• TARİH: 17.08.2019
G Noktası Nasıl Uyarılır, Nerededir, G Noktası İçin İdeal Pozisyon Hangisidir?

G Noktası Nasıl Uyarılır, Nerededir, G Noktası İçin İdeal Pozisyon Hangisidir?

Hanımların zevk noktalarını keşfetmek, cinsellikten daha çok tatmin olmanızı sağlar. Yatakta mutluysanız, bu yüksek enerji yaşamınızın öteki alanlarına yansır; mutlu ve güçlü hissedersiniz. Bu kapsamda ise, oldukça fazla sayıda kişi tarafından G noktası ne demek ya da G noktası nedir? soruları da yöneltilmektedir. Öğrenmeye ilk başlangıçta, kadınların G noktasından başlayabilirsiniz; bu hem size hem eşinize zevk verecektir. Hanım cinsel organının en duyarlı bölgesi G noktasıdır.

Aslına bakarsak insanoğlu, bunun varlığından habersizdir ve farkına varana kadar yüksek zevkten yoksun bırakılırlar. G noktası, orgazm olmaya katkısı açısından, erkeklerde penis başına benzetilebilir; yoğun sinir dokuları vardır ve hassastır. G noktası resim ile birlikte, özellikle de erkekler partnerlerinin G noktasını rahat bir şekilde bulabilir.

G noktası, her hanımda farklı yerde bulunabilir. Kimi süre vajina girişinden birazcık ileride, kimi vakit vajina çeperinden içeride olabilir. Şu demek oluyor ki, araştırma ve alıştırma G noktasını bulmak için gereklidir.

G Noktası Nerededir?

G Noktası Nerededir?

G noktası bulma, son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Vajina duvarını parmağınızla dokunarak incelerken o bölgenin elinize daha farklı geldiğini hissedebilirsiniz. İşaret parmağınız ve orta parmağınız vajinaya girerken başparmağınız da dışarıdan pubis kemiğinin üzerinde olmalıdır. Yukarıya doğru bastırarak veya parmağınızla birini çağırır benzer biçimde “gel” işareti yaparak.

Bu sırada başparmağınızla vajinadaki parmaklar içinde idrar yolu ve G noktasını sıkıştıracaksınız. Mesaneniz boşken idrar yapma isteği olursa duraksamayın. İdrar yapma isteği hem doğru yolda olduğunuzun göstergesidir bununla birlikte bir süre hemen sonra geçecektir. G noktası enjeksiyonu oldukça önemlidir.

Vajina duvarındaki öteki alanlardan daha farklı bir his duyduğunuz bölgeyi araştırmanız gerekmektedir. Daha önce hiç tatmadığınız bir his de olabilir bu. Bu aşamada ihtarı daha da arttırarak devam ettirin. Böylelikle cinsel ilişki süresi çok daha keyifli geçerken, çiftler de karşılıklı olarak birbirlerini çok daha rahat bir şekilde tatmin edebilmektedir.

G Noktası İçin İdeal Pozisyon Hangisidir?

G Noktası İçin İdeal Pozisyon Hangisidir?

Cinsel ilişkiye girmeden önce, ön sevişme ile birlikte kadınların G noktasının uyarılması çok daha büyük bir haz duygusunun alınmasına yol açmaktadır.  Aynı zamanda cinsel ilişkinin de çok daha rahat bir şekilde geçmesine yarayacak sıvı da, G noktasının uyarılması ile ortaya çıkmaktadır.

Sizinle mutlu olan hanım, yeni sevişmeler için sabırsızlanacaktır. Hanımlar için orgazm olarak hakikaten değerlidir çünkü erkeklere bakılırsa çok daha zor gerçekleşir. Yalnız, mükemmel bir ön sevişme, G noktasına masaj ile orgazm olmak kolaylaşır; hanım size minnettar kalır.

G Noktasının uyarılmasını sağlayan birbirinden farklı ve bir o kadar da etkili olan çok sayıda cinsel ilişki pozisyonu da söz konusudur.

Bayanın partnerinin kucağına ata biner şekilde oturması ile birleşmenin sağlandığı pozisyondur. Penisi derinlemesine içine alması ve G noktasına teması ile orgazmın sağlanmasıdır. Erkek bacaklarını uzatacak şekilde oturur ve kadın da, ters bir şekilde erkeğin üzerine oturur.

Bu pozisyonda yapılan cinsel ilişki, kadınların G noktasını uyarma konusunda oldukça etkilidir. Birleşme sağlandıktan daha sonra insanın penisinin G noktasına temasıyla orgazm sağlanmaktadır. Doggy pozisyonu domalma olarak malum bir pozisyondur. Bu pozisyonda partnerin eğri ve kavisli penisi G noktasını bulma da çok etkilidir.

G noktasının bulunması çiftin beraberce gerçekleştirebileceği bir durumdur. G noktası pozisyonları ile kadının G noktası bulunabilir ve orgazmı zirvede yaşanabilir.

G Noktası Nasıl Bulunur?

G Noktası Nasıl Bulunur?

G noktası vajinanın ön duvarında, pubis kemiğinin derhal altında, vajinanın hemen girişindeki yumuşak dokunun içine gömülü olan bir yapıdır. Vajina duvarını parmağınızla dokunarak incelerken o bölgenin elinize daha farklı geldiğini hissedebilirsiniz. G noktasını bulma işlemini yaparken, yukarıya doğru bastırarak ya da parmağınızla birini çağırır şeklinde “gel” işareti yapabilirsiniz.

Bu sırada başparmağınızla vajinadaki parmaklar içinde idrar yolu ve G noktasını sıkıştıracaksınız. Mesaneniz boşken idrar yapma isteği olursa duraksamayın. İdrar yapma isteği hem doğru yolda olduğunuzun göstergesidir bununla beraber bir süre ondan sonra geçecektir.

G noktasından beyaz ya da saydam bir sıvı gelmektedir. Tıpkı erkeklerdeki boşalma sonrasında gelen meni ile eş değer bir sıvıdır. Ve yaşamış olduğunuz için şanslı olduğunuzu düşünebilirsiniz. Oysa hanım boşalması her kadının yaşayamadığı ve çoğu süre güçlü orgazmlarda görülen bir olgudur. Bazı hanımlarda fark edilemeyecek kadar küçük olabiliyor.

G Noktası Nerededir?

Özellikle menopozdan daha sonra çok küçülür. G noktası için yapılmış özel vibratörleri deneyin. G noktası hanımların hepsinde saptanamıyor, yaklaşık %25-30 oranında hanım G noktasının yerini doğru olarak saptayıp tarif edebiliyor; Türkiye’deki oranlar ise bazı istatistiklerde % 15 civarındadır.

Hepsi yerini doğru tarif edemese de 2008 yılındaki 5000 hanımı kapsayan bir İngiliz anketinde hanımların % 75’i bu şekilde bir bölgenin bulunmuş bulunduğunu söylemiş, fakat bu biçim şeylerin yarısı doğru koordinatları tanım edebilmiş.. Bunlara rağmen bulamadıysanız derhal pes etmeyin. Onlarca defa, PC kaslarınızı geliştirerek gene deneyin. Bulursanız ısrarınıza değdiğini görecekseniz.

Erkeklerin G Noktası

Erkeklerin G Noktası

Erkeklerin g noktasını bulmak son derece basittir. Erkeklerin G noktası neresi?Sorusuna verilebilecek en net yanıt, anüsten bir parmak kadar ilerideki bölgedir. Başparmakla ulaşılmak istenen bölge prostat. Dışarıdan g noktasını uyarmak için hayalar ile anüs arasındaki bölgeye baskı yürütmek yeterlidir. Haya altına meydana getirilen basınç, olgunlaşmak için epididimis kanallarına geçmeyi bekleyen spermlere de etkide bulunur. Cinsellikte doruk noktası olsa da, erojen bölgede dolaşırken dikkatli olunmalıdır.

Dairesel hareketler yapın. Ne olursa olsun çok yavaş olun, çok kırılgan bir bölge, kendinizi kaptırıp birazcık sertleşirseniz can yakabilir. Bu da konsantrasyonu dağıtır. Derhal sekse başlar başlamaz erojen bölgede gezinmeyin! Erkeklerin G noktası resimli olarak birçok internet sitesinde de yer almaktadır. İlk zamanlar partneriniz boşalmaya çok yaklaştığı anlarda başlayın.

Giderek öne çekin süreci. Ne olursa olsun sert bir tenle yapmayın, onu zımparalıyormuş şeklinde olmasın. Kayganlaştırıcı yada o işlevi görebilecek kremler sürebilirsiniz. Ve natürel olarak elleriniz de buz şeklinde olmasın. Parmak ihtarı güzel ve doyurucu bir yöntemdir.

Aslen adamların tümü bu hazdan habersiz değil. Ölümcül bir günah benzer biçimde gizlenir, çünkü çok sayıda adamın kendi kendini bile ‘eşcinsel’ olarak algılamasına sebep olur. ‘G noktası erkek uyarımı’ için son derece organik ve düzgüsel bir sex eylemi.

Anal uyarmam, insan vücudundaki çok sayıdaki erojen bölgelerden yalnız birini kapsar. Partneriyle özgür ve mutlu şekilde bu yolculuğu yaşayabilen erkekler cinsellikte hazzın en yüksek noktasına ulaşırlar. Onlar için yasak elma olan bu hadise dayanılmaz bir kabahatli, aşağılık hissi ve abartılı bir yaşam biçimi olarak sirayet eder. ‘Eril enerjinin doğru kullanılmadığında ortaya çıkarabileceği yıkıcılık’, genel anlamda bu tip bir sürecin sonucunda gözler önüne serilir.

Mutlu bir cinsel birliktelik için çiftlerin karşılıklı olarak birbirini tatmin etmesi son derece önemlidir. Kadınlarda bulunan G noktası ya da klitoris bölgesinin uyarılmasında bulunan önem, erkeklerde de G noktasının uyarılması bakımından bir o kadar önemlidir. Siz bilincinde olmasanız da, çok içerden sizi domine eden, yıkıcı ve hırpalayıcı bir kaynakla beslenir var oluşunuz. Görünürde ne kadar yumuşak huylu, sevecen olursanız olun, orgazm olmuyorsanız o eril enerji etkisinden çıkamazsınız.

Çok tehlikeli bir ayrımdır bu. Eşinizi mutlu etmek istiyorsanız bile, önce kendi mutluluğunuzu sağlamalısınız. Aksi şekilde aslına bakarsan aslen çok leziz bir yemeğin içine zehir karıştırmış oluyorsunuz. Herhangi bir işe yaramaz. Yarar sağlamadığı şeklinde bir de üstüne yıkıcı etki de yaratabilir. Evlilik uzmanlarına bakılırsa erkek, hanıma kendini en bilinmeyen ve doğruluğundan şüphe duyulmayacak halde kanıtlamaya çalışırken, hanımın onun bu çabasını hafife alacak bir davranışta bulunması, insanın sonsuza kadar uzaklaşmasına neden olabiliyor.

Bundan dolayı uzmanlar öpüşmeye karar verildiğinde, her iki tarafın da dikkatli olmasını öneriyor. Erkeklerin G noktası resimli anlatım olarak da kişilerin imkânına sunulmaktadır. Örneğin sevişme esnasında kadının karışık cümleler kurması da, eşinin dikkatini dağıtıyor. Bu durumda adam, bayanın aklının başka yerlerde olduğu hissine kapılıyor ve onun sevişmeyi hakikaten isteyip istemediğinden kati olamıyor.

Ne olursa olsun bir evlilik terapistine gidin. Boşanın ya da bir süreliğine ayrı yaşayın. Çabalarınız başarısızlıkla neticelense bile birlikte kalınca. Eşinizi, her şeyden önce bir dost olarak görmeli ve her türlü durumu onunla konuşabilmesiniz. Probleminin üstesinden gelmenin en basit yöntemi ise hiç şüphesiz ki konuşmak ve can kulağıyla bir zamanlar âşık olduğunuz erkeği dinleyip, anlamaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?