• TARİH: 16.06.2019
En İyi Göz Altı Kapatıcısı Hangisi, 5 Göz Altı Kapatıcısı Markası, Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir?

En İyi Göz Altı Kapatıcısı Hangisi, 5 Göz Altı Kapatıcısı Markası, Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir?

En iyi göz altı kapatıcısı hangisi, göz altı kapatıcıları adı üzerinde göz altındaki morlukları, ince çizgileri, halkaları, renk pigmentasyonlarını, ciltteki kızarıklıkları, sivilce ve güneş lekelerini; yani özetle ciltteki renk ve ton kusurlarını kapatmak için kullanılan makyaj malzemeleridir.

Concealer olarak da bilinen kapatıcılar, makyaja başlarken ciltte var olan kusurların kapatılmasını sağlar ve bunun üzerine inşa edilen makyaja pürüzsüz ve mükemmel bir temel oluşturur.

Eğer göz altı cildinizde morluklar varsa; uykusuzluk, depresyon, sigara, alkol, yorgunluk, üzüntü gibi sebeplere bağlı olarak, yahut genetik sebepler yüzünden göz altlarınız yorgun, çökkün ve deforme haldeyse, hem bu görüntüyü gidermek, hem de bakışlarınıza aydınlık, dinlenmiş ve genç bir görünüm kazandırmak adına göz altı kapatıcılarından istifade edebilirsiniz.

En İyi Göz Altı Kapatıcısı Hangisi?

Aydınlık bakışların sırrı olarak da bilinen göz altı kapatıcıları, ciltle uyumlu ve doğru tonlarda seçildiğinde kusursuz makyajın ve kusursuz görünümün en önemli destekçilerinden olmaktadır. Göz altı kapatıcısı tavsiye ile mi alınmalı, yoksa deneye yanıla mı kullanılmalı derseniz, en iyi sonucu deneyerek bulacağınız kesin.

Ama yine de göz altı kapatıcısı tavsiyesi isterseniz, size en çok kullanılan ve öne çıkan markaların göz altı kapatıcılarından birkaçını önerebiliriz. Deneyerek kullanmak ve hangisinin cildinizle daha uyumlu olduğuna karar vermek size kalmış.

5 Göz Altı Kapatıcısı Markası

Nars Radiant Creamy Göz Altı Kapatıcısı

ABD’de de en çok satılan göz altı kapatıcılarından olan Nars göz altı kapatıcısı sadece göz altlarında değil tüm yüzde mükemmel bir kapatıcı olarak kullanılabilir. Göz çevresinde aydınlatıcı etki de yapan Nars göz altı kapatıcısı için aydınlık bakışların sırrı da diyebiliriz. Cilt kusurlarını ve lekelerini de mükemmel şekilde örten Nars göz altı kapatıcısını yüzünüzün istediğiniz her alanında kullanabilirsiniz.

Cildinizden 1 ton açık tonda Nars kapatıcı alarak, bunu göz altlarınızda aydınlatıcı olarak da kullanabilirsiniz. Bu da yüzünüzde, aydınlık ve berrak bir efekt oluşturacaktır. Nars kapatıcıyı kat kat uygulasanız bile yüz çizgilerinize dolmaz, birikme yapmaz, ikide bir makyaj tazeleme gereği hissettirmez.

Nars kapatıcıyı elmacık kemiklerinizin üzerine, şakaklarınıza, burun üstüne, dudak üstü bölgeye, burun kenarlarına ve çene üzerine uygulayarak dağıttığınızda cildinizde aydınlanmış, tazelenmiş, canlı bir görünüm elde edersiniz. Göz altı kapatıcısı ve kapatıcılar içinde en pahalı olan markalardan birisi Nars’tır ama size istediğiniz en iyi sonucu verecektir.

L’Oreal True Match Göz Altı kapatıcısı

Göz çevresi ve göz altındaki cilt kusurlarının, morlukların, renk eşitsizliklerinin, yorgun ve uykusuz görünümün giderilmesinde  etkilidir. Nemlendirici etkisi de olan Loreal göz altı kapatıcısı, nemlendiren etkisiyle cilde yumuşaklık kazandırır, süngerli aplikatörü sayesinde  kullanılması da kolaydır.

Max Factor Mastertouch Likit Göz Altı Kapatıcı

Kremsi bir yapıya sahip olan Max Factor göz altı kapatıcısı kalem ve ruj şeklindeki dış tasarımı ve kolay uygulanışı ile hem kullanışlı hem de kolay taşınan bir üründür. Gözenekleri tıkamayan ve ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermeyen hafif bir formülü vardır.

Mac Pro Longwear Concealer Göz Altı Kapatıcısı

En iyi göz altı kapatıcılarından birisi olan Mac göz altı kapatıcısı da sıvı bir ürün olup yaklaşık 15 saat mükemmel kapatıcılık sağlar. Göz altında yer edem morluk, halka gibi istenmeyen görünümleri kusursuz şekilde kapatan Mac göz altı kapatıcısı cam şişeli ve pompalı ambalajıyla da oldukça şık bir görünüm sunar.

Clinique All About Eyes Göz Altı Kapatıcısı

Tüm cilt tipleri için uygun bir kapatıcı olan Clinique göz altı kapatıcısı göz altındaki şişlik, çöküntü, morluk, torbalanma, halkalanma gibi deformasyonları anında ve uzun süreli olarak kapatır. Clinique göz altı kapatıcısının yağsız bir formülü vardır.

Bunların dışında diğer başarılı sonuçlar veren göz altı kapatıcıları Maybelline ve Flormar markalarının çatısı altında üretilen kapatıcılardır.

Maybelline Affinitone Göz Altı Kapatıcısı

En bilinen göz altı kapatıcılarından birisi olan Maybelline göz altı kapatıcısı sıvı formda bir kapatıcıdır ve sürümü de oldukça kolaydır. Göz altındaki morlukları, cilt tonu farklılıklarını, lekeleri kapatmaya yardımcı olan Maybelline göz altı kapatıcısının cildinize uyum sağlayıp sağlamayacağını deneyerek görebilirsiniz.

Flormar Full Coverage Concealer Göz Altı Kapatıcısı

Yumuşak formülüyle Flormar göz altı kapatıcısı, göz altlarındaki çizgileri, morlukları, torbaları ve kırışıklıkları mükemmel şekilde doldurur, kapatır, kamufle eder. Flormar göz altı kapatıcısının fiyatı da son derece uygundur ve en fazla tercih edilen likit göz altı kapatıcılarından birisidir.

Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir?

Kapatıcı alırken neye dikkat etmem gerekir, tenimle uyuşan kapatıcıyı nasıl seçeceğim, en uygunu hangisidir nereden bileceğim diyorsanız göz altı kapatıcı tavsiyelerine kulak verebilirsiniz.

Kapatıcı seçerken ve satın alırken, dikkat edilmesi gereken en önemli ölçütlerden birisi renktir. Cilt tonunuzdan farklı tonda bir kapatıcı alırsanız, hatayı kapatmak yerine daha da vurgulamış olursunuz. Bu sebeple kapatıcı alırken boyun bölgenizde deneyin ve rengi mağaza ışıkları altında değil gün ışığında deneyin. Kapatıcıyı boynunuza uyguladığınızda kendi ten renginizden ayırt edemiyorsanız doğru kapatıcıyı bulmuşsunuzdur demektir.

Birbirinden farklı kapatıcı çeşitleri vardır. En etkili çeşit, krem kapatıcılardır. Bunlar diğer kapatıcılara göre daha etkilidir. Yüz ve göz çevresine rahatlıkla uygulanırlar. Ciltte son derece doğal dururlar. Yüze dağıtılması da oldukça kolaydır.

Pot kapatıcılar ise stick kapatıcılara benzerler. Nemlendirici etkisi son derece yüksektir. Dokusu yoğun olan pot kapatıcılar hemen her türlü cilt kusurunu rahatlıkla kapatır. Bu tür kapatıcılar profesyonel makyaj ustaları tarafından da çok tercih edilmektedir.

Kalem kapatıcılar cilde natürel bir görünüm vermek için kusurları kapatır ve cildi aydınlatırlar. Göz çevresindeki koyu renk halkaları kapatma konusunda da oldukça ustadırlar.

Stick kapatıcı yine koyu renk göz halkalarını kapatma ve cilde aydınlık bir efekt verme hususunda son derece başarılı kapatıcılardır. Dokuları yoğun olduğu için cilde iyice yedirilmeleri gerekir.

Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Sürülür?

Kapatıcıyı cilde uygulamadan evvel yapılması gereken en önemli şey cildi nemlendirmektir. Nemlendirici sürmeden cilde uygulanan göz altı kapatıcıları daha kalıcı ve etkili olur ve ciltte daha iyi dağılır.

Kapatıcıyı parmak uçlarınız vasıtasıyla da sürebilirsiniz ama fırça çok daha etkili bir materyal olacaktır. Fırça yardımıyla sürülen kapatıcı yüzde çok daha doğal durur.

Kapatıcı eğer göz altındaki koyu halkaları kapatmak için kullanılacaksa cilt tonuyla aynı renkte bir kapatıcı seçilmelidir. Kapatıcı, göz pınarlarına daha yoğun olacak şekilde V formunda sürülürse son derece uyumlu ve doğal durur.

Kapatıcıyı eğer aydınlatıcı olarak kullanacaksanız cilt tonunuzdan daha açık bir tonu tercih etmelisiniz. Kapatıcınızı kaş üstü, kaş kemiklerinin üzeri, göz altları, burun kenarları, mimiklerden kaynaklanan çizgiler ve çene üzerine ince bir fırçayla sürün. Bu uygulamayla cildinizdeki aydınlanmayı, tazelenmeyi ve canlılığı fark edeceksiniz.

Aydınlık bakışların sırrı olan göz altı kapatıcılarını sizlerle paylaştık. Cildinizle uyumlu bir kapatıcı kullandığınızda hem makyajınızın daha kusursuz göründüğünü, hem de daha aydınlık ve fresh bir görünüme kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Cilt tonunuzdan çok daha açık bir kapatıcı kullanma gibi bir hayata düşmeyin. Aksi takdirde bembeyaz göz altlarınızla son derece abartılı, doğallıktan uzak ve rüküş bir ifadeye bürünmeniz an meselesidir.

Unutmayın, makyaj söz konusu olduğunda bile her şeyin doğal görünümlüsü daha kıymetlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?