Yazj ići reklam
 • TARİH: 13.09.2019
Derisiv Krem

Derisiv Krem

Yazj ići reklam

Derisiv krem yara ve yanıkların enfeksiyon kapmasını önleyen çok etkili bir kremlerden biridir. Derisiv krem bakterilerin oluşmasını önleyerek cildin bakterilerden arınmasını sağlar.

Derisiv krem sivilce, yara ve yanıkların hızlı şekilde yok olmasını sağlar. Kremin içerisinde bulunan etken madde Gümüş sülfadiazin özellikle yanık ve güneş yanıklarında acıyı ve sızıyı kısa sürede geçirmektedir. Sizlere bu yazımızda derisiv krem nedir, derisiv krem ne için kullanılır, yan etkili hakkında bilgi vermek istiyorum.

Derisiv Krem Nedir

Derisiv %1 krem 40 gramlık kapalı kutularda eczanelerde satılmaktadır. Reçete ile satılan derisiv krem etken maddesi Gümüş sülfadiazin’dir. Yanık ve yaraların iltihap ve enfeksiyon kapmasını önlemek için kullanılmaktadır.

Yapılan bilimsel araştırmaya göre Gümüş sülfadiazin içeren kremler yanıklarda acıyı ve sızıyı büyük oranda geçirmektedir. Zaten yanık kremlerin etken maddeleri Gümüş sülfadiazin’dir. Bu etken madde özellikle yanıklara üzerinde hızlı etki göstermektedir.

Her 1 gram derisiv kremin içerisinde 10 mg Gümüş sülfadiazin bulunur.

Derisiv Krem Ne İçin Kullanılır

Derisiv krem yanık ve yara kremi olarak bilinmesine karşı en etkili olduğu alan yanıklardır. Yara ve yanık olan bölgenin iltihaplanmasını ve enfeksiyon kapmasını önlemek için kullanılır.

Derisiv krem yaz aylarında can sıkan ve avı veren güneş yanıklarını geçirmek için kullanılabilir. Çizik, sıyrık, kesik dahil cilt yüzeyinde oluşan yaralanmalarda kullanılabilir.

Derisiv Krem Nasıl Kullanılır

Krem size reçete edildiğinde doktorunuz size bildirdiği şekilde ve dozda kullanmaya dikkat etmelisiniz. Krem sürülmeden önce kesinlikle hijyen kurallarına göre yara ve yanık olan bölge temizlenmelidir.

Cilt yüzeyine günde ihtiyaca göre 1 yada 2 defa sürülmesi yeterlidir. Sorunlu bölgeye ince tabaka olacak şekilde sürülür. Uygun görülürse bezle yada gazla bezle ile üzerini örtebilirsiniz.

Kesinlikle erken doğmuş bebeklerde ve 2 aylıktan küçük çocuklarda kullanılmaz.

Hamilelikte derisiv kullanılır mı

Gebeliğin sonlarına doğru kesinlikle kullanılmayan bu krem hamileliğin ilk 3 ayında doktorunuzun önerisi ile kullanılmalıdır.

Emziren anneler derisiv kullanabilir mi

Kremin içeriğinde bulunan etken maddelerin anne sütüne geçme ihtimali olduğundan doktorunuz önermedikçe bu kremi kullanmamalısınız.

Derisiv Krem Yan Etkileri

Derisin krem yan etkileri genelde kremin içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda ve doz aşımı yapanlarda daha sık görülmektedir. Yan etkiler görülürse kesinlikle bu kremi kullanmayınız.

 • Deride döküntü
 • Kaşıntı
 • Ürtiker
 • Su dolu kabarcıklar
 • Halsizlik
 • Burun kanaması
 • Vücutta bereler
 • Deride kızarıklık ve tahriş
 • Yanma hissi

DERİSİV’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

 • Gümüş sülfadiazin ya da DERİSİV’in bileşimindeki diğer maddelere karşı bilinen bir alerjiniz var ise,
 • Sülfonamid adı verilen ilaç grubuna karşı bilinen bir alerjiniz var ise,
 • Gebeliğinizin son döneminde iseniz,
 • Bebek emziriyorsanız

DERİSİV’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

 • Yanık tedavisinde kullanıldığında yanıklar vücudun geniş alanlarını kaplıyor ise,
 • Sizde ya da ailenizde glukoz-6-fosfat dehidrogenaz adlı bir enzim eksikliği var ise
 • Böbrek ya da karaciğer problemleriniz var ise
 • Yara kabuğunun ayrılmasında gecikme olur ise

Derisin Krem Prospektüs

Derisiv krem size reçete edildiğinde kesinlikle reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün.

Firma:RDC İlaç
Etkin Madde:Gümüş Sülfadiazin
ATC Kodu:D06BA01
Kamu Kodu:A14451
Barkod:8698747350018
Menşei:Yerli
Fiyatı:4.01 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Derisiv Krem Kullananlar

Derisiv krem kullananlar genelde kremin yara ve yanıklar üzerinde harika etki gösterdiğini söylemişlerdir. Derisiv krem sivilce özelikle iltihaplı sivilcelere üzerinde etkili olduğu yorum yapanlar tarafından dile getirilmiştir. Krem hakkında yapılan diğer yorumlarda kremin içeriğinde bulunan etken maddeler yan etkilerin daha sık ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Derisiv Krem Muadili

Dersiv krem muadili ve derisin krem eşdeger olan kremlerin hepsi aynı içeriğe ve etkiye sahiptir.

Sılder Krem 

Sılvadiazin Krem

Sılvamed Krem

Sılverdin Krem

Derisiv Krem Fiyatı

DERISIV %1 krem Fiyatı  

Etken MaddeGumus Sulfadiazin6.01 TL
Geri Ödeme KoduA144515.57 TL

Sizlere bu yazımızda derisiv krem nedir, derisiv krem ne için kullanılır, yan etkileri ve kullanım şekli hakkında bilgi vermeye çalıştım. Konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Yazj ići reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?