• TARİH: 16.06.2019
En İyi Saç Kesim Modelleri

En İyi Saç Kesim Modelleri

Çoğu kadın saçları uzunken bile bazı kısa modelleri hayal eder, kendinde nasıl duracağını düşünür. Uzun saç size çok yakışsa da mutlaka çok iyi taşıyabileceğiniz bir kısa saç modeli vardır. Saçları kısa olan hanımlar da postişlerle desteklenmiş uzun buklelerle idare eder, kısa saçları hal yoluna girene kadar. Bob veya klasik küt saçın ideal ve uyumlu kimyasına alışmış olanlar küt saçın her boyunu kullanır. Hem de severek…

Zira küt saç, her değişim başlangıcında, duygu geçişlerinde, saçlarda bir değişiklik arandığında, kadınların bunalım anlarında huzur bulmak için kaçıp sığındığı anne evi gibidir. Katlı modeller, düz kesim saç modelleri kıvırcık modeller de hakeza sıralanabilir. Aslında her yüze gidecek bir saç modeli vardır. Önemli olan yüzünüze gidecek saç modelini bulmanızdır.

Yeni bir dönemi, yeni bir sezonu, yeni bir başlangıcı, yeni saçlarla karşılamak istiyorsanız yüzünüze yakışacak bir kısa saç modelini deneyebilirsiniz. İster bir ünlüden esinlenin, ister uzun zamandır düşündüğünüz ama bir türlü cesaret edemediğiniz bir modelde karar kılın, ister yıllar önce kestirdiğiniz ve size çok yakışan bir modelle yeniden aşk tazeleyin, yenilik istiyorsanız belki de tam sırasıdır.

Kısa Saç Kesim Modelleri

Kısa kesim saç modelleri engin bir derya adeta. O kadar çok çeşit, model ve tarz var ki. Her yaşa, her saç yapısına, her zevke uygun bir model mutlaka mevcut. Çeşit çeşit pixie model, kısa katlı kesimler, kısa küt saçlar, alagarson kesimler, kısa dalgalı boblar, Audrey Hepburn stili kısacık kesimler, yandan ayrılanlar, geriye tarananlar, yandan perçemli katlı modeller, kulak arkası yapılan okul kesimleri, dalgalı ve kahküllü kısa saç kesimleri, asimetrik kısa saç kesimleri; ense kısımları neredeyse kazıtılmış, üst kısımları hacimli çılgın kesimler, çene hizasında boblar ve dahası…

 

Kısa saç kesim modelleri  her mevsim, her kıyafetle kullanılacak kadar kullanışlı, her ortama uyum sağlayacak kadar diplomatik; hem sevimli ve çocuksu, hem de kadınsı ve sofistike modellerdir. Kısa saç kesim modellerinin kemikli ve minyon yüzlü, uzun ince boyunlu kadınlarda daha iyi durduğu bir gerçek. Hele ki bir de minik ve kalkık bir burunla desteklenmişse…

Ama bu şu anlama da gelmiyor; “Kısa saç kesim modelleriyalnızca minyon yüzlere yakışır.” Her yüz yapısına gidecek bir kısa saç kesimi vardır. Kare ve geniş yüzler, toplu yüzler, kemik yapısı çok belirgin olmayan yüzler için de, uygun kısa saç kesim modelleri vardır. Seçin, beğenin, kuaförünüze danışın ve yeni mevsime yeni saçlarınızla girin.

 

Uzun Saç Kesim Modelleri 

Uzun saç modelleri. Saçlarınız uzunsa ve kısaltma olmaksızın bir değişiklik yapmak istiyorsanız değişik stiller deneyebilirsiniz. Saç renginde yapacağınız hafif veya belirgin oynamalar, değişik ve farklı kesim ayrıntıları, katlar, kahküller ve bunca detay, uzun saçlarınızı çok kısaltmaya gerek duymadan farklı bir havaya sokabilir.

 

Saçlarınızın uç kısımlarında yapılacak küçük oynamalar, V kesim, hafif ve şiddetli katlar, havanızın birden değişmesini sağlayabilir. Düz kesim saç modelleri de uzun saçlarda son derece güzel ve şık duran modellerdir.

 

Uzun ve düz çok katlı saçlar; perçemli, oval kesimler, kahküllü düz veya katlı kesimler, yandan ayrılmış katlı kahküllü modeller, düz kahküllü kesimler, değişik tonda ombreler ve ışıltılarla desteklendiğinde işte size uzun saçlarınızda elde edeceğiniz bambaşka bir hava.

 

 

Katlı Saç Kesim Modelleri

Katlı saç kesim modelleri saçlara hacim ve hareket veren, ince telli saçları bile dolgun ve tok gösteren, saçlarda doğal kavisler oluşturan ve saça derinlik veren bir kesim detayıdır. Katlı saç kesim modelleri, uzun saçlarda da küt saçlarda da, hatta kısa kesilmiş saçlarda da rahatlıkla uygulanabilecek modellerdir. Saçın boyunu hiç kısaltmadan verilecek katlar, saçların havasını bir anda değiştirebiliyor. İşte en güzeli de bu.

 

Hemen her boydaki saça yakışan katlı saç kesim modelleri ile daha şık, daha hacimli, daha hareketli ve daha enerjik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri 

Kıvırcık saçlar kimileri için lanet, kimileri içinde armağandır. Eğer gür ise kabaran ve şekle girmemek için inat eden kıvırcık saçlar, aslında iyi ve isabetli bir kesimle harika sonular verebilir. Yüze uyumlu bir model ve bu  modele uyum sağlayacak bir renkle, kıvırcık saçlar sizi son derece farklı ve özel bir çizgiye taşıyabilir. Kısa, küt, uzun her çeşit kesimle kullanılabilecek kıvırcık saç kesim modelleri, varlığı moda rüzgarlarına endekslenmemiş, yeri her zaman rezerve edilmiş, sıcak mı sıcak, şeker mi şeker bir model olarak saç modası ile beraber sonsuza kadar yürüyecek. Kıvırcık saç nasıl yapılır bakınız….

 

 

Dalgalı Saç Kesim Modelleri

Dalgalı saç modelleri her dönem kullanılan, unutulmayan, tavsamayan, devri kapanmayan, klasik ve demirbaş bir stildir. Kısa saçlarda da, orta boy saçlarda da, uzun saçlarda da son derece iyi durur. Bigudilerle, kırık fönle veya maşalarla da elde edilen dalgalı saç kesim modelleri hem gündelik yaşamda hem de özel zamanlarda rahatlıkl kullanılabilecek kadar kullanışlı; hem sade, hem de şık modellerdir.

 

Yapımı son derece kolay olan dalgalı saç kesim modelleri kadınların en çok tercih ettiği  modellerdendir.     

Küt Saç Kesim modelleri

Küt saç kesim modelleri o kadar çok benimsenip, içselleştirilmiş bir model ki, 3 yaşındaki bir kız çocuğundan 73 yaşındaki bir yetişkine kadar herkese yakışan rafine, sade, kullanışlı ve estetik bir modeldir. Her boyda kesilebilen ve her boyu ayrı güzel olan küt saç kesim modelleriyazın kullanımı kolay olması, kışın da duştan sonra bakımı ve kurutması kolay olduğundan, çok tercih edilen saç modelleri arasındaki yerini koruyor.

 

Kulak memesi hizasında, çene hizasında ense ve omuz hizasında çeşitli boylarda ve çeşitli stillerde kullanılabilen küt saç kesim modellerikahküllerle desteklendiğinde de harikalar yaratıyor. Düz saçlarla daha fazla tercih edilen küt saçlar, dalgalı ve kıvırcık olarak da kullanılabiliyor ve son derece alımlı duruyor.

 

Küt saç kesimini her dönemde görüyoruz. 50’ler, 60’lar, 70’ler, 80’ler, 90’lar ve günümüz. Elbette bunun öncesi de var, sonrası da olacak.

 

Son dönemin trend stili bob kesimi de küt saç kategorisinde yorumlayabiliriz ve bob saç tüm dünyada neredeyse kadınların saç konusundaki ortak lisanı haline gelmiş durumda.

2018’de de tacını kimseye devretmeyen küt saç kesim modelleri sessiz ama emin ve kararlı adımlarla, her dönemdeki saç kataloğunda ayak izlerini bırakacak, buna hiç şüphe yok…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?