• TARİH: 16.08.2019
Eritretin Jel

Eritretin Jel

Eritretin jel sivilce ve siyah nokta tedavisinde kullanılan en etkili kremlerin başında gelmektedir. Sivilce, iltihaplı sivilceleri yok etmek için doktorların en çok önerdiği kremlerin başında gelmektedir.

Sivilce kremleri arasında en çok kullanılan kremlerden biri olan eritretin jel yağlı ciltlerin baş belası olan sivilceler kısa sürede yok eden etki gösterir. Ayrıca yağlı ciltlerin diğer bir sorunu ise siyah noktaların oluşumunu aynı şekilde etkili bir biçimde yok eder.

Sizlere bu yazımızda kullanımı her geçen artan eritretin jel nedir, eritretin krem ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Eritretin jel faydaları düzeni kullanıldığında etkisi göstermektedir.

Eritretin Jel Nedir

Eritretin jel ergenlik göneminde görülen sivilceler ve yağlı ciltlerin neden olduğu sivilcelerin tedavisinde kullanılan bir kremdir. Krem 30 gramlık kapalı kutularda reçete ile satılmaktadır. Eritretin etken maddesi EriTretin Jel, etken maddeler olarak %4 Eritromisin ve % 0.025 Tretinoin olarak bilinmektedir. Bu etken maddeler sivilceleri kurutarak yok eder. Sizlere etken maddelerin ne işe yaradığı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Tretinoin

Hücreleri yenileyen dokuların canlanmasını sağlayan etkiye sahiptir. Cilde sürüldüğünde cildin alt tabakasını uyarark sivilce akne oluşumunu önler.

Eritromisin

Antibakteriyel etkiye sahiptir. Sivilce kremlerinin ana maddelerin biridir. Sivilcelerin neden olduğu bakterilerin çoğalmasını önler. Deri tarafından emilen bu etken madde alt tabaka bulunan iltihabı yok ederek etkisini gösterir.

Eritretin Jel Ne İşe Yarar

Ertiretin jel sivilce ve akne tedavisinde kullanılan bir kremdir. İltihaba neden olan bakterilerin deri yüzeyinde çoğalmasını önler. Komedon olan bilinen siyah noktaların oluşmasını önler daha önceden oluşan siyah noktaları yok eder.

Eritretin sivilce tedavisi için önerilen bir kremdir. Sivilceler olduğu gibi sivilce izlerininde görünümünü azaltan etkiye sahiptir. Kremin etkili olması için kesinlikle düzenli kullanılması gerekmektedir.

ERİTRETİN’i aşağıdaki durumlarda Kullanmayınız

  • ERİTRETİN içeriğindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise bu ilacı kullanmayınız.
  • Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız
  • Bebek emziriyorsanız
  • Akut egzama, rozasea adı verilen deri hastalığınız veya ağız çevrenizde cilt iltihabı varsa

Eritretin Jel Nasıl Kullanılır

Eritretin krem size reçete edildiğinde mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. 2 hafta boyunca günde bir kez, akşamları uygulanır. Uygulama sıklığı, hastanın gösterdiği reaksiyona bağlı olarak ayarlanır. Anlamlı düzey bir cilt irritasyonunun mevcudiyetinde tedaviye, ürünün gün aşırı, akşamları uygulanması ile başlanabilir. 2. haftanın sonunda günlük bir kez uygulama şekline geçilebilir ve ilk dönem tedavisinin sonu olan 12.-14. haftaya kadar günde 1 kez, akşamları uygulamaya devam edilir.

Hijyen kurallarına göre temizlenmiş bölgeye ince tabaka halinde sürülür ve baskı yapmadan emilmesi için ovalanır. Akşamları yatmadan önce uygulanması tavsiye edilir.

Sivilce tedavisinde tam olarak etki olmak için düzeli olarak kullanılması gerekmektedir. Tedavi yarıda bırakmak düzensiz kullanmak sivilceleri üzerinde hiç bir etki göstermez.

 

Eritretin Jel Yan Etkileri

Her kremde olduğu gibi eritretin jel yan etkileri olan bir kremdir. Yan etkiler genelde içeriğinde bulunan etken maddelere karşı hassas olanlarda ve doz aşımına bağlı olarak görülür. Kremi asla ağız içine ve göz çevresine sürmeyin.

Bilinen yan etkileri, tahriş, kızarıklık, ödem, boğazda ve dilde şişme en sık görülen yan etki yan etkilerdir.

Genelde bu kremi kullananlar eritretin jel sivilce yaptı sorusunu sıklıkla sormaktadır. Eritretin jel ilk dönemler sivilce artışı görülmesi normaldir. Deri alt tabakasında bulunan iltihabı cilt yüzeyine çıkararak yok etmektedir. İlk dönem sivilce artışı olması normaldir.

Hamilelikte eritretin jel kullanılır mı

Hamilelik döneminde bu kremin kullanılması kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez. Eritretin jel etken maddeleri bebeğe zarar verme ihtimali olduğundan kesinlikle bu kremi kullanılması tavsiye edilmez.

Emziren anneler eritretin jel kullanımı

Eritretin jel içeriğinde bulunan etken maddeler anne sütüne geçme ihtimali olduğundan kesinlikle bebek emzirenler bu kremi kullanamazlar.

Eritretin Jel Kullananlar

Eritretin kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin sivilce kremleri arasında en etkili kremlerden biri olduğu söylemişlerdir. Genelde eritretin sivilce yaptı sorusu sıklıkla sorulmasına karşın kremin ilk dönem sivilce artışı yaptığı bilmeyenleri telaşlandırmaktadır. Eritrein jel kullananlar kremin sivilcelerde olduğu gibi siyah noktalar üzerinde etkili olduğu dile getirilmiştir.

Eritretin Jel Hakkında Bütün Sorular

Eritretin jel hakkında bilinmeyen sorulara cevap vererek size yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Eritretin jel yüzde ne kadar kalmalı

Eritretin jel sürüldükten sonra kesinlikle yüz yıkanmamalıdır. Akşam yatmadan önce sürülen jel sabaha kadar yüzde kalmalıdır.

Eritretin jel nasıl temizlenir

Eritretin jel sabah ılık su ile cilt durulanarak temizlenmeldir

Eritretin jel nasıl uygulanır

Sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sürülerek deri tarafından emilmesi için hafif baskı yapılarak uygulanır.

Eritretin jel sivilce izleri

Ertiretin kullannalar genelde bu kremin sivilce izlerini geçirdiğini sıklıkla dile getirmişlerdir. Düzenli kullanıldığında sivilce izlerini azalttığı bilinmektedir.

Eritretin jel siyah nokta

Sivilcelerde etkili olduğu siyah noktaların üzerinde etkili olan eritretin düzenli olarak uygulandığında siyah noktaların görünümü yok eder.

Eritretin jel cilt lekeleri

Cilt lekeleri üzerinde fazla etkili olmamasına karşın cilt lekelerinin görünümünü azaltığı bilinmektedir.

Eritretin reçetesiz alınır mı

Eritretin jel reçete ile satılan bir ilaçtır. Reçetesiz olarak eczaneden almanız mümkün olmasına karşın kesinlikle reçetesiz olarak bu kremi kullanmayınız.

Eritretin sivilce krem neye yarar

Krem sivilce ve siyah noktaların yok olması için kullanılır.

Eritretin endiksiyonları

EriTretin şiddetli olmayan (nodülokistik akne hariç) akne tedavisinde endikedir:

Eritretin gebelik kategorisi

Eritretin jel Gebelik kategorisi: B

Eriretin jel fiyat

Eczanelerde reçete ile satılan bu kremin fiyatı 19 liradır.

Eritretin Jel Prospektüs

Eritretin jel prospektüs bilgileri krem size reçete edildiğinde okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Eritretin jel en doğru ve en güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Eritretin jel prospektüs kağıdında kremin kullanım şekli yan etkileri ve endiksiyonlarını okuyabilirsiniz.

Eritretin Jel Muadili

Eritretin jel eşdeğer olan muadili kremler ile aynı etken maddeye sahiptir.

Clindoxly Krem

Benzamycin Jel

Acnemıx

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?