• TARİH: 14.07.2019
Et Beni Tedavisi

Et Beni Tedavisi

Et beni bazı durumlarda mutlaka tedavisi edilmesi gereken bir cilt problemidir. Küçük ya da vücudun görünmeyen yerlerinde bulunan et benleri, sağlık sorununa neden olmadığı sürece genelde alınmaz. Yüz bölgesinde ya da her zaman görünen başka bir vücut bölgesinde yer alan et benleri ise sağlık sorunları dışında kötü görüntüye neden oluyorsa tedavi edilebilir. Bu yazımızda sizlere et beni nasıl yok edilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Et benleri vücudun çeşitli alanlarında farklı büyüklüklerde ortaya çıkabilir. Çıkış nedenleri farklı olan bu benlerin bazı durumlarda tedavisi gerekir. Bu tedaviler özel merkezlerde yapılan et beni aldırma tedavileri ya da evde bitkisel et beni kurutma yöntemleridir. Benin cinsi ve büyüklüğüne göre bu yöntemlerden her ikisi de zaman zaman uygulanabiliyor.

Et beni tedavisinde en fazla dikkat edilmesi gereken nokta, et beninin yok edilme süresidir. Her iki uygulamada da et beninden kurtulmak mümkün. Ancak merkezlerde yapılan lazerle ben aldırma yöntemleri, evdeki bitkisel et beni kurutma yöntemlerinden daha kısa sürede sonuç verir. Acil durumlarda ve tehlikeli et benlerinde uzman kontrolünde merkezlerde bu uygulamaların yapılması daha uygundur.

Et Beni Tedavisi Bitkisel Yöntemler

Evde et beni tedavisi yaparken uygulanan yöntemler tamamen benin kurutulmasına yöneliktir. Benin kuruması ve kendiliğinden düşerek yok olması için doğal maddelerden yararlanılır. Evde her zaman bulunabilen malzemeler ile hazırlanan bu karışımlar, düzenli kullanımda son derece etkilidir. İstediğiniz sonucu alana kadar bu karışımları benlerin üzerine uygulayabilirsiniz.

Evde ben kurutmak için hazırlanan doğal karışımlar genel olarak 2 hafta ile 2 ay arasında değişen bir etkiye sahiptir. İlk başlarda açık renklerde olan benler, kurumaya başladıkça daha koyu bir hal alır. Bu sizi endişelendirmesin. Et beninde koyulaşma yaşanması kurumasının başladığına işarettir ve bu da kısa süre sonra düşeceğinin göstergesidir. Aynı şekilde yaptığınız uygulaya devam edip doğal yöntemler ile et beninden kurtulabilirsiniz.

Evde et beni kurutma yönteminden önce et beni etrafının temizlenmiş olmasına dikkat edin. Bu uygulanacak olan karışımın etkisinin artmasını sağlayacaktır. Eğer temizlenmeyen bir cilt üzerine uygulanırsa karışım, etkisi daha az olup daha uzun sürede kuruma sağlayabilir. Özel karışımları uygulamadan önce mutlaka yüzünüzü yıkayıp güzelce kurulayın.

  • Hint Yağı: Bir miktar hint yağı ve karbonatı, temiz bir kase içinde karıştırın. Macun kıvamına gelecek şekilde malzeme eklemesi yapın. Elde edilen karışımı et beni üzerine macun gibi sürün. Bu karışımı her gün, günde 3 kere uygulayın. Genelde 3 haftada sonuç veren hint yağı karışımından sonuç alamazsanız da uygulamaya devam edin.
  • Elma Sirkesi: Doğal karışımlar ile et beni tedavisi uygulayanlar, elma sirkesini de sıklıkla tercih ediyor. Bu uygulama için doğal elma sirkesinden bir miktar ısıtılır. Isınan sirke temiz bir pamuğa dökülür ve et beni bölgesine uygulanır. Bu yöntemi her gün, günde 3 kere et beni üzerine uygulayabilirsiniz. Kısa sürede et beninin kuruyup döküldüğünü göreceksiniz.
  • Karbonat ile Et Beni Maskesi: Et benlerinin kısa sürede kurumasını sağlamak için bir miktar karbonat ile bir miktar ılık suyu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı et beni üzerine uygulayın. Elinizle et benini ovun. Bu şekilde kabartma tozu daha kolay etki eder ve daha kısa sürede kurur.
  • Buhur Yağı: Daha önce adını bile duymamış olsanız da aktarlardan temin edebileceğiniz buhur yağı, et beni için etkilidir. Cilt hassasiyetinize göre bu yağı saf olarak kullanabilir ya da çok az su ile birlikte kullanabilirsiniz. Uygulama için temiz bir pamuk üzerine sulu ya da sade olarak buhur yağı dökün. Et beni üzerine her gün bu karışımı uygulayın. 2 ay kadar sürede et beninin kuruması beklenir.

Lazerle Et Beni Tedavisi

Lazerle ben aldırma cilt bakımı ve estetik uygulamalar yapılan merkezlerde uygulanan bir yöntemdir. Uzmanlar eşliğinde yapılan bu yöntem genelde 1 ila 3 seans arasında değişen sürelerde uygulanır. Benin büyüklüğü, yapısı ve rengine göre değişen bu seanslarda, sadece et beni üzerine lazer uygulaması yapılır. Bu lazer uygulaması ile et beninin küçülmesi ve yok olması sağlanır. Uygulama sırasında uygulamayı yapan uzmanların sadece ben üzerinde işlem yapması çok önemlidir. Bu nedenle işinde uzmanlığından emin olduğunuz merkezlerde et beni tedavisi yaptırmanızı öneririz. Merkezlerin kalitesinden emin olmadan ödeme yapmamaya ve anlaşmadan önce mutlaka merkezi görüp temizliğinden emin olmaya dikkat edin.

Et Beni Aldırma

Et beni, vücudun değişik bölgelerinde ortaya çıkan, kabarık ve genelde kahve rengi olan lekelerdir. Büyüklükleri, yapısı ve rengi değişebilen bu et benleri, görünen yerlerde olabildiği gibi vücudun görünmeyen yerlerinde de olabiliyor. Sadece kişinin kendisinin gördüğü et benleri, sağlık açısından bir sorun teşkil etmediği sürece alınması gerekmez. Ancak görünen bölümlerdeki büyük benlerin estetik açıdan alınması zaman zaman gerekebilir. Görüntü açısından ya da mecburi olarak et beni aldırmak isteyenler, bu konuda mutlaka konunun uzmanlarından destek almalıdır.

Et Beni Aldırma

Et beni aldırmak, günümüzde özel kliniklerde uzman dermatologlar tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile büyüklükleri değişik çok sayıda beni aynı anda aldırabildiğiniz gibi sadece tek bir ben için de uygulama yaptırabilirsiniz. Et benlerinden kurtulmak için cerrahi müdahale ya da lazerle ben aldırma yöntemleri uygulanabilir. Lazer ile et beni aldırma yönteminde genel olarak seanslar 1-3 arası değişir. Büyüklüğüne göre değişen bu sürede yok edilmek istenen ben üzerine lazer uygulaması yapılır. Bu uygulama ile benin ufalması ve yok olması sağlanır. Lazer ile et beni aldırma işlem sonrasında bazen bölgede yaralanma meydana gelebilir. Ancak bu yara 10 gün içinde iyileşip et beni bölgesinin pürüzüsüz olmasını sağlar.

Cerrahi müdahale olarak da ad verilen ikinci yöntemde ise bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bunun için uyuşturucu kremler bölge üzerine sürülür. Yaklaşık yarım sürede uyuşma sağlanan bölgeden benin alınması da yine en fazla yarım saat sürer. Sonrasında 3-5 gün arası benin alındığı yer iyileşir ve ciltte hiç bir leke kalmaz.

Günümüzde et beni aldırmak için bu iki yöntemden de yararlanılıyor. Sizde isteğinize ve benin durumuna göre yönlendirmeler ile istediğiniz yöntemi uygulayabilirsiniz. Et beni aldırmak için genel olarak sağlığı tehdit edip etmediğine bakılır. Eğer sağlık için bir sorun yok ise ikinci kritere göz atılır. İkinci et beni alma nedeni olan kötü görüntüye neden olma sorunu ile de karşılaşıldığında et beni alımı yapılabilir. Bunların dışında genelde et beni alma operasyonu yapılmaz.

Et Beni Aldırma Tehlikeli Mi?

Halk arasında yaygın görüşlerden biri olan et beni alınmasının kansere yol açması, tamamen yanlış bir bilgidir. Hiç bir bilimsel dayanağı olmayan bu düşünce, zaman zaman et beni aldırma operasyonu yaptırmayı düşünenlerin aklında yer edip şüphelenmelerine neden oluyor. Oysa, alınmayan ve zamanla ilerleyip büyüyen et benleri daha fazla tehlikeye neden olmaktadır. Bunun için büyüyen, rengi koyulaşan ya da estetik olarak hoş durmayan et benlerinin mutlaka alınması gerekir. Bu işlemler içinse uzun araştırmalar yapıp hem kaliteli hem de temiz klinikler bulunmalıdır. Kalitesinden emin olmadığınız merkezlere, uzmanlığına kanaat getirmediğiniz doktorlara kendinizi teslim etmemeniz gerektiği konusunda uyarıda bulunmak isteriz. Tedaviye başlamadan önce mümkünse referans olabilecek kişilerden görüş alınabilir.

Et Beni Aldırma Fiyatları

Et beni aldırma fiyatları, uygulanan yöntem, klinik, et beninin durumu ve et beni sayısına göre değişiklik gösterir. Kesinlikle uzman bir klinikte, işinde uzman bir doktor tarafından yapılması gereken bu uygulamalar, günümüzde çok uygun fiyatlar ile yapılmıyor. Piyasada genel olarak fiyatlar her yerde aynıdır. Sizde lazerle et beni aldırma fiyatları ya da cerrahi müdahale ile et beni aldırma fiyatlarını araştırırken çok düşük fiyatlı merkezlerden uzak durmaya çalışın. Bu merkezlerde zaman zaman karşılaşılan hijyenik olmayan koşullara rastlayabilir ve bu nedenle zor zamanlar geçirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?