Limonata Diyeti

0

Limonata diyeti havaların ısınmasıyla birlikte akla ilk gelen diyetler arasında bulunmaktadır. Sıcak yaz günlerinde 1 bardak buz gibi limonataya hiçbirimiz hayır demeyiz. Hele bir de işin ucunda kilo vermek varsa limonata içmek daha keyifli bir hale gelebilir.

Limonata Diyeti İle Kaç Kilo Verilebilir?

Limonata diyetinin diğer adı da limon detoksu olup, bu diyet programı şok diyetler kategorisinde bulunmaktadır. Zaman içinde vücudumuzda biriken toksinler kilo almamıza neden olurlar ve vücut bu toksinlerden arınmadığı sürece kilo vermek mümkün değildir. Limonata diyeti bedeni toksinlerden arındırıp, metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak kilo verme sürecini daha hızlı hale getirebilir.

Limonata diyeti ile kaç kilo verilir sorusunun cevabı, tüm diyet programlarında olduğu gibi bu diyet programında da kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ortalama bir rakam vermek gerekirse bu diyeti uygulayarak 2 haftada yaklaşık olarak 10 kilo vermek mümkündür. Merak edenler için 1 günlük örnek limonata diyeti menüsü aşağıdadır.

1 Günlük Limonata Diyeti Listesi

Sabah: 1 dilim ince kesilmiş kepekli ekmek, ince 1 dilim light dil peyniri, 1 tane elma ve 10 tane tuzsuz badem.

Ara öğün: Dilediğiniz kadar limonata içebilirsiniz.

Öğle: Çok az zeytinyağı ve biraz yağsız kıyma ile pişmiş sebze yemeği, 1 kase ayran ( yağsız yoğurttan yapılmış ve tuzsuz olmalı. )

Ara öğün: 4 tane diyet kraker ve istediğiniz kadar limonata.

Akşam: 200 gram ızgarada pişmiş yağsız et ( tavuk, balık ya da hindi eti olabilir ), çok az zeytinyağı ve limon katılarak yapılmış yeşil salata.

Gece yatmadan önce: Taze mevsim meyvelerinden 1 tane yiyebilirsiniz.

Limonata diyeti düşük kalori alımına dayanan ve kısa sürede kilo vermeyi amaçlayan bir diyet programıdır. Bu diyeti uygulamak isteyenler mutlaka doktorlarına ya da bir diyetisyene danışarak bunu yapmalıdır.

Cevap bırakın