Emziren Anne Hamile Kalırsa Nasıl Anlaşılır?

0

Bu yazımızda emziren annelerin karşılaştıkları hamilelik hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz. Emziren anne hamile kalırsa nasıl anlaşılır, emzirirken hamile kalınırsa ne olur inceleyelim.

Emzirirken Hamilelik Belirtileri

Emzirirken hamile kalanlar bu durumu hangi belirtilerle anlayabilir.

  • Anne sütünde oluşan değişimler

En çok sorulan soru ise emziren anne hamile kalırsa sütün tadı değişir mi?

Annede yeni gebelik oluşuyorsa sütün tadında ve kıvamında değişiklikler meydana gelir. Bebeklerin bu değişen tadı ve kıvamı sevmemesi ve süt istememesi gebelik durumunun olabileceğine işarettir. Gebelik ilerlediği zamanlarda sütte de ciddi bir azalma görülür. Bunlara rağmen sütün besin içeriğinde hiçbir azalma ve farklılık görülmez.

  • Adet gecikmesi

Adet gününün geçmesi gebeliğin ilk belirtilerindendir fakat bazı kadınlar emzirdikleri dönemde adet görmeyebilirler. Bu nedenle adet gecikmesi emzirme döneminde gebelik belirtisi değildir.

  • Göğüslerin hassaslaşması

Erken gebelik durumlarında kadınların göğüslerinde ve göğüs uçlarında ciddi bir hassasiyet meydana gelmektedir. Bu hassasiyet emzirmeyle birlikte daha da dayanılmaz bir hal alır.

  • Halsizlik

Yorgunluk, güçsüzlük, halsizlik emziren ve gebe kadınlarda sık görülen şikâyetlerdir. Emzirme durumu kadını ekstra bir strese sokar ve bu da devamında halsizliği, güçsüzlüğü getirir. Bir kadın gebe kaldığı zaman hormonları da artış gösterir. Bu hormonlar da yorgunluğu ciddi anlamda tetiklerler. Bu nedenle hamile kadınlar protein açısından zengin besinler tüketmelidirler.

  • Mide bulantısı

Emzirme esnasında gebeliğin en çok anlaşılabileceği durum sabah bulantılarıdır. Bazı kokular ve aromalar bu bulantıyı tetikleyebilir. Narenciye tarzı kokuları koklamak bu bulantının azalmasına yardımcı olacaktır.

Vajinal salgıda artış, yerleşme kanaması gibi belirtiler de emziren anne hamile kalırsa nasıl anlaşılır konusunda yer verilmesi gereken belirtilerdir. Emziren anne bu belirtilerden bir kaçına sahipse gebe olduğu söylenebilir.

Cevap bırakın