• TARİH: 21.08.2019
Cilt Lekeleri İçin Tretin Krem Nasıl Kullanılır

Cilt Lekeleri İçin Tretin Krem Nasıl Kullanılır

Cildin üst yüzeyindeki hücrelerin yenilenmesi amacıyla kullanılan Tretin Krem reçete ile satılan medikal formda bir ilaçtır. Bu ilacın kullanımını öncelikle bir doktora sormalı ve sonrasında Tretin Krem prospektüsünü okumalıyız.

Tretin Krem faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz; bu kremin etkin maddesi Tretinoin maddesidir. Bunun yanı sıra içeriğinde B ve E vitaminleri bulunur. Bu krem cildin ph ve yağ dengesini düzenleyen bir kremdir. Ciltteki üst derinin yenilenmesini sağlamak bu kremin en önemli etkisidir.

Tretin Krem ne için kullanılır? 

Bu kremin faydalarından bazıları şunlardır;

  • Cildin beslenmesini ve hücre yenilenmesini sağlar.
  • Cilt gözeneklerini kapatıcı ve cilt lekelerini giderici etkisi vardır.
  • Deri kalınlaşmasını engeller ve oluşmuş üçüncü dereceden izlerin giderilmesini sağlar.
  • Cildin soyulmasını sağladığı gibi deri değişimini de sağlar.
  • Tretin Krem, diğer farmakolojik özellikli ürünler olduğu gibi, içeriğinde fazlaca karmaşık bir bileşimi vardır.
  • Farmakolojik özellikli ürünlerden biri olan Tretin Kremi söz konusu alanda lisans eğitimi almamış olan kişilerin değerlendirmesi mümkün değildir.
  • Bu sebeple bu ilacın bileşenleri ile ilgili detaylı anlatım vermenin bir gereği yoktur.
  • Dünyanın her yerinde kullanılan Tretin Kremin prospektüsünde yer alan bilgilere uyulduğunda bu ürün güvenle kullanılabilecek bir üründür diyebiliriz.

Bu ürün hanımlar arasında cilt soyucu krem Tretin ismiyle kullanılmasıyla dikkat çekmektedir.

Cilt Lekeleri İçin Tretin Krem

Yılın her döneminde devamlı olarak deri değiştiren biz insanlar aslında bu süreci gözle göremediğimizden fark edemeyiz. Bu devamlı olarak deri değiştirme son derece normaldir ve bizler için zorunludur. Gözle görülen deri değiştirmeleri özellikle güneşte uzun bir süre kaldığımızda ve mevsim geçişlerinde yaşadığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tretin Krem faydaları nelerdir?

  • Cildin soyulmasını sağlayan Tretin Krem aynı zamanda cildin deri değiştirmesini de sağlar.
  • Tretin Krem içindeki etken maddesiyle ciltteki deriyi soyar ve bu soyulma sonrasında cildin beslenmesi ve böylelikle de yenilenmesi olaylarını sağlıklı bir biçimde devam ettirir.

Tretin Krem Nasıl Kullanılır

Tertin krem nasıl kullanılır? Bu krem cilde hafif bir tabaka halinde geceleri sürülür ve sonrasında temizlenerek uygulanır. Tretin Krem doktor önerileri göz önünde bulundurulmalı aynı zamanda da aşırı kullanılmamalıdır.

Tretin Krem Prospektüs

Tretin Krem kutusunun içinde bulunan prospektüs bilgilerini özenle okumakta yarar bulunmaktadır. Aynı zamanda prospektüs bilgilerine harfiyen uymak ve bir doktora da danışmak gerekir.

Tretin Krem prospektüsü içinde yer alan endikasyonları ile kullanım şekli ve dozu bölümleri şöyledir;

Endikasyonları

Tretin® aşağıdaki akne ve keratinosit bozukluklarının tedavisinde endikedir:

Aknenin değişik formlarının tedavisinde: Mikrokistlerin ve enflamasyonun mevcut olduğu polimorf akne formları, Papülopüstüler akneler.

Keratinosit bozukluklarında: Özellikle, Parakeratoz, Hiperkeratoz ve Diskeratoz tedavisinde.

Kullanım şekli ve dozu

Hekim tarafından başka şekilde önerilmedi ise aşağıdaki kullanım şekli önerilir: Tretin® tedavinin başlangıcında, akşamları bir kez olmak üzere, yıkanmış ve iyice kurulanıp kuruması sağlanmış cilt bölgesine düzgün bir şekilde uygulanır. Parmaklarla uygulama sonrası hafifçe masaj yapılır.

Tretin Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı hakkındaki bilgiyi eczanelerden yahut da Türk Eczacılar Birliği’nin internet sitesinden almanız mümkünüdür. Tretin krem 2018 fiyatı 16.15 TL olarak satılmaktadır.

Cilt Soyucu Tretin

Genel olarak özetlersek eğer Tretin Krem’in, cilt soyucu krem Tretin sanıyla bilinen kuvvetli bir cilt yenileme kremi olduğunu söyleyebiliriz. Bu kremin oldukça fazla faydaları bulunmakla birlikte kullanım şekli ve dozu ile ilgili kurallara dikkat ederek kullanılması gerekmektedir. Böylece zararlı etkilerden uzak kalmış olursunuz.

Tretin Krem Açık Yaraya Sürülür Mü?

Tretin Kreminizi açık yaraların üzerine sürmemelisiniz. Aynı zamanda enfeksiyonlar üzerine de sürülmemelidir. Tretin Krem bir doktora danışıldıktan sonra, hamilelerde ve aşır tedaviler alan kişilerde uygulanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?