• TARİH: 18.07.2019
Gebelik Testi Sonucu Resimli

Gebelik Testi Sonucu Resimli

Gebelik şüphesinde yapılması gereken tek şey gebelik testidir.Gebelik belirtilerine göre gebelik olup olmadığına karar verilemez. Gebelik olup olmadığının anlaşılabilmesi için aşağıdaki 3 yöntem kullanılır.

Kanda gebelik testi ve ultrason ile gebelik tayini yanılma payının hemen hemen olmadığı yöntemlerdir. Kanda gebelik testi için not ve doğru bir sonuç için beklenen adet tarihinin yaklaşmış olması ya da gecikmiş olması gereklidir. Az miktarda kan alınması ile yaklaşık 1-2 saat içinde sonucun alındığı güvenilir yöntemdir.

Ultrason ile gebelik tayininde ise doktor tarafından gerekli bilgilendirmeler muayene sırasında hastaya yapılmaktadır.

İdrar testlerinin doğru sonuç vermesi için, adet gecikmesi olduktan 5-7 gün içinde test yapılması gereklidir. Gebelik şüphesi varken test negatif çıkmışsa 10 gün içinde tekrarlanması önerilir.

Evde hamilelik testi nasıl bakılır ve gebelik testi sonuçları ne ifade eder aşağıdaki görsellerde detaylı olarak anlatılmaktadır.

Gebelik Testi Pozitif

Gebelik şüphesi olan kadınların heyecan ile testi yaparken telaş yaptıkları konu evde hamilelik testine nasıl bakılır olmaktadır genellikle. Testin kullanım kılavuzu çoğunlukla acele ile okunur. Şimdi pozitif idrar testi örnekleri nasıl olmaktadır bunları paylaşalım sizlerle. Her testin içeriğine göre pozitif belirtisi farklı olabilmektedir. Kiminde çift çizgi, kiminde pregnant ifadesi vardır. Gebelik testi sonuçlarına göre gebelik var ise;

Gebelik Testi Negatif

Gebelik sonucunu etkileyen en önemli faktörlerden biri testin ne zaman yapıldığıdır. Adet gecikmesi olmadan testin yapılması ya da gebelik olmaması gebelik sonucu negatif olarak gösterilmesi ile belirginleşir. Negatif idrar testi örnekleri nasıl olur aşağıdaki görsellerde yer almaktadır.

İlgili yazı: Gebelik belirtileri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?