• TARİH: 18.07.2019
Badem Yağının Saça ve Sakala Faydaları, Badem Yağı Saça Sakala Nasıl Uygulanır ve Nasıl Sürülür?

Badem Yağının Saça ve Sakala Faydaları, Badem Yağı Saça Sakala Nasıl Uygulanır ve Nasıl Sürülür?

Günümüzde insanlar cilt ve saç güzellikleri için artık kozmetik ürünleri yerine bitkisel yöntemler uygulamaya başlamışlardır. Bu sayı her geçen gün artmakta beraber bitkisel yöntemi tercih edenler bu işlemlerden memnun kalmaktadırlar.

Badem Yağı Nedir?

Badem yağı badem çekirdeklerinden elde edilen orta doğu ve batı Asya’da yetiştirilen tıbbi amaçlar için kullanılan üründür. İçerisinde Omega 3 yağ asitleri A, D, E vitaminleri magnezyum ve kalsiyum içermektedir.

Yalnız badem saç sakal bakımı için değil cilt bakımı için de hemen hemen herkes tarafından kullanılan faydalı yağdır. Badem yağı hamilelik çatlakları için badem yağını doğuma kadar kullanırlar. Çünkü cildin pH dengesini korumaktadır. Bitkisel ürünlerin yan etkisi olmadığı için tercih edenler öncelikle buna dikkat etmektedirler. Saç bakımı  güzellik aşamasından henüz basamağıdır.

Yıllardır insanlar saçlarına harcadıkları paralar zamanlar göz önüne geldiğinde ne kadar çaba sarf ettikleri ortadadır. Kuru kepekli yağlı mat görünümü olan saçlar özellikle de bayanları olmak üzere her kesimden insana rahatsız etmektedir. Saç bakımı için alınan şampuanlar sabunlar saçın görüntüsüne pek bir katkı sağlayamamaktadır. Bunun için farklı arayışlar içerisine giren kişiler bitkisel yöntemleri tercih etmektedirler.

Badem Yağının Faydaları

Badem yağı faydaları oldukça fazladır. İşte bu noktada badem ya devreye girerek saç bakımına yeni bir hacim kazandırmaktadır. Badem yağı içerisinde bulundurduğu ve e vitamini açısından oldukça zengin bir yağdır, buna ilaveten içerisinde D vitamini Kalsiyum magnezyum gibi mineraller içermektedir. Badem yağı Kozmetik amaçlı cilt ve saç sakal bakımı için kullanımlarda tatlı badem yağı tercih edilmelidir.

İçerisindeki E vitamini açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Bunun  yanında yoğun miktarda protein içermektedir. Bu protein saç bakımına güzellikler katmaktadır.

Dökülen yıpranmış mat görünümlü saçlar artık kabus olmaktan badem yağı ile çıkmaktadır. Badem yağı kullanımı saçların parlak olmasını sağlar.

Badem Yağının Saça Faydaları

Saçlarınız temizlendikten sonra bir miktar badem yağının masaj yoluyla uyguladığımızda saç diplerinde kan akışını hızlandırarak saçların uzamasına katkı sağlamaktadır. Badem yağı içerisinde farklı yağ asitleri içermekte bunun sonucunda ise saçlarım nemli yumuşak daha parlak görünmesini sağlamaktadır. Kişinin saçı kuru ise badem yağı bulunmaz bir nimet olacaktır.

Kuru saçlar için daha fazla badem yağı uygulayarak saç diplerine saç kanalların hareket ettirerek Saçların parlak ve nemli olmasını sağlayacaktır. Kepekli saçlar için ise badem yağını haftada bir kere saç diplerine masaj şeklinde uygulanması öngörülmektedir. Kepekli saçların bakımı badem yağı ile olacaktır. Bu şekilde kepeklerin azalması yoluna gidilecektir.

Badem Yağı Saç Çıkarır Mı?

Badem yağının faydaları saymakla bitmez. Badem yağı saçların uzamasına kırıkların oluşmasının saçın daha sağlıklı bir hale gelmesine sebep olacaktır. Her zaman bakım isteyen Saçların önüne bu şekilde bitkisel yöntemler  ile yapılacaktır. Badem yağı Saçı uzatır demek mantıksız olabilir. Fakat badem yağı ile haftalık olarak uygulanan masajlar saçın uzamasına katkılar vermektedir.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Evde hazırlayacağınız yöntemler ile Saçlarımız daha güzel olacaktır. Öncelikle nemli saçlarınızla 1 tatlı kaşığı badem yağı sürüp tüm saç diplerinize yedirerek parmak uçlarınızla masaj yapmanız gerekmektedir. Daha sonra beklemek gerekir.

Badem Yağı Saçta Ne Kadar Kalmalı?

Bu bekleme aşaması 40 dakika gibi bir zaman almaktadır. Bekledikten sonra Ilık bir duş alınmalıdır. Duş esnasında zararlı şampuanlar kullanılmamalıdır. Yan etkisi yüksek olan şampuanlar kullanmış iseniz badem yağından bir katkı alınamaz.

İkinci bir durum ise acelesi olan insanlar için badem yağına durulama gerektirmeden temiz saçlara biraz badem yağı sürülerek parmak uçları ile saç diplerine masajlar yapılabilmektedir. Bu işlem durulama olmadan yapıldığı için yani saçta uzun süre kaldığı için kırık oluşumunun  önüne geçilmektedir. 3.aşamada ise kepek oluşumunu ortadan kaldırmaya yönelik olacaktır. Bir miktar badem yağını saç diplerine masaj yolu ile uygulayıp 30 dakika bekletilmesi gerekmektedir.

Bu süre sonucunda ılık bir duş alınmalıdır.

Badem Yağı Maskesi

Badem yağı ile maskeler hazırlayarak da Saçınıza  sağlık kazandırabilirsiniz.

 • Bir çorba kaşığı tatlı badem yağı
 • 1 adet yumurtanın sarısı
 • Bir tane E vitamini kapsülü

Mineral açısından zengin losyon bu malzemeleri  bir kapta homojen bir kıvam alana kadar karıştırıp hiç beklemeden saçlara sürülmesi gerekir.

Ardından bir bone veya poşet ile sarılması gerekmektedir. Daha sonra ise  bu maske 2 saat bekletilmesi ve de süre sonunda yıkanmalıdır. Bu şekilde haftada bir kere uygulandığı takdirde saçların dökülmesinin önüne geçirmektedir. Dökülen saç kellik problemi ne kadar insanları zor duruma götürmektedir. Eğer dökülme  fazla ise doktora başvuru yapılması gerekir.  Çünkü doğru teşhis ve tedavi gerekmektedir.

Badem Yağının Sakala Faydaları

Sakallar bazen hiç olmadığı  halde daha fazla dökülmektedir. Bu da erkekler açısından sıkıntılar yaşatmaktadır. İnsanlar kendi aralarında sakalı dökülen kişiye sakal Kıran olduğunu söylemektedir. Şayet kişinin sakalı çok dökülüyor ise büyük yuvarlaklar halinde ise hemen doktora müracaat etmesi gerekebilir. Bu şekilde teşhis ve tedavi alınabilir.

Badem Yağı Sakal Çıkarır Mı?

Badem yağı Sakal çıkarmada en önemli madde olmaktadır. Denenmiş birçok yöntem cevap vermiyorsa kişiyi çaresiz kalmıştır. Bitkisel yöntemler her kişiye farklı açıdan faydalar vermektedir.

Badem yağı ile de sakal çıkarmak kolay olabilmektedir.

Badem Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

Hazırlayacağımız karışımlar ile sakallar yeniden hacim kazanacaktır.

 • 1 tatlı kaşığı badem yağı
 • 1 tatlı kaşığı Hint yağı karışımı içine
 • 4  diş sarımsak ezip ekledikten sonra
 • sakallara masaj yapılarak iyice yedirilmelidir.
 • Daha sonra  durulama işlemine gidilmelidir.

Badem Yağı Sakala Kaç Güne Bir Uygulanır?

Bu karışımı haftada bir veya iki kere uygulayarak sakal çıkarma işlemi ne yapılabilir. Sakalların bakımı oldukça önemlidir. Seyrek olan bölgeler çirkin bir görünüm vermektedir. Daha fazla sakal çıkartmak yapılan kürler ile olabilir. Badem yağı içerisinde bulundurduğu e vitamini ile kıl köklerini besleyerek daha sağlıklı daha hacimli görünmesine katkılar vermektedir.

Badem yağının Sakala faydaları daha güzel daha canlı daha sağlıklı çıkmasını sağlamaktadır. Günümüzde de Sakal bırakmak moda olduğu için erkekler bu duruma daha hassas yaklaşmaktadır. Badem yağı kıl köklerine oldukça iyi bakmaktadır.

Badem Yağı Sakal Gürleştirme

Ayrıca cilde nefes aldırarak enfeksiyonlara karşı koruma özelliği de olmaktadır.  Zayıf sakalların güçlenmesi için badem yağından elimize sürerek seyrek olan bölgelere güzelce yedirilmesi gerekmektedir.

 • Bir yemek kaşığı badem yağı
 • Bir yemek kaşığı zeytinyağı
 • Bir kapta güzelce karıştırın
 • Ardından sorunlu olan sakallara parmak uçları ile masaj yapılarak iyice kıl köklerine sürülmesi gerekmektedir.
 • Bu karışım sakallar da 2 saat durduktan sonra ılık su ile durulama yapılmalıdır.

Badem Yağı Sakal

Evde hazırlayacağımız maskeler ile de bakımlar yapılabilmektedir.

ile homojen bir karışım hazırlayıp az çıkan sakalların kısımlarına sürülerek bir saat bekletilmesi gerekmektedir.

Geçen süre sonucunda durulama işlemine gerek duyulmamaktadır. Kokusundan rahatsız duyan kişiler durulama işlemi yapabilmektedir. Saf olan badem yağı her akşam yatmadan önce sakallara sürülmesi masaj yapılması sakalların gür çıkmasına hacım verecektir.

Böylece daha sağlıklı sakalların gelmesi ile daha güzel bir görünüm elde edilecektir. Kişinin kendine bakımlı olmazsa özgüvenini yerine getirip hayata daha iyi gözlerle bakmasını sağlayacaktır. Kişisel bakım hayatım olmazsa olmazıdır. Hem güzellik hem sağlık açısından önemli bir unsurdur.

Yazımızda badem yağı faydaları nelerdir inceledik. Badem yağı saça faydaları ve nadem yağı sakala faydaları konusundan bahsettik.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?