Carlson Balık Yağı Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Carlson Balık Yağı Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Balık yağı kullanımı son yıllarda çok kullanılmakta ve ilgi görmektedir. Balık yağı ile son zamanlarda birçok araştırmalar yapılmış balık yağının faydaları tespit edilmiştir balık yağının faydaları kalp hastalıklarından başlayıp depresyona kadar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Balık yağında bulunan Omega 3 yağı bu faydaların başında yer almaktadır balık yağında EPA ve DHA Adı ile anılan Omega […]

Balık yağı kullanımı son yıllarda çok kullanılmakta ve ilgi görmektedir. Balık yağı ile son zamanlarda birçok araştırmalar yapılmış balık yağının faydaları tespit edilmiştir balık yağının faydaları kalp hastalıklarından başlayıp depresyona kadar birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Balık yağında bulunan Omega 3 yağı bu faydaların başında yer almaktadır balık yağında EPA ve DHA Adı ile anılan Omega 3 yağ asitleri bulunmaktadır. Bundan dolayı iyi bir beslenme desteği olmaktadır.

Balık yağı çeşitleri şunlardır;

  1. Balığın gövdesinden elde edilmiş olan balık yağı
  2. Balık karaciğeri sayesinde elde edilmiş olan balık yağlarında Omega 3 bulunmaktadır.

Balık yağının faydaları şunlardır;

Balık yağı ilk önce kalp ve damar hastalıklarına çok faydalı olmaktadır balık yağı içerisinde Omega 3 yağ asitleri kalbi korumak da   kanın incelmesinde Kolesterolü düşürmekte kalp atışlarını düzene sokmaktadır balık yağının faydaları arasında bilinenlerin başında gelmektedir.

Omega 3 beynin yaşlanma süresini azaltmakta ve  Alzheimer hastalığına karşı koruyucu bir etki göstermektedir. Omega 3 sağlıklı nörolog yollarını oluşturmakta faydalı bir  besindir. İnsan vücudunda yeteri kadar Omega 3 bulunmazsa depresyon bozuklukları ve daha çok psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Çocuklarda Balık Yağı Kullanımı

Çocuklarda Omega 3 zihinsel gelişimlerini olumlu yönde etkilemekte ve çocukların öğrenme kapasitelerini artırmada yardımcı oldukları tespit edilmiştir. Hiperaktif çocuklarda Omega 3 bu gibi sorunları gidermede önemli rol oynamaktadır diyabetin neden olduğu kötü durumları önlemekte balık yağı çok önemli bir yer tutmaktadır ileriki yaşlarda meydana gelen göz bozukluklarını azaltmada faydaları görülmüştür.

Balık yağında bulunan Omega 3 kansere karşı koruyucu  bir ve önleyici olarak yapılan çalışmalarda belirtilmiştir balık yağının faydaları saymakla bitmez romatizmal hastalıklarda görülen eklem şişliği ve ağrı gibi şikayetlerin azaltılmasında önemli bir yer tutar.

Hamilelikte Balık Yağı Kullanımı

Hamile bayanlara Vitamin mineral takviyeleri yanında verilen Omega 3 Hamilelik zamanında bayanlara tavsiye edilmektedir gebelikte balık yağı kullanımı hamileliğin son üç ayında ve doğumdan sonra emziren anneler için tavsiye edilmiştir gebeliğin son zamanlarında anneden bebeğe büyük oranda Omega 3 geçmektedir balık yağı Bebeklerde Merkezi sinir sistemine ve gelişmesine olumlu yönde etki etmekte tıpta  bunu kabul etmektedir Fakat bunların yanında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar ortaya çıkmaktadır.

Balık yağı balığın karaciğerinden üretilmiş olmasından dolayı hamileler kullanmamalı balık yağlarının içerisinde A vitamini oldukça yüksek oranda olmasından dolayı A vitamini vücutta depo edildiği için yüksek dozlar anne karnındaki bebeğe zarar verebilir. Hamileler balığın gövdesinden elde edilen ve A vitamini bulundurmayan balık yağı çeşitlerini kullanmalarının da fayda vardır.

Balık yağının faydalarından yararlanmak için kurşun civa gibi ağır metallerle Kirletilmemiş olan suda beslenen balıklardan elde edilen Farmasötik kalitede olan balık yağlarını kullanmaları gerekir. Kullanılmış olan bu balık yağlarının zararlı maddeler içermediğinden emin olmak gerekir kalitesinden ve zararından emin olmadığınız balık yağlarını tüketmeyiniz.

Balık Yağı Takviyesi Nasıl Yapılmalıdır?

Besin uzmanlarının Omega 3 balıktan almanıza karşılık balık yağı takviyesi almanızı önermelerinin bir önemli de Balıkta bulunmuş olan yüksek oranda cıva ve diğer tehlikeli kimyasal maddelerden kaynaklanmaktadır.

Balık yanında oldukça yarar sağlamak amacıyla kurşun ve cıva gibi ağır metaller içermeyen balıktan elde etmek balık yağının önemini artırır. Balık yağı toplandıktan ve şişeleme de her türlü kimyasal maddelerden uzak tutulmalıdır ne kadar az evdeyim işte kirlenme oranı da o kadar az olmaktadır.

Farmasötik Kalite Balık Yağı Neden Seçilir?

Yapılan araştırmalar balık yağı takviyelerinin sağlık için yararları DHA ve EPA’den kaynaklandığını belirlemiştir vücudumuz balık yağının faydalarını kullanmaya başlamadan önce DHA  ve EPA   çıkarmak için balık yağının Bileşenlere ayrılması gerektirebilir. Piyasada bulunmuş olan balık yağı takviyelerinin bazıları doğal olarak yüksek oranda DHA içermekte balık yağı desteği ne nazaran büyük oranda DHA bulunmaktadır.

Omega 3’ün sağlığa olan yararları çok önemlidir fakat balık yağındaki Omega 3 bedenin kullanım düzeyine hazır  olmaz Farmasötik balık yağı bütün kirletici ortamdan arındırılmış vücudumuz için gerekli olan Omega 3 vitaminini sağlamak amacıyla rafine yapılmaktadır.

Balık yağı kullanımı şu şekildedir günde bir veya üç Gram arasında olmalıdır bazı durumlar bu oranı artırabilir Kanı sulandırıcı ilaç kullanan kişiler doktoruna tanışmadan balık yağı takviyesine gitmemelidir ameliyata girecek olan kişiler balık yağı kullanımı daha önceden bırakmalıdır Zararlı kimyasal maddelerden arındırılmış olan balıklardan elde edilen balık yağı takviyesi kullanılmasında hiçbir zarar yoktur balık yağı takviyeleri genel olarak kapsül ve şurup olarak satışa sunulmaktadır.

CARLSON Omega 3 Nedir?

Amerika ile Norveç denizlerinde yetişen balıklarda Omega 3 fazlaca bulunmaktadır. Carlson Omega 3 ile sağlıklı ve doğal yollardan elde edebilirsiniz. Yağı olarak üretimi yapılmıştır bunları ilaç olarak kullanılması sağlık açısından tehlikelidir tedavi durumunuza göre ek olarak kullanabileceğiniz gibi günlük olarak yaşamınızda destek olacak maddeler içinde kullanmanızda hiçbir sakıncası yoktur

  • Omega 3 balık yağının tam olarak içerisinde şunlar bulunmaktadır;
  • EPA ve DHA, Omega 3 Yağ asitlerinin doğal kalmasına yönelik içerisinde 18 gram olarak vitamin bulundurmaktadır. Bu vitamin E vitaminidir.
  • Omega 3 balık yağı kapsülünün faydaları şunlardır;
  • Omega 3 ve balık yağının faydaları aslında çok fazladır saymakla bitmez balık yağının faydaları genel olarak şunlardır;

Eklemler üzerinde bulunan  enflamasyonu  gidermekte büyük etkisi vardır Diğer bir anlamda eklem ve Kemik rahatsızlıklarını azaltmakta ağrıları ve şişlikleri gidermekte büyük tedaviye katkısı bulunmaktadır kıkırdakta  bulunan dokuların  tahrip olmalarına Meydan veren Enzimler üzerinde etki sağlamakta ve kıkırdak dokularının korunmasında büyük etkisi bulunmaktadır.

Kalp ve Damarlarda meydana gelebilecek riskleri azaltmakta büyük faydası vardır kalp atış ve  ritimlerini düzeltmekten en önemli etken olmaktadır kalp kapakçıklarının problemlerini azaltmaktadır kolesterol seviyelerini düzene sokmaktadır.

Çocukların ve bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişim sürelerini düzenlemekte büyük bir etki gösterir menopoz ve Andropoz süreçlerini kolay geçmesini sağlamaktadır hamilelik dönemlerinde kullanıldığı zaman Prematüre bebek riskini en az seviyeye indirmeden yardımcı bir etkendir.

İleri ki yaşlarda meydana gelebilecek görme bozukluklarını azaltmakta veya gidermekte büyük yararları bulunmaktadır sinir sistemi üzerinde meydana gelebilecek her türlü tehlikelere ve süreçlerin etkisini  sağlamaktadır depresyon hafıza sorunları gibi durumların giderilmesinde önemli besin kaynağıdır.

CARSLON Omega 3 balık yağı kapsülü nasıl kullanılmalıdır

Doktor tavsiyesi bulunmadan günde bir kez istediğiniz ürünü arasında veya sonrasında 1 kapsül olarak kullanılmasının bir sakıncası yoktur.

Şu veya meyve suyu ile de almanızda herhangi bir sakınca bulunmaz herhangi bir rahatsızlık tedavisi süresince ek olarak günde üç defa kullanmakta bir sakınca olmaz Omega 3 balık yağı kapsülünün oda sıcaklığında veya buzdolabınızda rahatlıkla saklama imkanı bulabilirsiniz

Omega 3 Balık Yağı Kapsülü Yan Etkileri Var mıdır?

Balığa karşı Alerjisi olanlar bu kapsülü kullanmalıdırlar fakat şimdiye kadar kullananlar arasında hiçbir yan etkiye rastlanmamıştır rahat bir şekilde kullanmanızda sakınca yoktur rahat bir şekilde Omega 3 balık yağı kapsülü kullanabilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?