Bayan için Diyet Listeleri

Bayan için Diyet Listeleri

Sağlıklı ve süratli kilo vermek amacıyla sıkı bir diyet ve en az haftada 4 günden, size makul tespit edilen bir spor uygulamasınınız olması gerekmektedir. Hiçbir diyet uygulamasında süratli kilo verilmesi tavsiye edilmez. Bunun sebebi ise beden direnci ve metabolizmanızın bu süratli diyete göstereceği tepkilerdendir. Hem de beden kütlenize göre günlük vereceğiniz kilo kaybı da değişmektedir. […]

Sağlıklı ve süratli kilo vermek amacıyla sıkı bir diyet ve en az haftada 4 günden, size makul tespit edilen bir spor uygulamasınınız olması gerekmektedir.

Hiçbir diyet uygulamasında süratli kilo verilmesi tavsiye edilmez. Bunun sebebi ise beden direnci ve metabolizmanızın bu süratli diyete göstereceği tepkilerdendir. Hem de beden kütlenize göre günlük vereceğiniz kilo kaybı da değişmektedir.

Bilinçli ve sıhhatli bir diyet gerçekleştirme istiyorsanız en makul olanı ayda 4 kilo vermenizdir. Unutmayın o kiloları bir ayda almadınız. Vücudunuz sindire sindire yavaş yavaş aldı ve alıştığınız bir yeme düzeniniz var ister istemez sıkı bir diyete girdiğinizde beden buna direnç gösterecek ve kan şekeriniz ya da tansiyonunuz size oyun oynayarak halsiz kalmanıza sebep olacaktır.

Amacımız hem sıhhatli kalmak hem de kilo vermekse sistemli bir şekilde hareket etmekte yarar vardır. En doğru diyet listesi sizin metabolizmanızın indeksinin çıkartılması ile olası olacaktır. Buda sizin günlük almanız gereken kalori miktarıdır. Çünkü erkek ve kadında hem de çocuklarda beden yapınıza göre bu hesap değişmektedir.

Sabah güne bu suyu içerek başlamanız kilo vermeniz amacıyla mühim.

  • 2 litre su
  • 8-10 adet taze nane,
  • Bir avuç tarhana
  • Bir avuç ada çayı.
  • 1 adet limon.
  • Limon dilimlere ayrılıp başka malzemelerle beraber suyun amacıyla konur. Sabaha kadar bekletilir. Her gün tazesi hazırlanarak kullanılır.
  • Kalkar kalkmaz hazırladığınız sudan bir bardak amacıyla, 2 litre suyu gün içeresinde bitirin.

Günümüzde çalışan kadınların diyet uygulaması her ne kadar zor deseler de gerçekte avantajlı oldukları bir nokta da yok değil. Gün ortamında yemeğe vakit bulamamak ya da az öğünle ve çok çok besin tüketmek elbette ki sıhhatsiz bir olay. Ancak çalışan bayanlar vakitlerinden biraz feragat ettiklerinde ve derli toplu bir diyet uygulaması uyguladıklarında gerçekte bu hareketliliği lehlerine çevirebilirler.

 Bayan İçin Diyet Listesi

Çünkü zorunlu bir hareket performansının içeresinde olduklarından ötürü kilo alma risklerinin doğru bir beslenme uygulaması gerçekleştirme şartı ile nerdeyse hiç olmadığı söylenebilir. Oldukça doyurucu olan bu diyet listesinde aynı vakitte öğün alternatifleri de bulunuyor.

Günlük fırsatlarınıza hem de canının ne istediğine göre karar vermenize imkan tanıyan çalışan kadın diyetiyle bir haftada çok dikkat çekici neticeler alabilirsiniz. Ortalama olarak 4 kilo amaçlayan bu listeyi amacına ulaştırmak sizin elinizde.

Aç kalarak zayıflanır – YANLIŞ

Uzun vakitli açlık ardından metabolizma enerji harcamasını azaltır ve yağ depolarını artırmaya başlar. Yenilen çok az yiyecek de yağ olarak depolanır.

Ekmek kilo aldırır – YANLIŞ

Ekmek asli enerji kaynağımız olan karmaşık karbonhidratların en mühim kaynağıdır. Ekmek yemeyen şahısların tekrar tahıl grubunda olan tahıl mamullerini, makarna, pilav gibi yemekleri daha çok tükettikleri gözlenmektedir.

Karbonhidrat sahibi olan yiyeceklerle protein sahibi olanlar beraber yenilmez – YANLIŞ

Besinlerin içeriğindeki besin öğelerini ayıramazsınız. Örneğin; sütün içeresinde hem karbonhidrat hem yağ hem de protein bulunur. Bu amaçla bu inanış yalnızca bir kandırmacadır.

Tek besin rejimi süratle kilo verdiriyor – YANLIŞ

Tek besin rejimi süratli kilo vermenize sebebiyet olur fakat besin detayı sağlanmadığından bedende bazı vitamin-mineral kusurları meydana gelir. Bu da çok ciddi sıhhat problemlerine yol açabilir.

Protein çoğunluklu yemek çok sıhhatli kilo kaybı sağlar – YANLIŞ

Protein çoğunluklu beslenmede, beden proteinleri sindirmek amacıyla çok çok enerji harcar ve zayıflama olabilir. Ancak proteinlerle beraber çok çok yağ da bedene gireceği amacıyla, kan yağlarında yükselme ve koroner kalp hastalıkları meydana çıkabilir.

Gut hastalığı gelişebilir. Hem de proteinler bedenden atılmak amacıyla kemikten kalsiyum çeker ve bu da kemik erimesine sebebiyet olur. Bu durumda zayıflasanız bile geri kalan hayatınızı hasta bir insan olarak geçirirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?