Taşlı Abiye Modelleri

0

Taşlı abiye modelleri şık ve zarif tasarımları ile dikkat çekiyor. Taşlı abiye modelleri bayanların özel gün ve gecelerde en sık tercih ettiği elbise çeşitlerindendir.

Abiye elbiselerin tamamında taşlı işlemeler olabileceği gibi sadece alt ya da üst kısmında taşlar bulunan tasarımlar da vardır. Sade ve şık tasarımları tercih eden bayanların tercihi ise yaka veya bel kısmında zarif taşlar bulunan abiye modelleri olmaktadır.

Bu sezon her bayanın beğenisine hitap edebilecek farklı tasarımda taşlı abiye modelleri sayesinde bayanlar katıldıkları her davette modern ve şık görünümleri ile dikkat çekebilirler. Bu yazımızda sezonun taşlı abiye modelleri hakkında bazı tüyoları paylaşıyoruz.

Taşlı Abiye Modelleri

Abiye modelleri arasında taşlı abiyelere sıkça rastlıyoruz. Sezonun favori renkleri olan mürdüm, fuşya, somon, petrol mavisi ve su yeşili taşlı abiyelerin yanı sıra kırmızı, siyah ve beyaz renklerde taşlı abiyeler de mevcut. Taşların boyutunun ve dağılımının abiye modeline göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu sezon derin sırt dekolteli abiye modellerinde taşlı işlemeler dikkat çekiyor.

Bol ve dökümlü abiye modellerinin bel kısmındaki taşlar ise tasarımlarındaki incelik ile göze çarpıyor. Geçtiğimiz yıllarda abiye elbiselerde dantel ve tül detayları ağırlıklı olarak kullanılırken bu yıl taşlı modellerin daha ağırlıklı olduğunu görüyoruz. Sezonun abiye trendleri arasında bulunan prenses, straplez, balık, V yaka, sırt dekolteli ve kısa abiye modellerinin hepsinde farklı renk ve boyutta taşlar bulunuyor.6

İki Parçalı Taşlı Abiye Modelleri

Son yıllarda bayanların favorisi olan iki parçalı abiye modelleri bu yıl taşlı işlemeleri ile oldukça dikkat çekici görünüyor. Bu tür elbiselerin yaka ve bel kısmındaki taşlar, zarif ve sade tasarımlardan hoşlanan bayanlar için oldukça ideal.

Kayık Yaka Taşlı Abiye Modelleri

Kayık yaka abiyeler omuzlarının güzelliğini gözler önüne sermek isteyen bayanların öncelikli tercihleri arasındadır. Bu sezon kayık yaka taşlı abiye modelleri balık etek ve bol kesim tasarımlarda öne çıkan detaylar arasında bulunuyor.

Kısa Taşlı Abiye Modelleri

Kısa taşlı abiye modellerine baktığımızda bu sezon kabarık etekli tasarımların yerini önü kısa arkası uzun, asimetrik kesim abiyelerin aldığını görüyoruz. Genç bayanların sıkça tercih ettiği kısa abiye modellerinin göğüs ve bel kısmındaki zarif taşlar göze çarpan detaylar arasında.

Straplez Taşlı Abiye Modelleri

Straplez taşlı abiye modelleri bu sezon önden derin yırtmaçlı tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor. Sade bir tasarımı olan straplez kesim abiyelerin göğüs bölgesindeki taşlar bu elbiselere hareket katan ayrıntılardan birisi olarak oldukça şık görünüyor.

Taşlı Balık Abiye Modelleri

Balık abiye modellerinin yaka ve bel bölgesindeki taşlı işlemeler bu sezon en sık rastladığımız tasarımlar arasında bulunuyor. Bazı taşlı balık etek abiye modelleri üst taraflarında bulunan taş detayları ile dikkat çekerken, bazı tasarımların tamamında baştan aşağıya küçük ve zarif taşlar bulunduğunu görüyoruz.

Taşlı Prenses Abiye Modelleri

Prenses abiye modelleri son dönemlerde bayanlar arasında oldukça popüler bir tasarım. Bu sezon prenses elbiselerin üst taraflarındaki taşlı süslemeler bayanlara daha modern ve şık bir görünüm kazandırmakta oldukça etkili.

V Yaka Taşlı Abiye Modelleri

V yaka taşlı abiye modellerinin bu yıl şıklıkları ile göz kamaştırdıklarını söyleyebiliriz. Son yıllarda abiye modelleri arasında popülerliğini koruyan V yaka abiyeler 2018 yılında taşlı ve sırt dekoltesi ile dikkat çeken farklı tasarımlara sahip.

Taşlı abiye modelleri uygun ayakkabı ve çantalarla kullanıldığı zaman bayanları zarif ve şık gösteren tasarımlardır. Elbiselerin yaka ya da üst tarafları taşlı oluğu zaman başka aksesuar kullanmaya gerek yoktur. Bu açıdan da taşlı abiyeler özel gün ve geceler için en kullanışlı parçalar arasındadır. Bu elbiseler parlak taşlarla süslü olduğundan gece davetlerinde kullanılmaları daha uygun olacaktır.8Kısa Taşlı Abiye Modelleri0

Cevap bırakın