• TARİH: 21.08.2019
Doğumda Nefes Teknikleri Egzersizleri

Doğumda Nefes Teknikleri Egzersizleri

Sezaryen doğumda anne kendinde olmayacaktır. Fakat normal doğumda her acıyı birebir yaşamaktadır. Doğum yapacak olan anneler için çok özel nefes egzersizleri aşağıda anlatılmaktadır. Doğum için işi iyi bilen gebelerinde önerdikleri birçok hareketler bulunmaktadır.

Kadınların kol, baş, karın ve bacak kaslarını rahatlatan hareketler aşağıda listelenmektedir. Doğumda nefes teknikleriegzersizleri ve anlatımları ile internet üzerinden de birçok video hazırlanmaktadır. İnternette bulunan hazırlık videoları ve doğum egzersizleri kadınları rahat ettirmektedir.

  • Nefes alırken rahat olmalısınız. Su nefes hareketlerinin kontrol edilmesine yardımcıdır.
  • Doğumun başladığını hissettiğiniz an sıcak su banyosu yapmaya çalışın
  • Solunumu kolaylaştıracak olan ağız ve burundan alınan nefesin karna doğru gitmesi gerekir.
  • Burundan nefes almanız ve ağızdan geri vererek oksijeni bolca depolamamız gereklidir.
  • Burundan nefes alırken ağzınız kapalı olsun. Gerekirse ev ortamından uzaklaşın ve kendinizi balkona doğru yönlendirin.
  • Nefes kontrolleri yapılırken eşinizden yardım isteyiniz.
  • Mutlak bacaklarınızı hareket ettiriniz. Bacaklarınızı yukarı ve aşağıda hareket ettirip karınızı yukarı ve aşağıda doğru yönlendirin
  • Olabildiğince dik durun ve belinizi germeye çalışın.
  • Doğum sonrasında ve öncesinde belirli süre beliniz ağrıyacaktır.

Doğuma Hazırlık Egzersizleri

Normal doğumda sancınızı unutmak için bolca egzersizler yapmak gerekli olacaktır. Gece ansızın uyandığınızda sancınız olabilir. Bu sancıyı kontrol altında almak içinde sizlere özel hazırlanan internet videoları takip ediniz. Ev de spor minderlerinin üzerine yatarak hatta pilates topunu kullanarak egzersiz yapabilirsiniz.

Doğumdan önce gerekirse eşyalarınızı siz hazırlayanız. Kendinizi güzel hissetmenizi sağlayacak olan eşyaları kullanınız. Bebeğiniz ve sizin için gerekli olan tüm kıyafetleri kendiniz belirleyin ve ev içinde sürekli hareket etmeye çalışın. Doğuma gitmeden önce, ev de hazır sıkılmış taze meyve suyu hazırlayınız. Sürekli yatmayınız. Bebeğinizin kendi bavulunu süsleyin unutmayınız her yaptığınız hareket doğum süresince rahat etmenizi sağlayacaktır.

Doğum egzersizlerini ayakta kaldığınız sürece yapabilirsiniz. Evde bulunan gerekirse yürüyüş spor merdivenlerini kesinlikle çalıştırmadan kullanınız. Spor bantlarını çalıştırmadan da kullanabilirsiniz. Bu süreçte bolca su içmeyi asla unutmayınız. Su bebek ve sizin hayatınız için çok değerli olan bir kaynaktır.

Normal Doğum Nefes Egzersizleri

Normal doğumu çok kolaylaştıran yürüyüş sporu dışında olabildiğince aerobik hareketleri yapmak gereklidir. Sırt üstü yatılarak yapılan tüm nefes egzersizlerinden olumlu sonuçlar alacaksınız. Normal doğumda nefes egzersizleri uygulamaları ve videoları listesini güncel takip ediniz. Nefes egzersizleri spor yaparken de uygun görülen egzersizlerdendir.

Sporda olduğu gibi hamile olan kadında da nefes teknikleri çok önemlidir. Rahat bir doğum yapmak için bolca karın kaslarınızı çalıştıracak olan egzersizleri yapınız ve çok fazla yemek yemeyiniz. Ayrıca gebelikte nefes egzersizleri anlatım videoları ve uygulamaları spor salonlarındaki hocaların da önerdikleri egzersizlerdir.

Özellikle normal doğumdan korkan anne adaylarına birçok jinekolojik hoca tarafından sunulan bu videoları izleyerek kısa sürede öğretici bir ders içeriklerine sahip olacaksınız. Yukarıda solunum egzersizleri nasıl yapılır sorunuza özel hazırlanan maddelerimizi kontrol etmenizi rica ederiz.

Birçok nefes egzersizi video hizmetinde hamile kadınları memnun eden hareketlerin etkisini alacaksınız. Kadınların doğumda nefeslerini kontrol edemediklerini ve kendilerini ölecek gibi hissettikleri biliyoruz. Bu egzersizlerin başarılı olması için kadınların tütün ve tütün mamullerinden uzak durmaları gerekir.

Net üzerinde nefes egzersizleri videoları ve solunum egzersizleri videolarında yoga hocalarının önerdikleri önemli kıstaslar hakkında da bilgi alıyor olacaksınız. Doğumu nasıl kolay yaparım diye merek eden kadınla ilgili nefes egzersizi videoları ile olumlu sonuçlar alacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?