Contractubex Kullanımı ve Faydaları


Contractubex jel insan vücudunda kaza sonucu oluşan yara izleri , ergenlik dönemindeki sivilce izleri , ameliyat sonrası dikiş izi yanık izi, cilt lekeleri ve bedenimizin çeşitli bölgelerinde oluşmuş çatlak benzeri görünüm açısından hoş olmayan deformasyonel izlerin hızlı ve iz bırakmadan iyileşmesini sağlamak amacıyla üretilen bir yanık kremi olarak karşımıza çıkmaktadır. Contractubex , hekimler tarafından sıklıkla önerilmektedir. Contractubex yara izlerinin kapanmasında ve cilt dokusunun yenilenmesinde etkin özelliğiyle sıkça kullanılan bir kremdir.

CONTRACTUBEX NASILKULLANILIR?

Contractubex jel nasıl kullanılır sorusuna cevap arayalım. Çok derin yara izleri ve eskiden kalma estetik görünümü bozan izlere uygulanacak yöntem, sorunlu bölgeye jel uygulanarak son aşamada ince bir tabaka bırakılır. Temiz bir bez ya da varsa gazlı ben ile üzeri kapatılır.Contractubex krem uyguladığımız bölgeyi yaklaşık 1 gün bekletiriz. Krem uygulaması her gün düzenli bir şekilde uygulandığı taktirdeContractubex uygulamasından memnun kalmamanız mümkün değil. Vücudunuzda bulunan yara izlerinin iyileşme süreci bu izin ne kadar eski olduğuyla doğru orantılı olarak ilerler.Yara izi ne kadar eski ise iyileşme o kadar geç olur. Bu durumu göz önünde bulundurmak ve sabırlı olmak gerekir. Yara merhemi ni çok fazla kullanmak hiç bir fayda sağlamayacaktır, bunu deneseniz de ekstra bir sonuç almanız mümkün değil. Contractubex jel kullanım miktarı günde yaklaşık iki defayı geçmeyecek şekilde uygulanmalıdır.

CONTRACTUBEX KREM HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Geçmişte herhangi bir nedenle vücudunuzda izler oluştu ve bir türlü iyileşmek bilmiyor. Özellikle yüzümüzde yara izi sivilce izleri ve cilt lekelerivarsa insanın canının sıkılması içten bile değil. Bilakis cilt kusurları nız varsa Contractubex ile kısa sürede iyileşme sağlamak mümkün olabiliyor. Dış görünümdeki cilt kusurları ne kadar can sıkıcı olsada biraz sabırlaContractubex jel cildinizde ciddi derecede iyileşme sağlayacaktır.

Günümüzde bir çok kişi özellikle ameliyat sonrası oluşmuş izleri, dikiş izleri yaralanma vakaları ,kazalar doğum sonrası oluşan çatlaklar kişiler üzerinde kalıcı izlerin oluşacağına dair endişeler bırakır. Çoğu kişi ise böyle durumlar karşısında nasıl hareket edeceğini bilemez ve bu olumsuz durumu istemeyerek kabullenmek zorunda kalır. Artık bu tür olumsuz durumların ortadan kaldırılmasında Contractubex büyük rol oynar vecilt sorunları nı ortadan kaldırır.

CONTRACTUBAX KULLANIMI VE BİLİNEN YAN ETKİLERİ

Contractubex jel faydaları çok fazla olmakla birlikte, akne izleri , kaşıma neticesinde oluşan cilte belirgin izler ve hatta ameliyat sonrası alınmış benlerin bıraktığı izlerin yok edilmesinde etkin rol oynar.

Özünde bol miktarda Extractum Cepea, Allantin ve Heparin içeren jel yaraların ve ölü dokuların hızlı bir şekilde iyileşmesini ve canlanmasını sağlıyor. Contractubex doğum sonrasıbayanların ya da aşırı derecede kilo verenlerin yaşadıkları çatlak probleminin giderilmesi nde harika sonuçlar verdiği görülmüştür. Hamileliksonrasında oluşan çatlaklar bayanlarda derinin aşırı gerilme ve gevşemesi sonucu oluşmakta.Contractubex krem ile hamilelik sonrası çatlakların giderilmesi nde içeriğindeki etkin maddeler sayesinde yüzünüzü güldürecektir. Özellikle zor geçen hamilelik dönemlerinde deri üstü zarar gördüğü gibi deri altında da hasarlar oluşabilir. Bu durumlarda iyileşme süreci biraz uzayabilir.

Contractubex jel kullanmak için mutlaka yeni yara izi, kesik, deformasyon ya da çatlaklarınızın olması gerekmiyor. Yıllar öncesinden kalma bir yanık iziniz olsa bile Contaractubex jel bu izleri yok edebilir. Göz önünde bulundurmanız gereken tek şey yara izinin ne kadar eski olduğudur. İzler ne kadar eski olursa iyileşme o kadar gecikecektir. Düzenli kullanmak her zaman etkin bir sonuç verir.

Contractubex Krem Sivilce İzlerinde Nasıl Kullanılır?

Ergenlik çağına gelmiş gençlerin baş belasısivilceler . Ergenlik döneminde çoğunluğun yaşadığı sivilceler. Sivilcelerin bu dönemde çıkması normal fakat ergenlik döneminden sonra kalıcı izlerin oluşması sorun olmakta. Özellikle yüzde çıkan sivilcelerin bıraktığı izlerin görünümü hiç hoş değil. Contractubex jel ergenlik döneminden kalma sivilce izlerini yok edebilir.Sivilceye en iyi krem hangisidir sorusunun net cevabı Contractubex krem olarak yanıtlanabilir. Yüzünüzde yada cildinizin herhangi bir bölgesindesivilce izi oluşmuşsa sivilce izlerini yok etmekiçin Contractubex jel kullanmak sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Sivilce izlerini gidermek için Contractubexkullanmaya karar verdiniz ve ilk bir kaç dememe sonrasında sivilcelerde artış oldu. Bu durumda ne yapmalısınız. Aslında bu durum sizi telaşlandırmasın. Vücudunuzun Contractubex jel‘e verdiği tepkiden ibarettir. İlk bir kaç günde sivilcelerde artış gözlenebilir. Düzenli kullanım sonrasında sivilce izlerindeki azalmayı rahatlıkla fark edeceksiniz. Ayrıca yüzünüzde oluşmuşsivilcelerden kalma çukurlar varsa onlarında iyileşme gösterdiğini fark edeceksiniz.

Contractubex Yara İzlerinde Nasıl Kullanılır?

Contractubex yara izlerinde çok etkili bir krem olma özelliğiyle bilinir ve kullanımı da çok kolaydır. İlk olarak bir miktar jel yara üzerine sürülür sonrasında ince bir tabaka bırakılır. Gazlı bez ve ya temiz bir bez yaranın üzerini örtmemizde bize yardımcı olacaktır.Contractubex uyguladığımız yaranın üzeri mutlaka kapatılmalıdır. Bu şekilde uygulama yaptıktan sonra 1 gün bekletilmelidir.

Doktor tavsiyesinde kullanılacaksa;

Contractubex yara izlerinde nasıl kullanılır doktor tavsiyesi . Genelde doktor tavsiyesi üzerine kullanılan Contractubex jel günde 4 defa uygulanıyor. Doktorların büyük bölümü yaranın durumunu göz önünde bulundurarak gün içerisinde 4 defa uygulanmasını önermekte.

Contractubex uygulama şekli ; yine yazımızda bahsettiğimiz gibi yara üzerini ovalar biçimde sürülür ve sonrasında ince bir tabaka jel bırakılarak üzeri temiz bir bezle kapatılarak beklemeye geçilir.

Contractubex Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Contractubex kullanırken dikkat edilecek hususların en başında açık yara ve yeni dikiş izleri üzerine uygulanmamasıdır. Contactubex çok hızlı bir iyileşme sağladığı için yaranın üst tabakası hemen kabuk bağlar. Eğer yara iç kısmında enfeksiyon oluşumu yaşanırsa yara içinde iltihapoluşacaktır. Bu iltihaplanma Contractubexuygulanması sonucu oluşan yüzeysel iyileşme sonucu dışarıya atılamayacağı için yara altında hapsolacaktır. Dışarı atılamayan iltihat yaranın iyileşme sürecini olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle özellikle yeni yara ve yanık izleri için doktor tavsiyesi çok önemlidir. Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde yeni oluşmuş yara ve yanık izleri varsa mutlaka doktor tavsiyesinde hareket etmelisiniz. Doktorunuzun tavsiyesi üzerine Contractubex ile yaklaşık 4 ila 6 ay arasında çok ciddi yara izlerinin kaybolduğunu görebilirsiniz.

Contractubex yanık izleri için kullanılacaksa yine doktor tavsiyesinde hareket etmek gerekir. Hekim tarafında aki bir durum belirtilmediği surece günde 2 defa kullanmak yeterli olacaktır.Yanık izini yok eden krem ya da yanık izlerine iyi gelen krem hangisidir bunu en iyi bilenler yine doktorlardır. Hekimlerin büyük çoğunluğu bu soruya Contractubex olarak cevap verir ve hastalarına önerir.

Contractubex Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Contractubex doğru ve düzenli kullanımlar sonucunda pek fazla bir yan etkisi bulunmamaktadır. Genel olarak karşılaşılan olumsuz etkileri şöyle sıralaya biliriz.

  • Contactubex krem in içeriğinde bulunan aynı zamanda etken maddesi ”Extractum Cepae, Allantoin ve Heparin” bazı kişilerde hassasiyet, duyarlılık ve alerji durumu gösterebilir. Bu olasılık çok nadir görülse de ilacı kullanmaya devam etmek zararlı olabilir.
  • Contractubex krem haricinde kullandığınız bir ilaç varsa bu durumu doktorunuza mutlaka bildirmelisiniz.
  • Contractubex krem kullandığınız sürece farklı bir krem kullanmamaya özen gösteriniz.
  • Contractubex krem kullanımı sonrası nefes almakta zorluk, kaşıntı kurdeşen, yüzde, ağızda ve boğaz bölgesinde ani şişmeler oluşursa krem kullanmayı hemen bırakmalısınız. Sonrasında doktorunuza danışınız.
  • Contractubex krem kullanıldığında uygulama yapılan bölgede hafif kaşıntı, uyuşma ve tatlı bir karıncalanma oluşabilir. Bu durum ilacın meydana getirdiği iyileşme sürecinin tepkisel sonucudur. Bu durum size rahatsızlık veriyorsa parmak uçlarınızla yara üzerine hafifçe masaj yapabilirsiniz.
  • Contractubex krem yan etkileri çok nadir olarak görülse de yara etrafında kızarıklık gibi belirtiler gördüğünüzde mutlaka hekiminize danışınız.

Yanık ve yara merhemi olan Contractubexkullanımı esnasında göze çarpan ve yaşanan problemler göz önünde bulundurulmadığında sorunlu bölgede çok kötü sonuçlar oluşabilir. Yapılan araçtırmalarda Contractubex krem kullanan her 1000 kişiden 1’i kremin yan etkilerinden etkilenmiş. Üretici firma yaptığı araştırmaya dayanarak bu sonucu paylaşmaktadır.

Contractubex Kullananların Yorumları

  • Tırnaklarda oluşan izler için kesin sonuç alanlar gözlenmiştir.
  • 4 ila 6 ay düzenli kullanım sonrası piyasada bulunan en etkili krem olduğunu söylüyorlar.
  • Kısa süre kullanıp hemen vaz geçilmemesi gerektiği, uzun sürede etkisin gözlendiği söylenmekte.
  • Çocuklarda küçük yaşlarda oluşan yanık izlerinin iyileşmesinde en iyi krem olduğu.

Contractubex Fiyatı Ne Kadar?

Contractubex krem tüm eczanelerden rahatlıkla temin edilebilir. Krem kullanımı doktor tavsiyesinde gerçekleştirilirse daha etkili olacaktır.

Contractubex 100 gr jel 2017 satış fiyatları

Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV ) dahildir : 77,52 TL

Reçete ile satılır Fiyatı: 77,52 TL

Üretici firma: İthal/ İmal ithal ( Ref.Ülke: Almanya)

Bir diğer yazımız olan Madecassol Krem Kullanımı ve Faydaları başlıklı yazımı okumayı unutmayınız.


Like it? Share with your friends!

1

Comments 0

Contractubex Kullanımı ve Faydaları

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format