• TARİH: 21.08.2019
Erkek Kaş Alma

Erkek Kaş Alma

Erkek kaş alma, kaş alma denildiğinde çoğunlukla kadınlar akla geliyor ama az sayıda da olsa erkeklerde de kaş alma durumu mevcut. Özellikle günümüzde erkeklerin kişisel bakımlarına oldukça dikkat ettikleri göz önünde bulundurulduğunda bilhassa kaşları çok kalın ve dağınık olan erkeklerin kaşlarını aldırma hususuna sıcak baktıkları görülebiliyor.

Erkeklerde Kaş Şekillendirme

Yani kaş alma erkeklerin dünyasında yaygın olmasa da kimilerince tercih edilen bir durum. Özellikle erkek kaş ortası alma işlemi oldukça yaygın. Kalın ve birbiriyle bitişmiş kaşlar yüze daha sert bir ifade kattığından erkekler bu durumu kaşlarının ortasını aldırarak bertaraf etmeye çalışıyor.

Erkekler kaşlarını asla abartılı ve ince değil, sadece dağınık olan kısımlarından almalılar. Kaşlar erkeklerde son derece doğal formda alınmalı ve doğal görünüm bozulmamalıdır. Sadece fazlalıklar alınmalı ve kaşların alındığı keskin hatlarla belli olmamalıdır. Eğer çok kötü bir görünüm sergilemiyorsa erkeklerin kaşlarını almaları zaruri değildir.

Kaşlarını ilk kez aldıracak olan erkeklerin önce bir profesyonelden yardım almaları daha iyi olacaktır. Daha sonraki kaş alma işlemlerini kişi kendisi de halledebilir.

Erkek Kaş Alma Makinesi

Kaş alma makinesi erkekler için son derece pratik bir çözüm olacaktır. Kaşlar evde alınacaksa tıraş bıçağı, cımbız ve küçük bakım makasları işi görür.

Erkekler kaş aldırma işlemine alışkın olmadıkları için canlarının yanması son derece doğaldır. Bunun için erkekler kaşlarını aldırmadan evvel sıcak su ile yüzlerini yıkarlarsa veya bir müddet buhar uygularlarsa gözenekleri açılacak ve canları daha az acıyacaktır.

Erkek Kaş Alma Yerleri

Önce kaşla göz arasındaki dağınık halde duran kıllar alınmalıdır. Bunlar fazlalık olan kıllardır. Kaşın alın bölgesine açılan üt kısmındaki kıllar da muntazam şekilde alınmalıdır. Yani kaş alırken sadece fazlalıkları alınması, kaşın doğal formunun bozulmaması gerekir. Kaşın fazla alınması, özellikle de kaş kemiklerinin otaya çıkması, erkeklerde kadınsı bir ifade oluşturacağından asla tavsiye edilmez.

Kaşlardaki alt ve üstte bulunan fazlalıklar alınırken tıraş makinesi de kullanılabilir. Ama çok dikkatli olunması gerekir. Aksi takdirde yanlışlıkla alınacak fazladan birkaç kılın oluşturacağı kötü görüntünün giderilmesi için, haftalarca yeni kılların çıkmasını beklemek gerekecektir.

  • Orta kalınlıkta ve göze görülen kıllar cımbızla çekilerek de alınabilir.
  • Kaş kıllarını kısaltmak içinse küçük bakım makaslarından kullanabilirsiniz.

Burak Özçivit Kaş Alma Stili

Bir kez daha yineleyelim; erkekler kaşlarını alırken son derece dikkatli olmalı ve kaşların natürel görüntüsünün bozulmamasına dikkat edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?