Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler


Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler, Bir kadının başına gelebilecek en güzel şeylerden birisi evlat sahibi olmaktır. Mutlu yuvaların vazgeçilmez unsuru, evlerin neşesi olan çocukların 9 ayı aşan uzun bir doğum süreci vardır. Çocukların sağlıklı bir şekilde dünyaya gelebilmesi için bu 9 aylık periyot hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle hamile bayanların hamilelik sürecinde dikkat etmesi gereken birçok faktör vardır. Bugün siz değerli takipçilerimize hamilelikte dikkat edilmesi gerekenleri aktarmaya çalışacağız.

Hamilelikte Sigaradan Uzak Durun

Hamilelikte sigara içmek aynı zamanda bebeğinize de sigara içirmek demektir. Kendi sağlığınızdan da önce bebeğinizin sağlığını düşünüyorsanız hamilelik süresince sigara içmekten ve sigara içilen ortamlardan uzak durmanız gerekmektedir. Sigara içmeyen ancak sigara içilen yerlerde bulunan insanların sigara kullananlardan bile daha fazla zarar gördüğü bilimsel bir gerçektir. Bu nedenle çevrenizdeki kişileri de sigara içmemeleri için uyarın, bu mümkün değil ise bu tarz ortamlardan siz uzak durmaya çalışın.

Hamilelikte Ağır Yük Kaldırmayın

Bebek düşmelerinin büyük bir bölümü hamilelikte ağır yük kaldırma yüzünden meydana geliyor. Hamilelikte gücünüz azalmasa dahi bebeğinize zarar verebileceğini düşünerek ağır yük kaldırmayın. Ani eğilip kalkmamaya da özen gösterin.

Hamilelikte Ev İşleri

Hamilelikte ev işleri yaparken de oldukça dikkatli olun. Eğer imkanınız varsa hamilelik süresince eşiniz dostunuzdan ev işleri konusunda yardım isteyin ya da ücretli olarak bu işi yapan bayanlar ile anlaşın. Hamilelik süresince yorgun düşmeniz, ev işleri sırasında kendinizi hırpalamanız da bebek sağlığına zarar verme potansiyeli içermektedir.


Like it? Share with your friends!

0

Comments 0

Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format