• TARİH: 18.06.2019
Burun Estetiği Ameliyatı ve Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Ameliyatı ve Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Ameliyatı. Burun, yüzün tam merkezinde konumlanmış, gözlerden sonra dikkati ilk çeken organdır. Asıl fonksiyonu nefes almak ve kokuları ayırt etmek olsa da, burnun yapısı ve yüzle olan uyumu çok önemlidir. Kemikli, engebeli, asimetrik ve/veya büyük bir burun, kişiyi olduğundan daha yaşlı yahut asabi gösterebildiği gibi; yüzün diğer bölümlerindeki dengeyi de olumsuz yönde etkileyerek, yüzdeki anlamı sertleştirir.

Eğer burnunuzdaki istemediğiniz görünüm psikolojinizi etkiliyor, özgüveninizi zedeliyor ve sizi mutsuz kılıyorsa burun estetiği ameliyatıyla, hayal ettiğiniz buruna kavuşmanız mümkün. Burun estetiği ameliyatı denince, ağırlıklı olarak akla burun küçültme, burun büyütme, burundaki kemiğin alınması, burun ucu kaldırma gibi işlemler gelmektedir.

Kendini sürekli yenileyen estetik cerrahi yöntemleri; ağrısız, sancısız  cerrahi teknikleri ve bütçeyi çok da zorlamayan maliyetiyle, burun estetiği olarak bilinen Rinoplasti ameliyatı kısa süre içinde arzu ettiğiniz burun ölçülerini vadediyor. Göz altı morlukları oluşmadan, dayanılmaz ağrılar çekmeden, kişi ortalama 1 hafta gibi kısa bir sürede bandajlar tamamen alınarak işine ve normal hayatına geri dönebiliyor.

Burun estetiği ameliyatında amaç, moda haline gelmiş, çok talep gören burun hatlarını değil, kişinin kendi yüz hatlarıyla uyumlu ve her şeyden önemlisi de, cerrahi müdahalede bulunulduğu belli olmayan doğal burun hatlarını oturtmaktır. Estetik müdahaleden sonra buruna neşter  değmemiş kadar doğal bir görünüm kazandırılmışsa, o müdahale başarılı olmuş demektir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları. Burun estetiği ve diğer estetik operasyon fiyatlarının açık bir şekilde ilan edilmesi yasal karşılanmamaktadır. Kaldı ki burun estetiği operasyonunun yapılacağı klinik, cerrahi müdahaleyi gerçekleştirecek hekimin tanınırlığı, burnun yapısı ve ameliyatın kolaylık-zorluk derecesi, kliniğin bulunduğu şehir ve muhit gibi kriterler, burun estetiği fiyatlarını etkiler.

Burun estetiği fiyatları 2018

Ortalama 3.500 TL ile 15 bin TL arasında değişen fiyatlarda gerçekleştirilen operasyonlarda burun estetiğiyapılmaktadır.

Burun Estetiği Fiyatları Devler Hastanesi

Devlet hastanelerinde Burun Estetiği fiyatları ilden ile farklı ücretlere sahiptir:

Devlet hastanesinde Burun Estetiği Ankara fiyatları ile devlet hastanesinde Burun Estetiği Bursa fiyatları arasında farklılıklar söz konusudur.

Bu farklılığın oluşmasında en büyük neden seçilen hekimin uzmanlık derecesi, doktorun hastane içi mi dışı mı hizmet verdiği, Burun Estetiği ameliyatının tek başına estetik amaçlı mı planlandığı, hastanede kaç gece yatış verileceği gibi detaylarla ilintilidir.

Devlet hastanelerinde Burun Estetiği fiyatları ilden ile hatta ilçeden ilçeye farklı ücretlerde karşımıza çıkar.

Bunun nedeni bölgelerin sosyo-ekonomik gücü ile doğrudan ilişkilidir. Biri diğerinden daha iyi ya da daha kötü diye değerlendirilemez.

Devlet hastanelerinde Burun Estetiği fiyatları: Ortalama 2500 TL ile 4000 TL arasındadır. Bu tutar estetik ameliyat kapsamı için oldukça düşük bir ücrettir.

Özel Hastanelerde Burun Estetiği Fiyatları

Özel hastaneler ile kıyaslandığında Devlet hastanelerinde Burun Estetiği fiyatları ile özel hastaneler arasında estetik burun ameliyatı %15’den %50’lere varan fiyat farkına sahiptir.

Burun Estetiği Fiyatları Ankara

Örneğin; Ankara’da Burun Estetiği fiyatları özel kurumlarda 5000 TL -11000 TL arasında gerçekleştirilirken devlet hastanesinde Burun Estetiği Ankara fiyatları en yüksek 4000 TL’ye yapılmaktadır.

Burun Estetiği Fiyatları İzmir

Burun Estetiği fiyatları İzmir’de 6000 TL -15000 TL arasında gerçekleştirilirken devlet hastanesinde Burun Estetiği İzmir fiyatları en yüksek 4000 TL’ye yapılmaktadır.

Burun Estetiği Fiyatları İstanbul

Burun Estetiği fiyatları İstanbul’da 6000 TL -20000 TL arasında gerçekleştirilirken devlet hastanesinde Burun Estetiği İstanbul fiyatları en yüksek 3000 – 4000 TL’ye yapılmaktadır.

Burun Estetiği Fiyatları Bursa

Burun Estetiği fiyatları Bursa’da 5000 TL -9000 TL arasında gerçekleştirilirken devlet hastanesinde Burun Estetiği Bursa fiyatları en yüksek 3500 TL’ye yapılmaktadır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği nasıl yapılır? Burun estetiği kapalı ve açık teknik olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Buna cerrah karar verir. Ameliyat süresi, anestezi ve uyandırılma süreci de dahil olmak üzere yaklaşık olarak 1.5-2 saattir. Burun deliklerinin içinden yapılan kesilerle operasyon başlar.

Burun sırtı, burun ucu, burun içi ve varsa başka bölümlerle ilgili problemler düzeltildikten sonra, burun içine tampon yerleştirilir ve burun ucu dikilerek ameliyat sonlandırılır.  Burun üzerine konulan alçı atel ve bandajlama işleminden sonra hasta istirahate alınır. Büyük çoğunlukla hasta, ameliyatın yapıldığı günü hastanede müşahede altında geçirir ve ertesi gün taburcu edilir.

Günümüzde burun estetiği ameliyatlarında gelişen teknikler sayesinde ameliyat sonrası göz altında yoğun şişlik ve morluklar, baş ve boyun ağrısı çok sık yaşanmaz. Ancak burun bölgesinde ve yüzde hafif şişlikler, hafif bir baş ağrısı, halsizlik ve tamponlar sebebiyle sadece ağızdan alınan nefes yüzünden ağızda kuruluk şikayetleri olacaktır, bu da normaldir.

İple Burun Estetiği

İple Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Estetik cerrahide son yıllarda en çok kullanılan tekniklerin başında  iple asma tekniği, diğer bir deyişle iple burun estetiği gelmektedir. Sadece burun estetiğinde değil, yanak asma, kepçe kulak asma ve göğüs estetiğinde de son derece başarılı şekilde uygulanan bu teknik, çok fazla talep görüyor; zira ameliyat lokal anestezi ile yapılabiliyor ve hasta yaklaşık 1 saat içinde taburcu olabiliyor.

Normal hayata dönmek, ameliyat izinin hemen hemen hiç olmaması, ameliyatın 15-20 dakika civarında sürmesi de iple burun estetiğinin diğer avantajlarından.

Burun Estetiği İyileşme Süreci

Burun estetiği ameliyatından sonra önden düğmeli veya fermuarlı kıyafetler giyilmeli, dar yakalı, boyundan geçirilerek çıkartılan giyecekler tercih edilmemelidir. Isırması ve çiğnemesi zor olan katı, sert, kabuklu, güç çiğnenen gıdalar yerine, yumuşak, kolay çiğnenen ve ılık yiyecek içecekler tüketilmeli. Burun üzerinde baskı oluşturmaması için yaklaşık 4 ay süresince gözlük kullanılmamalı; lens tercih edilmelidir. Güneş ışınları hatta solaryumdan 2 ay gibi bir süre uzak kalınmalıdır.

Ağır sporlardan uzak durulmalı, basketbol, voleybol, tenis gibi, topun çarpma ihtimali yüksek olan sporlardan kaçınmak gerekecektir. Açık teknikle ameliyat olan hastaların kesi yerlerinde bir süre hissizlik olabilir, 6 ay gibi bir sürede bu hissizlik ortadan kaybolur.

Burun Ameliyatı Sonrası

Burun estetiği ameliyatından sonra, burundaki şişlik ve ödemin inmesi, burnun yeni hatlarının oturması 6 ay ile 2 yıl arasında gerçekleşir. Eğer burun derisi kalın ise, burnun tam şeklini alması ve küçülmesi 4-5 seneyi bulabilir. Ama burun estetiği ameliyatından 1 hafta sonra alçı atel, tamponlar ve bandajlar çıkmış bir şekilde hasta işine ve normal hayatına rahatlıkla dönebilir.

Burun Ameliyatı Sonrası İz

Burunda, göz altlarında, burun çevresinde gözle görülür bir iz kalmaz. Hatta ameliyat sonrası burunda meydana gelen şişlik, dışardan bakıldığında fark edilmez.  Herhangi bir komplikasyon ve olumsuz durum gelişmedikçe, en fazla 1 hafta içinde hasta, yeni burnuyla hayatına kaldığı yerden devam eder.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Ben burun ameliyatı oldum 2007 kemeri aldırdım tekrar ameliyat olabilirmiyim ve tekrar ameliyat olsam çok pahalı olurmu bilgilendirebilirmisiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?