Bakır Saç Renkleri

Bakır Saç Renkleri

Özellikle kızıl saç rengi tercih etmek isteyen bayanların son zamanlarda çekici ve canlı kullanmak istedikleri saçlarında seçtikleri tonlar arasında yer alan bakır rengi trend renkler arasında yer alır. Bu rengi tercih etmek isteyenler için oldukça farklı tonlara sahip seçeneklerle karşılaşmak mümkündür. Bu tonları seçerken ten rengine ve göz renklerine dikkat etmek gerekir. Yüzünüzün bütünlüğünü sağlayan […]

Özellikle kızıl saç rengi tercih etmek isteyen bayanların son zamanlarda çekici ve canlı kullanmak istedikleri saçlarında seçtikleri tonlar arasında yer alan bakır rengi trend renkler arasında yer alır. Bu rengi tercih etmek isteyenler için oldukça farklı tonlara sahip seçeneklerle karşılaşmak mümkündür.

Bu tonları seçerken ten rengine ve göz renklerine dikkat etmek gerekir. Yüzünüzün bütünlüğünü sağlayan gözleriniz ve saçlarınız ten renginizle oldukça mükemmel bir uyum içerisinde olursa daha hoş bir hava kazanmanıza neden olur.

Bakır tonları saç renkleri genellikle açık tenli bayanlar tercih ettiğinde daha çekici ve canlı bir görüntü yaratır. Koyu tenli bireylerde daha boğucu bir hava yakalanmasına neden olur. Bu nedenle bu saç rengi tonlarına çoğunlukla beyaz tenli bireylerde ya da sarışın bireylerde rastlama ihtimaliniz daha yüksektir. Bayanların özellikle modayı takip ederken saçları içinde yaptığı araştırmalarda 2019 bakır saç renkleri aramalarına rastlamak olasıdır.

Herkes bu rengin kendisine yakışıp yakışmayacağı konusunda ufak çaplı da bir araştırma yapmaya özen gösteriyor. Ten rengine ve kullanılacak saç tipine göre renklerin ne denli uyumlu olup olmadığı bireylerin seçimlerini etkileyen faktörler arasında yer alır.

Bakır Saç Renkleri (bakır kahve saç renkleri, bakır karamel saç renkleri, bakır kumral saç renkleri, tarçın bakır saç renkleri)

Genellikle buğday, esmer ve kumral bayanların tercih ettiği renklerden olan bakır rengi birçok renkle de bir arada kullanılarak farklı ve bir o kadar da mükemmel tonlara imza atmaktadır. Bu mükemmel renklerden biri olan tarçın bakır renginden bahsedecek olursak eğer, sürekli bakım yapılması gereken bir ton olduğunu söyleyebiliriz.

Bu saç rengini kullanmak isteyen bireylerin sürekli makyaj yapmaları gerekebilir. Bunun sebebi de makyaj yapmadığınız zaman bu canlı ve parlak saç rengi sizin soluk görünmenize sebep olabilir. Çok uzun soluklu bir renk olmadığından bir kaç ay içinde tekrar yenilenmesi gereken bir tondur. 

Bakır tonları saç renkleri arasında bir de bakır karamel rengi oldukça fazla ilgi gören bir renk olarak gösterilebilir. Daha çok esmer bayanların tarçın bakırı kullanmasının doğru bir tercih olmadığı zamanlarda esmer bayanlara başka bir alternatif olarak kullanılan bu renk bu bayanları ayrı bir havayla baş başa bırakacaktır. Bayanları daha geç gösteren bu saç rengi son zamanlarda birçok ünlü ismin de kullanılmasıyla çok fazla kitleye yayılmıştır.

Bir başka ton olarak kullanılan bakır kahve saç rengi daha çok kahverengiyi anımsatmakta, fakat bu kahve tonlarının içinden parlayarak kendini gösteren tarçın renginden oluşmaktadır. Bu ton biraz daha kahverengiye yakın olduğu için renk içerisinde kahve tonları daha ağır basmaktadır. 

2018 bakır saç renkleri içerisinde yer alan bu ton genellikle açık saç rengine sahip bireylerde daha kolay şekilde uygulanarak kendini gösterir. Koyu saç rengine sahip bireylerin saçlarını bu renge dönüştürmek istemeleri sonucu bu tonu tutturmaları biraz daha zor gerçekleşir.

Tonu yakalamak saçta biraz daha fazla bekletilen boya bu saçı biraz yıpratarak daha kötü bir görüntü oluşmasına sebebiyet verebilir. Yine de bu renge sahip olmak isteyenler için öncelikle birkaç kez saça kahverengi tonu uygulanır. Ardından da bakır rengi uygulanarak asıl tonun elde edilmesini sağlar.

Farklı bir yöntemle bu renge sahip olmak da mümkündür. Saç açıcı yardımıyla koyu saç rengine sahip bireylerin saç tonu açıldıktan sonra bakır kahvesi uygulanır. Fakat bu da saçı çok yıpratacağından dolayı işlem sonrası uzun bir süre saça bakım yapmayı gerektirebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?