• TARİH: 13.08.2019
Contractubex Kullanımı ve Yan Etkileri

Contractubex Kullanımı ve Yan Etkileri

Yanık, yaralanma ve ameliyat sonrası oluşan izlere skar denir. Skarların oluşumunun önlenmesi ve eskiden oluşmuş olan skarların tedavisinde kullanılan Contractubex jel oldukça etkili bir ilaçtır. Contractubex kullanımı ve yan etkileri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Contractubex Kullanım Alanları

Contractubex sivilce izidikiş izi, kazalar sonucu yara izleriameliyat izi ve yanıklardan sonra oluşan izler için kullanılır. Ayrıca ciltte meydana gelen bir takım rahatsızlıklar sonucu oluşan izlerin tedavisinde ve cilt altında oluşan yumru şeklinde ki kitlelerin tedavisinde de oldukça etkilidir. Çocuklarda ve yaşlılarda da kullanımında sakınca yoktur. Özellikle yaşlıların ellerinde ki hareketi kısıtlayan çatlak ve izlerin tedavisi için önerilmektedir.

Contractubex krem, estetiği bozan ve rahatsız bir görünüme neden olan tüm yara izleri için oldukça etkili bir ilaçtır.

Contractubex Nasıl Kullanılır?

Contractubex Nasıl Kullanılır?

Contractubex jel, yara izleri ve ameliyat izleri için sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulamak gerekir. Doktorun önerdiği dozda almak önemlidir. Fazla sürmek yara izlerinin daha hızlı geçmesini sağlamaz. Bu yüzden önerilen dozda uygulama yapmak gerekmektedir.

Eskiden oluşmuş yara izi ve dikiş izi için sabah akşam masaj yaparak uygulanmalı ve gazlı bezle üzeri örtülmemelidir. Ancak bilinmesi gerekir ki yara oluşumunun üzerinden çok uzun zaman geçmişse etki daha az olacaktır.

Contractubex sivilce izi için kullanacaksanız, gece yatmadan önce sivilcelerin üzerine masaj yaparak uygulamak gerekir. Günde bir kez kullanımı yeterli olmaktadır.

Contractubex kullananlar, düzenli bir uygulama ile 6 ay gibi bir sürede maksimum fayda gördüklerini belirtmektedirler. İyileşme tabi ki yaranın durumuna, derinliğine ve uygulamadan ne kadar zaman önce oluştuğu ile ilgilidir.

Contractubex jel, açık yaraya değil iyileşme sürecinde üzeri kapanmış yaraya uygulanmalıdır. Skar oluşumunu önlemek için yara kapanır kapanmaz veya dikişler alındıktan hemen sonra uygulamaya başlanmalıdır.

Doğru şekilde ve düzenli Contractubex jel kullanımı tedavinin olumlu sonuç vermesini sağlamaktadır. Yara izi oluşumunu önlemek için en az üç ay, oluşmuş yara izlerini tedavi etmek içinse 6 ay kullanmak gerekmektedir.

Contractubex kullananlar, ilaç hakkında olumlu yorumlar yapmakta ve hızlı etkisinden bahsetmektedirler.

Contractubex Yan Etkileri Nelerdir?

Contractubex Nasıl Kullanılır?

Contractubex jel içeriğindeki Paraben, Allantoin, Extractum Cepae ve Heparin gibi maddelere karşı alerjisi olanlar için kullanımı uygun değildir. Bu gibi bir durumunuz var ise doktorunuzu bu konuda aydınlatmanız gerekmektedir.

Bunun dışında Contractubex jel yaygın yan etkileri, kaşıntı, skar atrofis, telenjiektazidir. Yaygın olmayan yan etkileri ise cilt atrofisi ve hiperpigmentasyondur.

Contractubex jel, kullanımı sırasında herhangi olumsuz bir etki yaşanması durumunda uygulamaya son vermeli ve doktora danışılmalıdır.

Contractubex kullananlar, ilacın ciddi yan etkilerine rastlamadıklarını belirtmektedirler.

Contractubex Fiyatı

Contractubex piyasada 50, 100, 120 gr’ lık ambalajlarda satılmaktadır. 2018 itibari ile 50 gr’lık Contractubex fiyat 40 TL, 100 gr’ lıkContractubex fiyat 53.97 TL, 120 gr’ lıkContractubex fiyat 100.95 TL civarındadır.

Contractubex fiyat konusunda, hızlı ve güçlü etkisi ile muadillerine göre çok daha uygundur. Contractubex kullananlar, piyasada ki en etkili ve hızlı tedavi edici özelliği olan ilacın Contractubex jel olduğunu belirtiyorlar. Contractubex fiyat açısından da oldukça uygun karşılanmaktadır. Reçete ile SGK ödeneği bulunmaktadır.

Contractubex jeldikiş iziameliyat izi, yara izleri, yanık izlerinde piyasa da satılan en etkili ilaçların başında gelmektedir. Contractubex fiyat açısından da oldukça uygun bir ilaçtır. İhtiyacınız doğrultusunda doktorunuzun onayını alarak güvenle kullanabilir, estetiğinizi bozan ve sizi rahatsız eden yara izlerinden kurtulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?