belirtilen dozdan fazla kullanılmaması gerekmektedir.  Asla size verilen losyonu tedavi süresinde düzenli şeklide kullanmak gereklidir.

Cleocin T Yan Etkisi!

Cleocin t yan etkileri genelde içeriğinde bulunan etken maddeler karşı alerjisi olanlarda ve fazla dozda kullananlarda sıklıkla görülmektedir. Eğer beklenmeyen bir yan etki görülürse kesinlikle losyonu kullanmayı bırakmalısınız. En çok yan etkiler ise;

 • Uzun süreli kanlı ishal
 • Şiddetli karın ağrısı
 • Bağırsak enfeksiyonları
 • Ciltte kuruluk, tahriş, yanma ve kızarıklık
 • Uygulanan bölgede kaşıntı, kabarma ve kurdeşen
 • İshale eşlik eden mide bulantısı
 • Cildin yağlanması
 • Gözlerde batma hissi

Yukarıda saydığımızda yan etkiler çok nadir görülmektedir. Kesinlikle beklenmeyen bir yan etki görülürse doktorunuza mutlaka bilgi vermelisiniz.

Cleocin t jel hamilelik döneminde kullanılması tavsiye edilmez. Eğer gebe iseniz ve cleocin t losyon kullanmanız gerekiyorsa doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emziren annelerin cleocin t kullanmasında sakınca görülmemesine karşın mutlaka bebek takip edilmelidir. Eğer yan etkiler bebekte görülürse mutlaka losyon kullanmayı bırakmalısınız.

Cleocin T Hakkında Bütün Sorular!

Sizlere bu kısımda cleocin t hakkında merak edilen soruları ve cevaplarını paylaşarak yardımcı çalışacağım. Aklınıza takılan soruların cevaplarını bu kısımda bulabilirsiniz.

Cleocin t yüzde ne kadar kalmalı

Cleocin t yüze sürüldükten sonra kesinlikle etki etmesi için asla yüz yıkanmamalıdır. Günde 2 defa kullanılan bu losyonu temiz cildinize sürün ve emilmesini sağlayın. Sürdükten  sonra yüzünüzü yıkamanıza yada temizlemenize gerek yoktur. Akşam yatmadan sürün ve yatın sabah ılık su ile cildinizi temizleyin sabah aynı şekilde cleocin t sürün yeterli.

Cleocin t siyah nokta

Sivilceleri kısa sürede yok eden cleocin t siyah noktaların görünümü azaltarak yok ettiği bilinmektedir.

Cleocin t reçetesiz alınır mı

Cleocin t reçetesiz eczanelerden alınmasına karşın bilinç kullanımı baze yan etkilere sebep olacağınızdan doktorunuza danışarak almanız gerekmektedir.

Cleocin t sürdükten sonra yüz yıkanır mı

Kesinlikle sürdükten sonra yüzünüzü yıkamayın sürüldükten sonra doğal şekilde cilt tarafından emilmesi gerekmektedir. Cleocin t sürmeden önce yüzünüzü yıkayın daha sonra bu losyonu sürün.

Cleocin t solüsyon yüze sürülür mü

Evet cleocin t yüzü sürebilir aynı şekilde sırtta çıkan ergenlik sivilcelerin yok olması içinde kullanılabilir.

Cleocin T Sivilceye iyi gelir mi

Çok etkili bir losyon Cleocin T sivilceleri geçiren etkili bir üründür. Sivilcelerden kurtulmak isteyenler Sivilceler Nasıl Geçer adlı yazımızı inceleyebilir.

Cleocin T Kullananlar

Sizlere cleocin t kullananlar ve yaptıkları yorumları forum sözlük ve sosyal medyadan derleyerek yazmaya çalışacağım. Genelde cleocin t kullananlar mücizevi etki yarattığını söylesede bazı kişiler pek işe yaramadığını açıklamıştır. Genelde tedaviyi yarıda bırakanlar ve düzenli kullanmayanlar sonuçtan memnun kalmamasına karşı düzenli şekilde kullananlar kesinlikle sivilcelerden kurtulmuştur. Sizlere sosyal medyadan cleocin t hakkında yapılan bir yorumu paylaşmak istiyorum.

Cleocin T Öncesi ve Sonrası

Genelde sivilce kremler yada losyonları kullanmak isteyenler etkisi görmek için bazı kanıtlar görmek isterler. Sizlere cleocin t kullanan kişilerin cleocin t kullanmadan önceki ve sonraki hallerini paylaşmak istiyorum. Cleoin t kullanmak isteyenlere en azından fikir vermek için.

Kesinlikle bilmeniz gereken bir husus ise başka birinde işe yarayan bir ürün asla sizde işe yarayacak diye bir kural yok. Asla arkadaşınız kullandı memnun kaldı diye sizde etki beklemeniz yanlış olur.

Cleocin T Prospektüs

Eğer cleocin t size reçete edildi ise kesinlikle prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Cleocin t hakkında en güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Prospektüs kağıdında yazılan bilgiler losyon kullanılmadan önce iyice okumalı ve anlamalısınız.

Cleocin T Fiyatı

Pek çok doktorun ergenlik sivilcesinde ilk tercihi olan Cleocin t reçete ile satıldığında devlet tarafından karşılanmaktadır.

CLEOCIN T %1 topikal çözelti 30 ml Fiyatı
Etken Madde Klindamisin 10.55 TL

Sizlere bu yazımızda cleocin t hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kullananların genelde memnun kaldığı cleocin t losyon hakkında sizlerde aklınıza takılan soruları ve kullandıktan sonraki etkisini yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Fucicort Krem    Tretin Krem    Hipokort Krem


Like it? Share with your friends!

0

Comments 0

Cleocin T

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format