• TARİH: 11.08.2019
Bebek Pişik Kremi

Bebek Pişik Kremi

Bebeklerin ciltleri, yetişkinlere oranla daha hassastır. Daha kolay tahriş olabilen, yaralanma ve morluklara karşı daha az dayanıklı olan bebek ciltleri, pişik konusunda da yetişkinlerden daha fazla sıkıntı yaşar. Sürekli altlarında bebek bezi bağlı olan bebekler, bez kullanma dönemlerinin sonuna kadar pişik sorunu ile zaman zaman karşılaşır.

Bebeklerinde sürekli olarak pişik sorunu yaşanan anneler için marka olarak bebek pişik kremi en iyisi ve kullanımları hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sıcak havanın etkisi, kullanılan bebek bezi ya da uzun süre bezin değiştirilmemesi nedeni ile miniklerde pişik sorunu ortaya çıkabilir. Her bebeğin cilt yapısı farklı olduğu için pişiği için kullanılan kremleri de farklı olacaktır. Kimi bebekte sadece kızarıklık şeklinde olan pişik sorunu, kimi bebekte yara ve kaşıntı şeklinde olabilir. Pişiğin durumuna göre kullanılacak olan en iyi bebek pişik kremi doktoru tarafından belirlenebilir.

Bebek Pişik Kremi En İyisi

Biz sizlerle aşağıda genel olarak en fazla kullanılan bebek pişik kremi markaları hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz.

Mustela Pişik Kremi: Cildin rahatlayıp yenilenmesini sağlar, çinko içerir.

Bepantol Bebek Pişik Kremi: Parfüm, koruyucu ve diğer katkı maddelerini içermeden bepanthol krem sadece pişiği tedavi etmeye yarar.

Hametan Pişik Kremi: Bebeklerde pişik tedavisi için etkili olan bu hametan krem, aynı zamanda annelerde de emzirmeden kaynaklanan meme ucu çatlakları için etkilidir.

Desitin Pişik Kremi: Aloe vera, çinko ve E vitamini içeren özel içeriği vardır.

Nivea Pişik Kremi: Nivea markasının kalitesi ile güvenle kullanılabilen bir pişk kremidir.

Sebamed Pişik Önleyici: Bebekler için özel ürünleri bulunan sebamed pişik kremi de pişik tedavisi ve önelyici olarak kullanılabilir.

Sudocream: Bebeklerde ortaya çıkan pişiği, içeriğindeki Çinko ile tedavi eder.

Bebekler için pişik kremleri, tek başlarına kullanılabildiği gibi daha farklı ürünler ile birlikte de kullanılabilir. Her bir kremin içeriğinde yer alan malzemeler farklı olduğundan bazı doktorlar birden fazla pişik kreminin karıştırılıp bebeklere uygulanmasını önerebilir. Bu durumda anneler belirtilen miktarda kremleri karıştırıp bebeklerinin cildine o şekilde uygulamalıdır.

Bebek pişik kremleri, bebeklerdeki sorunların dışında yetişkinler için de bazı cilt problemleri ile başa çıkmak için kullanılabilir. Eğer cilt problemi yüz bölgesinde ise yine de bebek pişik kremi yüze sürülür mü diye soracak olursanız, evet yine bebek pişik kremi sürülebilir, cevabını verebiliriz.

Bebek pişik kremini kullanmak için bir kişide;

  • Ergenlik yaşını tamamladığı halde hala sivilce izi olması ve cildinde bu lekelerden dolayı kaşıntı olması,
  • Herhangi bir neden ile yüzünde yara ve çizik izi bulunması,
  • Ergenlik döneminde aşırı sivilcelenme yaşayan gençlerden olması,
  • Yüz bölgesinin çok aşırı kuruyup çatlayan kanamalı problemlerinin olması gerekir.

Yukarıdaki cilt problemlerinden biri ya da bir kaçının kişide olması, yüzüne bebek pişik kremi sürmesi için yeterlidir.

Ancak bu pişik kremini kullanırken mutlaka doğal içerikli olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bazı pişik kremleri bebekler için üretilmiş olsa da aşırı pişik durumu için kullanılır ve daha fazla kimyasal madde içerebilir. Pişk kreminin doğallığından emin olunmadığında ev yapımı pişik kremi de kullanılabilir.

Evde Bebek Pişik Kremi

Ev yapımı bebek pişik kremi için gerekli olan bütün malzemeleri, kuru ve temiz bir kap içinde karıştırıp kullanabilirsiniz.

Bitkisel Bebek Pişik Kremi

Krem için gereken malzemeler;

  • Bir çorba kaşığı kantaron yağı
  • Bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
  • Üç çorba kaşığı gliserin yada vazelin
  • Bir tatlı kaşığı bebek pudrası
  • Bir kapsül E vitamini, şeklindedir.

Bu malzemelerden belirtilen miktarlarda kullanılması kremin içeriği için önemlidir. Ev yapımı bebek pişik kremini bebekler için kullanabileceğiniz gibi kendi cildiniz için de kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?