• TARİH: 21.08.2019
Daha Genç Gösteren 10 Makyaj Hilesi

Daha Genç Gösteren 10 Makyaj Hilesi

Makyaj ile yüz hatlarınızı belirginleştirebilir aynı zamanda yüzünüzdeki kusurları da kapatabilirsiniz. Bunun yanı sıra makyaj ile daha genç gözükebilirsiniz. Birçok makyaj hilesi ile daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Tabi bu makyaj hilelerini uygulayabilmek için püf noktalarını bilmelisiniz.

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

1-Gençleşmiş ve taze aynı zamanda da duru bir cilt istiyorsanız öncelikle cildinizi temizlemeli, sonrasında cildinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirdikten sonra cildinizi makyaja hazır bir hale gelmelisiniz. Bunun aksi bir durumda cildiniz pul pul görünebilir ya da cildiniz makyajı kusabilir.

2-Fondöten tercihinizi sarımsı tonlardan yana kullanın. Sarımsı tonlar cildi sıcak ve canlı gösterir.

3-Hafif nemli bir sünger ile fondöteninizi cildinize sürün.

4-Cildi daha ağır, yaşlı ve katmanlı gösteren toz biçimindeki ürünler yerine likit, krem ve jel ürünlerini seçmelisiniz.

5-Kirpik kıvırıcı ile makyaj öncesinde kirpiklerinizi yukarıya doğru kıvırabilirsiniz. Böylelikle daha genç, parlak ve enerji dolu bakışlara kavuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha iri gözükecektir gözleriniz.

6-Gözlerinizdeki ifadenin yumuşaması için siyah göz kalemi yerine yumuşak kahve tonlarında bir göz kalemi seçmelisiniz. Böylelikle göz ifadeniz daha yumuşak olacak ve bu şekilde daha genç bir ifade kazanacaksınız.

7-Pudra yerine pata krem veya fondöten tercih edin. Çünkü pudra derin kırışıklıkları ve ince çizgileri belli eder. Yine de pudra kullanmak isterseniz, şeffaf ve hafif içerikli bir pudra tercih edin.

8-Morluk ve kusurları kapatmak için seçeceğiniz kapatıcıların renk tonlarına dikkat edin ki cildinizle uyuşan bir ton yakalayasınız. Böylelikle cildiniz daha doğal durur ve daha genç bir yüz hattına sahip olursunuz.

9-Parlatıcı olarak kremsi ve yumuşak dokulu parlatıcıları tercih edebilirsiniz.

10-Yaşlanmayla beraber dudaklarınızdaki dolgunluk hacim kaybedebilir. Şeffaf veya doğal tonlu lipgloslar ya da natürel renkli rujlar kullanarak dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz.

Makyaj Hileleri Burun

Kontürleme işlemi ile kemikli, kemerli veya büyük burun hatlarınızı inceltip küçültebilirsiniz. Kontürleme işleminde cildinizde saklamak istediğiniz kısımları koyu, öne plana getirmek istediğiniz kısımları ise açık göstermelisiniz.

  • Fondöteninizi yüzünüzden iki ton koyu seçerek burnunuzun iki tarafından boylu boyunca bir çizgi halinde sürün.
  • Sonrasında burnunuzdaki koyulukları parmağınız yardımı ile dağıtarak iyice yumuşatın.
  • Bu işlemin ardından daha açık tonda bir fondöten seçerek bu fondötenle burnunuzun sırt kısmına vurgu yapın.
  • Daha sonra iki fondöteni karıştırarak burun hatlarını yumuşatın.
  • Seçtiğiniz iki fondöteninde renklerinin mat olması gerekmektedir.

Mat bir pudrayla biten kontürleme işlemini tamamlayın. Mat pudra sürerek matlaştırdığınız burnunuz daha küçük gözükecektir. Simli allıklar veya simli parlak rujlar ile dikkati burnunuz dışındaki yanak, dudak, gözler gibi bölgelerde toplayabilirsiniz.

Göz Makyajı Hileleri


Göz makyajı hileleri

Yakın gözler için makyaj hileleri

Birbirine yakın gözler için dikkati gözün kuyruk kısmına çekmek gerekir. Göz kapağınıza astar farınızı sürün. Göz pınarından ortaya kadar açık renk bir far uygulayın. Ortadan dış kısmına değin ise koyu renkte bir far sürün. Farların sınırlarını karıştırma fırçası ya da parmağınızla karıştırarak keskin hatların oluşumunu engelleyin.

Göz kaleminizi yahut eyelinerinizi, gözün iç ucundan biraz daha geriden başlayarak çekin. Sonra gözün dış ucundan dışarıya doğru yukarı olacak biçimde eyelineri veya göz kaleminizi taşırın.

Küçük gözler için makyaj hileleri

Gözleriniz küçük bir yapıda ise sürdüğünüz açık renkli astar farın üzerine biraz daha koyu mat bir far sürün. Bu farı göz kuyrukları üzerine yoğun bir biçimde uygulayın. Beyaz bir kalemi göz içlerinize uygulayın. Üst ve alt kirpiklerinize de rimel çekin.

Düşük gözler için makyaj hileleri

Düşük gözlere sahip kişiler daha kederli ve yaşlı bir görünüme sahip olabilir. Düşük gözlerde göz kapakları belirsiz hale getirilmelidir. Aynı zamanda gözlere vurgu yapılmalıdır.

Gözünüze mat bir astar far çekin. İkinci farı gölge amaçlı kullanın. Bu ikinci farı göz pınarından kaşın orta bölümüne değin uygulayın. Kaş kemiğine değin, gözün dış uç bölümüne yoğun bir biçimde sürdüğünüz farı çıkararak düşük göz uçlarınızı yukarda durur gibi gösterin. Rimeli yalnızca üst kirpiklerinize uygulayın.

Bilmediğiniz Makyaj Hileleri


Bilmediğiniz Makyaj Hileleri
  • Alt kirpiklerinize maskara sürerken plastik bir kaşığın tersini kirpiklerinizin altına yerleştirin ki maskaranız etrafa saçılmasın.
  • Eğer gözlerinizi kedi gözüne benzetmek istiyorsanız far ya da eyeliner çakmaden önce bir parça bandı kolay çıkarabileceğiniz şekilde yapıştırın. İşlem bittikten sonra bantı çıkarın.
  • Beyaz, inci ya da krem tonlarını seçerek gözünüzün çevresinde aydınlık bölümler oluşturabilirsiniz. Böylece makyajınız soluk görünmez.
  • Donuk gösterdiğini düşündüğünüz bir farınız varsa bu fardan önce beyaz baz işlemi yapabilirsiniz.
  • Kirpik kıvırıcınızı saç kurutma makinesi ile biraz ısıtıp kullanırsanız daha etkili olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?