• TARİH: 21.08.2019
Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü nasıl yapılır? Genel olarak düz saç seven biri olmanız ancak saçlarınızın bu şekilde olmaması ile Brezilya fönü sayesinde dilediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı son derece düz bir şekil haline getirerek hayalinizdeki saçlara kavuşabileceksiniz.

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya fönü nedir: kıvırcık veya dalgalı saçların sahip iseniz şekil vermekte zorlanıyorsanız bu yüzden sürekli düzleştirici ve fön kullanarak saatlerce uğraşıyorsanız artık durun özel bir keratin karışımı ile takviye yapılarak saçların uzun süreli düzlüğü parlaklığı ve canlılığı artırılır.

Toplamda 5- 6 ay aralıklarında yaptırarak düz saçlara kavuşabilirsiniz yani saçınız banyodan sonra veya denizden çıktıktan sonra her gün fönlü gibi düz kalması demektir. İşlem tam olarak 2,3 saat sürer saçınızın inceliğine ve kalınlığına yıpranmışlık durumuna göre ayarlanır.

Brezilya Fönü Yorumları

Brezilya fönü yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler:  brezilya fönünü yaptırmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız. Piyasada bu işi daha ucuza etmek için sahte ürünler kullanabilenler vardır kullanılan ürünler üzerinden araştırma yapmalısınız.

  • En önemli husus formandeit denilen sağlığa oldukça zararlı bir madde içeren ürünlere dikkat edilmesi gerekiyor formındeit içeren ve piyasada oldukça ucuza satılan bu tip brezilya fönü keratinine çok ama çok dikkat edilmesi gerekir.
  • Piyasada fırsat ürünü diyerek inanılmaz ucuz fiyatlara brezilya fönü yapılmaktadır. Asla bu kadar ucuz yapanlar sahtekâr demekte yanlış olur dürüst çalışan kuaförler de sadece reklam olsun diye hiç para kazanmadan bu tip kampanyalara katılabiliyorlar. O yüzden kuaför seçimini çok iyi yapmalısınız kullanılan ürünleri çok iyi incelemek lazım kendi güvendiğiniz kuaförlerle saçınıza brezilya fönünü yaptırabilirsiniz.
  • Bunun dışında içerisinde fermandoit içermeyen brezilya fönü zararsız olduğu gibi saçlara keratin yüklediği için faydası bile vardır Brezilya fönü her 5-6 ayda bir tekrar yaptıra bilinir. Yıpranma yapmaz daha parlak bir görüntü verir. Gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz brezilya fönü yaptıranlar denizden ve duştan çıktıktan sonra dümdüz ve kabarma olmayan saçlara sadece tarayarak kurutarak uzun süre fönlü saçlara sahiptirler.

Brezilya Fönü İlacı

Herhangi bir ilaç kullanamazsınız çünkü saçınızın kalıcı fönünü bozar bu yüzden keratinin yüksek olduğu ürünler tercih ediniz saçlarınızın uzamasına bağlı olarak şeklini korur kalıcılığı 6 aya kadar sürer. Keratinli ürünler saçınızın eksilen keratin tabakasını yeniliyor daha sağlıklı daha parlak görünüme sahip oluyor.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü nasıl yapılır: Brezilya fönü keratin uygulaması ile saç düzleştirme işlemidir. Saçınızın doğasında bulunan keratin, aslında bir proteindir. Brezilya fönü işlemine başlamadan önce özel şampuan ile saç yıkanır. Daha sonrasında bu ilaç saça sürülür ve saç diplerinde bombe kalmayacak şekilde iyice taranır bekleme süresi ortalama 40-45 dk.

Daha sonra durulanan saç kurutulup düzleştirme işlemi yapılır. Düzleştirme işlemi bittikten sonra ikinci ilaç tıpkı birinci gibi ilaçtaki gibi aynı işlevsellikle taranıp bekletilir. En son durulamanın ardından saç tekrar düzleştirilir ve işlem son bulur.

Brezilya fönü yapıldığı günden sonraki iki gün saç yıkanmaz. Bunun nedeni saça uygulanan solüsyonun tam olarak etkisini gösterebilmesi için bu kadar süreye ihtiyaç duymasıdır şampuanın sodyum sülfat içermemesi gerekir. Bu işlemler bittikten sonra brezilya fönlü saçınıza yaptırdığınız gün toka, taç, duvak, gözlük gibi baskı yapacak hiçbir aksesuar takmamalısınız saç telinde kırılma gibi izler bırakır.

Brezilya Fönü Yaptıranlar

Brezilya fönü yaptıranlar saçınızı iki gün sonra SLS içerisinde kimyasal tuz olmayan şampuanla yıkayabilirsiniz. Paraben içeren ürünlerin olduğu şampuanlar brezilya fönünüzün bozulmasına sebep olur ve uzun süre kullanamazsınız bu fönde keratinli şampuanlar tercih edilmelidir.

Keratin saçların canlı pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlayan temel bir proteindir. keratin saçların kaliteli uzamasına güçlü olmasını sağlayan bir üründür saç bakımında keratini mutlaka kullanmalısınız. saçlar sürekli ısı aldığı zaman maşalar düzleştiriciler den dolayı keratini kaybederek hasarlı bir yapı oluşur uzun süre röfle, renk değiştirme işlemlerinden dolayı saçlarınız keratini kaybeder ve artık saç keratine ihtiyaç duyar sizde keratinli brezilya fönü  ilacı tercih ederek bu sıkıntıdan kurtulursunuz.

Bu keratini alarak saç hasarlı yapıdan kurtulur güçlü parlak daha sağlıklı uzayan bir saça sahip olursunuz.

Brezilya Fönü Şampuanı

Brezilya fönü malzemesinde şampuanlar çok önemli kesinlikle ucuz market şampuanları kullanılmayacak. Özellikle dikkat etmelisiniz paraben, SLS, Sodyum içermeyecek.

Brezilya fönü şampuanı SLS ve sodyum içermeyen şampuanlar tuz oranı olmayan şampuanlar kullanılmalıdır. Sizde kendinize brezilya fönünden sonra sülfatsız olacak şekilde saçınızı olumsuz etkilere karşı koruyacak güçlü bir şampuan tercih etmelisiniz.

Brezilya Fönü Kaç Kere Yapılır?

Brezilya fönü kaç kere yapılır derseniz saçınızın uzama süresine göre uzayan kısımlara sık sık yaptırabilirsiniz. Ama bir kere yaptırdığınız brezilya fönü 5,6 ay süre kadar kullanabilirsiniz.

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Evde Brezilya fönü nasıl yapılır: Evde Brezilya fönü nasıl yapılır derseniz bu işlem evde biraz daha zor olacaktır çünkü daha kalıcı ve sağlıklı bir fön isterseniz evde uygularken biraz daha dikkat etmek gerekir. Kuaförlerde para harcamak yerine bu işlemi evde de yapmak mümkün daha profesyonel bir işlem için işi uzmanına bırakmanızda fayda deriz.

Kozmetik ürünler satan mağazalardan keratin elde etmeniz lazım daha uzun süreli bir etki elde etmek için keratinli şampuan kullanmanız lazım.

Evde Brezilya Fönü 

Evde brezilya fönü keratinli şampuanla saçlarınızı 2 kere yıkayınız. Saçlarınızı havlu ile ıslaklığını alınız saçlarınızı hafif nemli iken 4 bölüme ayırınız bölümler halinde saçlarınızın uzunluğuna göre 60 -80 ml. Keratini tüm saçlara sürün. Saç derisi ense ve yüze temastan kaçının keratin uygulama tarağı ile saça iyice yedirin. Saçların hepsini yukarıda toplayıp saçlara bone takın 20 dk. Bekleyin.

Orta sıcaklıkta fön makinası ile saçlar tamamen kurutulur yüksek ısı asla kullanmayınız çünkü keratin erken etkileşime girer kalın telli doğal saçlar için 230 ince yıpranmış saçları 205 derecede düzleştirin ince ince tutamlar halinde her tutamı 8-9 defa düzleştirme yapmalısınız

 

Saçlarda keratin 48-72 saat arası kalacak ertesi gün saçların üzerinden tekrar düzleştirici ile geçin ikinci gün tekrar düzleştirici ile geçin üçüncü gün sülfatsız şampuan ile yıkayın. Yıkadıktan sonra argan yağ sürün düzenli olarak sülfatsız şampuanı ve kremi kullanmalısınız.

Evde Brezilya Fönü Yapanlar

Evde brezilya fönü yapanlar: evde brezilya fönünü deneyenler yanmış yıpranmış bakımsız kalan saçların onarıldığını çünkü keratin ürünün saçın doğal dengesini koruyor.

Keratin ise saçlar daha sağlıklı uzarlar. Ve saçın mat görünümü kalmaz. Keratin kullanımının hemen ardından (bu süreç en az 3 gün olmalıdır) saçların terletilme işlemleri ya da kulak arka kısmına doğru bir toka takmak son derece yasaktır. Saçlarınız üzerinde en az bir ıslanma olsa dahi hızlı bir şekilde kurutma işlemi gütmelisiniz. Kesinlikle sülfatsız şampuan kullanmalısınız.

Brezilya Fönü Kaç Günde Yapılıyor?

Brezilya fönü kaç günde yapılıyor: brezilya fönü kuaförlerde yaklaşık 2-3 saat süren bir işlemdir. Ama bu işlem evde yapılırsa 3 gün süreyle yapılır evde ilk gün keratinle yıkayıp diğer iki günde saçlarınızı düzleştirmelisiniz daha sonra tekrar keratin içeren şampuanlarla yıkamalısınız.

Brezilya Fnü Fiyatı

Brezilya fönü fiyatı: Kuaförlerin kendi belirlediği fiyat listeleri vardır mümkünse kendi bildiğiniz tanıdığınız kuaförünüzden şaşmayın her ne kadar yeni müşteri edinmek ve onların güvenini kazanmak önemli olsa da bir kuaförün amacı daimi müşteridir. Bu yüzden bir kuaför sevdiği bildiği müşteriye yanlış yapmaz sizlere en uygun ürünleri tavsiye eder ve dürüst olur.

En iyi ürünleri saçlarınızın sağlığı için kalite ürünler göstermek seçe bilirsiniz bu ürünler 200 ile 400 arasında değişir tatbiki de bu fiyat kullanılan keratinli ürünlerin fiyatıdır kuaförüz de kendi çalışmasına da ücret alacağı için bu fiyat biraz daha yükselecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?