• TARİH: 21.08.2019
Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım Sabunu Faydaları

Güneydoğu’da, özellikle Siirt’te yetişen Siirt fıstık ağaçlarının aşılanması ile oluşan doğal bir sıvı olan menengiç yağından üretilen doğal sabundurDoğal bıttım sabunu yapımında hiçbir kimyasal kullanılmaz ve el emeği göz nuru ile üretilir. Özellikle Siirt’te üretilen doğal bıttım sabunu en kaliteli ve iyi bıttım sabunudur.

Bıttım Sabunu Nedir?

Bıttım sabunu, Siirt’te yetişen fıstık ağaçlarının aşılanması ile oluşan doğal bir sıvı olan menengiç yağından üretilen bir sabundur. Özellikle saç dökülmesi problemine çözüm olan doğal sabun olarak bilinir. Bu neden ile de pek çok imitasyonu bulunan bir sabundur. Ülkemizin batısında bıttım sabunu adı altında satılan sabunlar doğal olmayıp menengiç yağı da içermezler. İçeriklerinde az biraz zeytinyağı  mevcuttur, geriye kalan tüm özelliklerini kimyasallardan alırlar. Dikkatli olmakta fayda var.

Bıttım Sabunu Faydaları Nelerdir?

Antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği olduğundan deri hastalıklarının çoğuna, mantara, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.

Bıttım Sabunu Ne İşe Yarar?

Saç Dökülmesi için Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu kullanıldığı zaman saç dökülmesi problemi yaşayan insanlar üzerinde etkisini tam olarak göstermiş ve kesin sonuç elde edilmiştir.

Beyazlayan Saçlar için Bıttım sabunu

Bıttım yağı sabunu beyazlayan saçlar için kullanıldığı zaman saçı eski rengine döndürür fakat eski saçları geri kazanmak için bıttım sabunu düzenli ve sürekli kullanılmalıdır.

Cansız Kırılan Saçlar için Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu incelen cansız kırılan saçlar için de rahatlıkla kullanılabilir. Bıttım sabunu saçı canlandırır incelen saçları güçlendirir ve mükemmel saçlara sahip olmanızı sağlar.

Bıttım Sabunu Kepek

Bıttım sabunu kepek oluşumuna izin vermez. Anti bakteriyel özelliği sayesinde bıttım sabunu saçtaki kepek probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Bıttım sabunu Sivilce

Bıttım sabunu sivilceler için kullanıldığı zaman cildi temizler mikroplardan arındırır. Sivilcelere karşı gayet etkilidir. Ciltteki sivilceleri yok eder.

Bıttım Sabunu Kaşıntı

Bıttım sabunu vücuttaki ve cilt yüzeyinde oluşan tüm kaşıntılar içinde kullanılabilir. Bıttım sabunu içeriğindeki barındırdığı mikrop öldürücü özelliği sayesinde kaşıntılardan kurtulmak için de kullanılabilir.

Bıttım Sabunu Sedef ve Egzama

Siirt bıttım sabunu mikrop öldürücü olduğu için sedef hastalığı egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarında da etkisini gösterir.

Bıttım sabunu vücudu rahatladır vücudun derin bir nefes almasını sağlar.

Bıttım sabunu vücuttaki gözenekleri açarak daha canlı saçlara ve vücuda sahip olunmasını sağlar.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabununu saç derinize iyice köpürterek uygulayın. Sonra saç derinize parmak uçları masajlar yaparak uygulayın.

Bıttım sabunu kullanırken kesinlikle yan bir ürün kullanılmamalıdır. Doğal bıttım sabunu kullanırken diğer taraftan kimyasal içerikli bir ürün kullanılırsa sabun etkisini gösteremez.

Bıttım sabununu düzenli kullanmaya özen gösterin, bıttım sabununu kullanırken sabırlı olmak gerekir kesinlikle faydasını göreceksiniz.

Bıttım sabunu ile saçları 2 günde bir yıkamak daha faydalı ve sağlıklı olacaktır. Böylece bıttım yağı saç derisinde biraz daha kalıp daha iyi sonuçlar ortaya koyacaktır.

Bıttım sabunu kullandıktan sonra gözle görülür değişiklikler göreceksiniz . Kullanılması kesinlikle tavsiye edilmektedir.

Bıttım Sabunu Yan Etkileri Var mıdır?

Bıttım sabununun yapımında menengiç yağı dışında başka bir ürün kullanılmadığı için son derece saf ve doğal bileşenler içerir. Yapımında kimyasal öğeler olmayıp, el yapımı olan bıttım sabunu tam anlamıyla bir doğal sabundur. Bu sebep ile herhangi bir yan etki göstermesi olası değildir.

Bıttım Sabun Fiyatı

Güneydoğu bölgesinin Siirt iline has doğal sabunlardan olan Bıttım sabununun fiyatı, kalitesine göre değişkenlik gösterir. Yapımı sırasında hiçbir katkı maddesi ve kimyasal kullanılmayan ve tamamen el emeği ile yapılan bıttım sabununun ortalama fiyatı 20 TL’dir. Taklitlerden sakının.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?