Travazol Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

0

Mantar problemleri konusunda oldukça etkili bir konumda yer alan travazol krem, kendi alanında etkili özellikler sahiptir. Bunun yanında bebeklerde meydana gelen pişiklerde nadir de olsa kullanılan krem, pişik ve yaralar konusunda tercih edilen kremler arasında yer almaktadır.

Şimdi Travazol krem bebeklere kullanılır mı? bu sorunun cevabını daha yakından incelemeye alalım.

Travazol krem bebeklerde hangi aşamalarda kullanılır?

Cilt enfeksiyonları konusunda oldukça etkili bir konumda yer alan travazol krem, özellikle mantarın ortadan kaldırılmasında yardımcı olan bir ilaçtır. Bunun yanında bebeklerde oluşan pişik ve yaralar için yine travazol krem kullanılmakta, hatta ilaç kişinin doktoru tarafından tavsiye edilen ilaçlar arasında yer almaktadır.

Ancak kremin kullanılmasında dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında ilk olarak karşımıza çıkan kremin 4 yaşından küçük çocuklarda ve bebeklerde 3 haftadan fazla kullanılmaması olmaktadır.

Ayrıca travazol krem emziren annelerde süte geçme riski olduğu için kullanılmaması gereken ilaçlar arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra kullanım sırasında göze temas ettirilmemesi gereken travazol krem, dermatit ve rozasea tedavisi konusunda kullanım için uygun değildir. Çünkü bakteri ya da lokal şekilde tahriş gibi etkiler ön plana çıkarabilmektedir.

Travazol krem her şeyden önce özellikle bebeklerde doktor kontrolü altında kullanılması gereken bir ilaç olmaktadır. Bu nedenle her annenin bebeği için kullanmadan önce kesinlikle doktora danışmasında yarar vardır.

Cevap bırakın