Evdeki Haşerelerden Kurtulmanın Yolları

0

Bazen fare, hamam böceği ve örümcek gibi istenmeyen misafirlerin evimizde bulunması bize zor anlar yaşatabilir. Bunlardan kurtulmanın en emin yolu ilaçlama yapmaktır fakat evinde küçük çocuğu bulunanlar için ilaçlama riskli olabilir.

Bu durumda olanlar için evdeki haşerelerden kurtulmanın yolları arasında, evde yapabileceğiniz ve herhangi bir tehlike içermeyen yöntemler de mevcuttur. Bu yazımızda evinizdeki haşerelerin kökünü kurutmanıza yardımcı olacak bazı ev yapımı ilaç formüllerini sizlerle paylaşıyoruz.

Evdeki Fareleren Kurtulmanın Yolları

Çok nadiren de olsa bazı evlerde fare olabilmektedir. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız hemen kolları sıvayıp tarif edeceğimiz ev yapımı fare ilacını yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken;1 ölçü mısır nişastası, pudra şekeri ve alçıyı karıştırarak yayvan bir kabın içine koymak. Bu yemin yanına bir kap da su koyun.

Bu iki kabı farelerin çıktığı yerlere bırakın ve evinizdeki bu istenmeyen misafirlerden kurtulun. Hazırladığınız bu yem görünümündeki tuzağı yiyen fare üstüne de suyu içtiğinde, alçı ve su midesinde taşlaşarak ölmesini sağlayacaktır. Bu yemde hiçbir şekilde zehir kullanılmadığı için evdeki çocuklar için de herhangi bir tehlikeye ortaya çıkmayacaktır.

Evdeki Hamam Böceklerinden Kurtulmanın Yolları

Evimizin mutfağında, banyosunda, nemli ve karanlık bölgelerde kendilerine yer edinen bu haşerelerden kurtulmanın en basit yolu, en yakın eczaneye gidip borik asit almaktır. Bunu temin ettikten sonra; haşlanmış patates ve biraz sıvı yağla yapacağınız pürenin içine borik asit ekleyin. Yaptığınız bu ilacı hamam böceklerinin çıktığı yere koyarsanız onlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Tüm haşereler yok olana kadar bu yöntemi 2 günde 1 uygulayabilirsiniz.

Evdeki Örümceklerden Kurtulmanın Yolları

Tavan köşelerinde ağ ören örümceklerle zaman zaman hepimiz bir şekilde karşılarız. Bu istenmeyen misafirlerden kurtulmanın en kolay yolu çamaşır suyudur. Örümcek ağını bir süpürge ya da fırçayla alın ve o bölgeyi çamaşır suyu ile güzelce silin. Örümcek temizlenen yere ağ yapamayacağı ve dolayısıyla da beslenemeyeceği için kendine başka bir yer arayacak ve böylece siz de ondan tamamen kurtulmuş olacaksınız.

 Evdeki fare ve haşerelerden kurtulmak için bu saydığımız tehlikesiz ve etkili yöntemleri deneyerek onları tamamen yok edebilirsiniz.

Cevap bırakın