• TARİH: 18.08.2019
Armathene Krem

Armathene Krem

Armathene krem cildi onaran cildin kendini hızlı şekilde yenilemesini sağlayan bir kremdir. Her tülü yara, yanık, çizik ve cilt yüzeyinde oluşan çatlakların hızlıca iyileşmesini sağlar.

Armathene krem ayrıca emziren annelerin meme ucu çatlaklarına çok iyi gelmektedir. Sizlere bu yazımızda doktorların sıklıkla reçete ettiği armathene krem nedir, armathene krem ne işe yarar hakkında bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Armathene Krem Nedir?

Armathene kremin içerisinde bulunan etken maddesi dekspantenol olarak bilinmektedir. Bu etken maddesine alerjisi olan kişilerin armathene krem kullanması sakıncalı bir durum olmaktadır. Armathene krem cilt dostu bir krem olmasının en büyük sebebi , cilt onarıcı ve yenileyici bir krem olarak bilinmesidir.

Armathene krem , ölü derinin kendi kendini yenilemesine yardımcı olarak derinin yenilemesine destek olur ve tedavi eder aynı zamanda armathene krem , deri hastalıklarında oluşan deri kızar üzerinde ki kızarıklıkların yine deri üzerinde ki çatlakların ve tahrişlerin tedavi edilmesinde , aynı zamanda cilt üzerinde ki yaraların iyileşmesinin hızlanmasına ve çok kısa bir sürede tevaninin tamamlanmasına yardımcı olur.

Armathene krem cildi esnek tutmakta oldukça etkilidir cildinize esneklik katarak daha canlı ve temiz bir görüntü elde etmenize yardımcı olmaktadır aynı zamanda armathene krem cildi onarır ve cildinizi nemli tutmakta yardımcı olur. Armathene krem , vücudunuzda bulunan yatak yaralarının tedavi edilmesinde kullanılan ve tercih edilen bir kremdir. Armathene krem bir çok hastalığı tedavi ettiği gibi bacak ülseri gibi rahatslıkları ve kronik yaraları da tedavi etmektedir.

Armathene krem , deri üzerinde ki deri iltihabı , cilt çatlakları , yanıklar , kesik , sıyrık ve çizik gibi deri üzerinde oluşan ve aynı zamanda enfeksiyon riski taşıyan tüm bu yüzeysel yaraların tedavisinde doktorlar tarafından reçete edilen bir krem olmaktadır. Armathene krem , emziren annelerde meme başı çatlakların da yine aynı şekilde doktorlar tarafından tavsiye edilip reçete yazılmaktadır.

Armathene Krem Ne İşe Yarar?

Armathene krem , kullanım alanı avantajlı ve oldukça geniş bir kremdir. Armathene krem bir çok alanda tedavi amaçlı kullanılmakta ve doktorlar tarafından hastalara sık sık tavsiye edilmektedir. Armathene krem deri ve cilt problemlerini çözmekte ve cilt onarımını sağlamaktadır.

Armathene krem , bakteri oluşumunu engellerken yeni bir hücre oluşumunu destekler ve bu krem sayesinde yaralar kendini daha kısa sürede onarır ve iyileştirir . armathene krem , yaz aylarında güneş yanıklarının vermiş olduğu acıları ortadan kaldırılmasına yardımcı olmanın yanı sıra aynı zamanda güneş ile birlikte gelen güneş lekeleri için tedavi amaçlı kullanılan bir kremdir armathene krem.

Armathene krem kullanım alanı ve tedavi alanlarını madde madde yazacak olursak şu şekilde diyebiliriz ; Kesikler , çizikler, çatlaklar , yanıklara iyi gelir.
* Bacak ülseri ve kronik yara tedavisinde
* Cilt enfeksiyonları , örneğin . ikincil enfekte egzama tedavisinde kullanılır.
* Bebek emziren annelerde meme uçlarının tedavisi ve anüs çatlakları tedavisinde etkilidir.
* Doku harabiyeti ve cerrahi yaralarda kullanılır.
* Tahriş olan derinin iyileştirilmesinde etkilidir.
* Bebeklerdeki pişik sorunlarını gidermek için kullanılır.

Armathene Krem Nasıl Kullanılır?

Armathene kremi reçete dahilinde almaız ve kullanmanız gerekmekteir. Armathene krem içerisinde bulunan etken maddesine karşı bir alerjiiz varsa krem sizin için zararlı olabilecek durumlar teşhil etmekte olabilir bu nedenle bu kremi yani armethene kremini bir doktor önerisi ile kullanmaya özen göstermelisiniz.

Armathene kremi kullanırken , tedavi edilecek sorunlu bölgeyi iyice temizlemelisiniz süreceğiniz bölgeyi bu nedenle önceden su ile temizleyiniz ve ince tabaka halinde ovuşturarak sürünüz. Bebeklerde görülen pişikler için her bez değişiminde kullanmalısınız.

Meme başlarında oluşan çatlaklar için kullanıyorsanız, bebeğinizi emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz bu hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için oldukça önemlidir.

Armathene Krem Yan Etkileri

Her kremde ve ilaçta olduğu gibi armathene kremde de yan etkiler bulunmaktadır bu yan etkiler ile karşılaştığınız zaman armathene kremi kullanmayı bırakmalısınız. Yan etkiler ile karşılaşıp armathene kremi kullanmayı bıraktığınız zaman ilacın yaptığı yan etkiler ortadan kalacaktır ancak aksi bir durumda bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Armathane krem kullandığınız bölge de kaşıntı , kızarıklık , deride yanma ve soyulma gibi etkenler görüldüğü zaman armathene kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Armathene krem Gebelik 

Armathene krem Gebelik ve emzirme döneminde kullanılmasının herhangi bir riski olduğunu düşündürecek bulgu
yoktur. Armathene krem Gebelik kategorisi B dir.

Armathene Krem Kullananlar

Armathene krem kullananlar yaptıkları yorumlarada kremin yara, yanık iyileştirme konusunda çok etkili olduğu söylemişlerdir. Ayrıca sivilceler için pek çok kişi tarafından tercih edilen bir kremdir.

Armathene krem özellikle yaz döneminde denizde güneş yanıklarında acıyı ve sızı alan etkisinden dolayı sıklıkla tercih edildiği bildirilmiştir. Armathene krem kullananlar kremi düzenli kullandıklarında tahrişi ve cilt kuruluğunu geçirdiği kullananlar tarafından dile getirilmiştir.

Armathene Krem Soruları

Sizlere armathene krem hakkında bilinmeyen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Armathene krem yüze sürülür mü

Armathene krem yüzdeki tahrişi ve kuruluğu yok eden cildi onaran ve yenileyen bir kremdir ve yüze sürülmesinde bir sakınca yoktur.

Armathene krem makat çatlağına iyi gelir mi

Makat çatlağı diğer adı ile anal fissür sorunu yaşayanlar bu can sıkıcı durumdan kurtulmak için bu kremi doktor tavsiyesi ile kullanabilir.

Armathene krem sivilce için kullanılır mı

Eğer sivilce nasıl geçer, sivilce lekeleri nasıl geçer den yana sorun yaşıyorsanız bu kremi sivilcelerde kullanabilirsiniz. Genelde sivilce sorunu için önerilmemesine karşın sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Sivilce sorunu yaşıyorsanız En İyi Sivilce Kremi adlı makelemizi okuyabilirsiniz.

Armathene krem güneş yanığını geçirir mi

Güneş yanığı can sıkın bir durumdur. Acı ve sızıyı geçirmek için mu kremi kullanabilirsiniz. Acıyı ve sızıyı hızlı şekilde geçiren bir kremdir. Güneş yanığından kurtulmak için Güneş Yanığı Nasıl Geçer adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Armathane krem vajinaya sürülür mü

Genelde vajina için kullanılmamasına karşın doktorunuz tedavi ettikten sonra size bu yönde öneri verdiğinde kullanabilirsiniz. Eğer vajinal akıntı yada vajina mantarı sorunu kesinlikle bu kremi vajinal bölgeye sürmeyin.

Armathene krem topuk çatlaklarına iyi gelir mi

Armathene krem topuk çatlaklarını geçirmek için her akşam düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Armathene krem meme ucu çatlaklarına iyi gelir mi

Emziren annelerin en büyük sorunlarından biride meme ucu çatlaklarıdır. Eğer be şekilde bir sorun yaşıyorsanız bebeğinizi emzirdikten sonra çatlak olan meme ucuna bu kremi sürmeniz yeterlidir. Armathene krem muadili olan pek çok krem içerisinde en iyi etkiyi gösteren kremlerden biridir.

Armathene Krem Prospektüs

Armathene krem prospektüs bilgilerini krem size reçete mutlaka okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün asla tavsiye üzerine bu kremi kullanmayın. Reçete kağıdından kremin etkileri, yan etkileri, kullanım şekli hakkında ayrıntılı bilgileri bulmanız mümkün.

Armathene Krem Fiyatı

Armathene krem eczanelerde satılan bir kremdir ve doktorunuz size bu kremi reçete ettiğinde devlet tarafından karşılanmaktadır. Kremin satış fiyatı 12 TL’dir.

Sizlere bu yazımızda armathene krem nedir, armethene krem ne için kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazmanız yeterli.

Kesinlikle sitemizde yazılanlar doktor tavsiyesi değildir. Ayrıca sivilce izleri nasıl geçer diyorsanız  madecassol krem sivilce yazımızı oukuyunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?