Sarımsak Çayı

0

Sarımsak çayı yağ yakıcı çaylar arasında en etkili olanıdır. Ünlü oyuncu Angelina Jolie’nin doğumundan sonra hızlı bir şekilde kilo vermesinin nedeninin bu çay olduğunun açıklanması sonucunda kilo vermek isteyenlerin favorisi olmuştur.

Ülkemizde birçok ünlünün de sarımsak çayı kullandığının duyulması ve ünlü diyetisyen Ender Saraç’ın zayıflamak isteyenlere bu çayı önermesi üzerine yağ yakıcı çaylar arasında en çok tercih edilen çay durumuna gelmiştir.

Sarımsak Çayının Faydaları

Sarımsak çayı mideyi zararlı parazitlerden temizlemesi, sinüsleri açması, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi ve doğal bir antibiyotik olması nedeniyle sağlık yönünden de çok faydalı bir çaydır. Vücuttaki yağların yakılmasını hızlandırmasının yanı sıra sağladığı tokluk hissi ile de kilo sorununun çözümüne büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Sarımsak çayı yağ yakıcı bir çay olduğu kadar ödem söktürücü özelliği ile de vücuttaki fazla suyu ve şişkinliği alır.

Sarımsak Çayı Nasıl Kullanılır?

Sarımsak çayı sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 kere 1 fincan içilmelidir. Arzu ettiğiniz kiloya inene kadar 15 gün ile 1 ay arasında düzenli olarak kullanmanız gerekir. Bu çayı içerken şeker kullanmamalısınız. Sağlıklı bir diyet programı ve yapacağınız egzersize ilaveten sarımsak çayı kullanırsanız faydasını görebilirsiniz.

Sarımsak Çayı Tarifi

Sarımsak çayı evde yapılması oldukça kolay bir çay çeşididir. Normal bir bitki çayıyla aynı şekilde yapılmaktadır. Bu çayın zencefil kullanılmadan yapılanı da vardır fakat biz size zencefilli olan sarımsak çayının tarifini vermek istiyoruz. Çünkü bu çayda kullanılan zencefil selülit görüntüsünün hafifletilmesinde ve bölgesel yağların eritilmesinde etkili olmaktadır. Denemek isteyenler için yağ yakıcı sarımsak çayı tarifi:

Gerekli Malzemeler

  • 3 tane taze kök zencefil
  • 4 diş sarımsak
  • 1 litre su
  • Limon suyu
  • Bal

Yapılışı

Zencefili çok ince parçalar halinde doğrayın. Suyla birlikte bir tencere veya demliğe alıp kaynatın. Bu arada sarımsakları havanda güzelce ezin. Demlikteki zencefilli su yeterince kaynadıktan sonra içine ezdiğiniz sarımsakları da ilave ederek 5 dakika kadar demleyin ve soğuduktan sonra içine biraz limon suyu ve çok az bal katarak için.

Zencefilin tadı size ağır geliyorsa sarımsak çayını zencefil kullanmadan da yapabilirsiniz fakat bölgesel yağlardan daha çabuk kurtulmak isteyenlere zencefilli sarımsak çayı kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

 Ender Saraç sarımsak çayı ile kısa sürede kilolarınıza veda edebilir daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın