• TARİH: 18.07.2019
Beyaz Çatlaklar Nasıl Geçer?

Beyaz Çatlaklar Nasıl Geçer?

Beyaz Çatlaklar

Beyaz çatlaklar artık belli bir zaman geçmiş çatlak kırmızıdan beyaza dönmüş yani kalıcı hale gelmiş çatlak çeşididir. Diğer renk çatlaklara göre vücuda yerleşen beyaz çatlaklar tedavisi zor lazer veya estetik isteyen çatlaklardır.

Ameliyat ya da estetik size uzak geliyorsa tedavi etmenin bir takım yolları yok değil. Sabırla uyguladıktan sonra tamamen yok olmasa da daha az görünmesini sağlayabilirsiniz.

Beyaz Çatlaklar Nasıl Geçer ?

Yaşı geçmiş çatlakların giderilmesinin en belirgin yolu derinin estetik yolu ile alınmasıdır. Yani çatlağın oluştuğu deri sıkıştırılarak çatlak olan bölge saklanır. Batın bölgesinden başlayarak oluşan çatlaklar göbeğin üst bölümüne kadar ilerlemiş ise bu bölgedeki çatlakları saklamak estetik ile kolaydır.

Estetik Sonrası Değişim

Oluşan çatlaklar estetik yöntemi ile gerildiğinden vajina bölgesi ve göbek deliği arasında ki çatlaklar gidecek. Göbek deliğinin üstünde var olan çatlaklar ise gözle görülemeyecek kadar az olacak.

Avantajı

Estetik sonrası hızla değişimi fark edersiniz. Sonuçları mutlu edicidir.

Dezavantajı

Doktorunuz uzman ve steril bir ortamda yaptığı sürece hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur.

Beyaz Çatlaklar Nasıl Önlenir

Bitkisel yöntemler ya da sürdüğünüz kremler çatlaklarınızı tamamen asla yok etmez. Eğer genetik bir çatlamaya eğilim var ise kilo alıp verişlere dikkat etmek gerekir. Hormon tedavileri de çatlakların oluşmasını kolaylaştırır.

  • Cildi sürekli kremlemek yani elastikiyeti arttırmak çatlakların oluşumunu biraz da olsa önlemektedir.
  • Yağlarla her gün cilde bakım yapmak çatlağın önüne geçebilir.
  • Su mutlaka sürekli tüketmeli aldığınız vitaminleri ihmal etmemelisiniz.
  • Her duş sırasında vücudunuza mutlaka masaj yapar gibi lif yapın.

Beyaz Çatlaklara Ne İyi Gelir?

Vücut Çatlakları zaman içerisinde belirli nedenlerden dolayı oluşur. Hamilelik dönemlerinde ve hızlı kilo alıp vermeyle ilgilidir. Cilt yüzeyini oldukça pürüzlü gösteren bu yapılar; bayanların en büyük kabusudur. Beyaz çatlak tedavisi için uygulayabileceğiniz maske ve bakım kürlerini sizler için hazırladık;

Beyaz Çatlaklara Kesin Çözüm

Beyaz Çatlakları Onaran Bakım Kürü

Vücut çatlaklarını tedavi etmek için uygulayabileceğiniz bakım kürü

  • 1 yumurta
  • Esmer şeker

Yumurtanın akı bir kaseye ayrılır. Yumurtaya yetecek kadar esmer şeker eklenir. Bu karışımı cilt çatlaklarına sürebilirsiniz. Esmer şeker cilt üzerinde peeling etkisi yapar. Kan akış hızını artırdığı için cilt çatlaklarına iyi gelir.

Beyaz Çatlak Tedavisi için Doğal Maske

  • 1 tatlı kaşığı kahve
  • Yarım limon

Kahve ve limon suyu bir kapta karıştırılır. Duş yapmadan önce çatlak olan bölgeye sürülür. Kahve vücutta kafein içerdiğinden dolayı hücre yenilemesi yapar. Limonunda vücut üzerinde yumuşatıcı etkisi vardır.

E vitamini ve A vitamini kapsülleri de çatlaklar üzerinde son derece etkilidir.

Vücut Çatlaklarının Nedenleri

Çatlak oluşumu vücutta değişik renklerde ortaya çıkabilir. Bazıları kırmızı, bazıları da beyaz olarak karşınıza çıkar. Çatlaklar daha çok kalça kısmında, bacaklarda, göbek bölgesinde ve bazı bayanlarda göğsün üst bölgesinde ortaya çıkar. Hamile bayanlarda karın çatlaklarına sık bir şekilde rastlanır. Kakao yağıda çatlaklar için masaj şeklinde uygulanabilir.

Çatlakları oluşturan bir diğer nedende hareketsizliktir. İşi gereği devamlı oturmak zorunda olan insanlarda; daha çok rastlanır. Kilo ile birlikte çoğalma gösterir. Selülitten farklı olarak kesik çizgi şeklindedir. Kapatılması da oldukça güçtür.

Çatlak Tedavisi İçin Öneriler

1- Sabit bir yerde devamlı oturmamak gerekir. Günde en az yarım saat yürümek çatlak tedavisinde oldukça etkilidir. Duştan önce yapacağınız zeytinyağı masajı da, cilt çatlakları üzerinde son derece etkilidir.

2- Duş esnasında çatlak olan bölgeler, kese yardımı ile ovulmalıdır. Çatlak olan bölge hareket ister. Bu yüzden bu bölgelerin yenilenmesi gerekir. Hareket yapamayacak durumda olan bayanlar için; duş sırasında kese yapmak etkili bir yöntemdir.

3- Her duştan sonra vücut mutlaka kremle nemlendirilmelidir. Krem vücuda nem kattığı için kurumayı önler. Çatlak olan bölgeler kuru bir cilt yapısını sevmez. Bu yüzden kremlerle çatlakların giderilmesi sağlanmalıdır.

4- Beslenme düzenine dikkat etmek ve günlük su ihtiyacını tamamlamak; çatlakların yok olmasını sağlar. Ani kilo kayıplarına dikkat edilmelidir. Bir rejim içinde olan bayanlar; ani olarak kilo vermemelidir. Kilo yavaş yavaş ve düzenli olarak verilmelidir. Vücuttan aniden atılan maddeler, çatlak olarak geri döner. Masajla ve düzenli bir diyetle desteklenen rejimlerin hiçbir zararı olmaz. Dikkatli kilo verme işlemi; vücut içinde herhangi bir risk içermez.

Beyaz Çatlaklar İçin En İyi Kremler

Sebamed Anti-Stretch Mark Çatlak Giderici Krem

Oluşan beyaz çatlakların giderilmesini sağlayan krem aynı zamanda çatlak oluşmasını da engeller. Yaşamınızın her döneminde meydana gelen çatlaklar için kullanılabilir. Aşırı kilo nedeniyle meydana gelen çatlaklar, ergenlik ve hamilelik boyunca oluşan çatlaklar için kullanılabilir. Hamilelik sırasında kullanılmaz. Aktif çalışarak bağ dokuyu yeniler.

Dermaderm Formula Cellux Çatlak Giderici Krem

Bitkisel içeriğe sahip olan krem özelliklede kakao yağı etkisiyle çatlakların görünümünü düzeltir. Hamilelik, spor ve kilo artışı gibi nedenlerden ileri gelen çatlakları giderir.

Mustela Stretch Marks Intensive Action Çatlak Giderici Krem

Cildin kolajen dengesini düzene sokarak çatlakların hızlı bir şekilde iyileştirilmesini sağlar. Kilo kaybına ve artışına bağlı olarak oluşan çatlakları ve hamilelik nedeniyle ortaya çıkan çatlakları giderir. İçerisinde B5, bakır glukonat, avokado peptidleri ve shea yağı bulunmaktadır. Her gün sabah ve akşam olmak üzere 2 defa uygulanmaktadır.

Bella B Tummy Honey Çatlak Giderici Bakım Kremi

Hücrelerin yeniden aktifleşmesini sağlayan krem içinde bal, kakao yağı, shea yağı, mango yağı ve jojoba yağı bulunmaktadır. Vücutta göğüs uçları hariç kollar, karın, bacaklar ve kalça bölgesinde kullanılır. Akşam ve sabah birer kere uygulanır.

Elancyl Correcteur Vergetures Çatlaklar İçin Bakım Kremi

Yerleşen beyaz çatlakların giderilmesini sağlayan krem deri üzerindeki renk değişikliklerini düzenleyerek çatlakları hafifletir. Dokuların onarılmasını kolaylaştırır. Doğumdan sonra ve kilo vermeyle ortaya çıkan çatlakları giderir. Sabahları ve akşamları birer defa uygulanır. Hamilelik süresince kullanılması yasaktır. 3 ay kullanılması önerilmektedir.

Babe Çatlak Kremi

Cilt esnekliğini kaybettiği anda ortaya çıkan çatlakları tedavi ederek onarır. Yeni çatlak oluşumunun önüne geçer. Cildin daha sıkı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Karın, bel, kalça, baldır, basen, sırt gibi bölgelerde kullanılır.

Vichy Intervention Vergetures Çatlak Kremi

Bitkisel yağ ve silisyum bakımından zengin bir içeriğe sahip olan krem beyaz çatlak izleriyle başarılı bir şekilde savaşır. İçinde hydroxypoline olan çatlak kremi cildin nem ihtiyacını karşılayarak esnek bir yüzey oluşturur. Gün içinde bir ya da iki kere uygulanmalıdır. Hamilelik döneminde kullanılmaz. Tedaviye 3 ay boyunca devam ettirilmelidir. Karın, bacak, kalça bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?