• TARİH: 17.07.2019
Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Yolları

Göbek bölgesinde ki fazla kilolar diğer bölgelere göre daha zor verilmektedir. Göbek bölgesi, alınan kalorilerin en fazla depolandığı ve hatta karın için organlarda da yağlanmaya sebep olarak hastalıkları davet ettiği bir gerçektir. Bu yüzden göbek yağları sadece fiziksel güzellik açısından değil sağlıklı olmak açısından da bir an önce verilmelidir.

Göbek yağlarını eritmek kolay değildir. Ama mümkündür. Bu konuda uzman görüşleri doğrultusunda bir makale hazırladık ve göbek yağı eritme yollarını siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedik. Diyet, egzersiz, bitkisel ürünler gibi birçok alternatifi bir arada uygulayarak göbek yağları nasıl eritilir, göbek yağlarını eritme yolları nelerdir diyorsanız işte cevapları…

Göbek Eritme Yöntemleri

Öncelikle sıkı bir diyet ile birlikte egzersiz ve yürüyüş yapmak gerektiğini belirtelim. Sadece diyet ya da sadece egzersiz ile göbek yağları erimemektedir. Bu yüzden her ikisini de düzenli ve doğru bir şekilde uygulamak gerekir.

Göbek yağı eritme yolları, günde üç ana öğün ve 2 ara öğün yemek yemek, günde en az 20 dakika karın egzersizleri yapmak ve en az 20 dakika tempolu yürümektir.  Göbek eritme yolları bitkisel çözümleri ile de desteklenerek kısa sürede göbek yağları eriyecektir.

Göbek yağlarını eritme yolları içinde kahvaltının önemi büyüktür. Güne başlamanın ilk aşaması olan kahvaltı da kalorisi düşük, protein açısından zengin lifli gıdalar tüketmek gerekmektedir. Özellikle yumurta, yeşil sebze, domates, yağsız peynir, yulaf ya da keper ekmeği tüketilmelidir. Yeşil çay kahvaltı ve gün içinde mutlaka içilmelidir. Şekerin göbek yağlarının oluşumunda etkisi büyüktür. Bu yüzden şekeri kesinlikle hayatınızdan kaldırmalısınız. Canınız çok tatlı istediğinde çubuk tarçınla çay hazırlayıp için. Bu insülin direncinizi dengeleyecek ve tatlı isteğinizi kesecektir.

Göbek Eritme
 • Ara öğünlerde kuru kayısı, erik, ceviz, fındık, meyve tercih edilmelidir. Goji berry ile göbek eritme yolları uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Kilo verdirici etkisi tartışılmaz olan goji berry aynı zamanda besleyici özelliği olan çok faydalı bir bitkidir.
 • Göbek eritme yolları bitkisel çözümleri arasında goji berry gibi keten tohumu, biberiye, zencefil, tarçın ve yeşil çay oldukça etkilidir. Goji berry ile göbek eritme yollarını mutlaka denemelisiniz. Hızlı ve sağlıklı etkisini göreceksiniz.
 • Göbek yağlarını eritme yollarından biri de acıkmadan yemek yemektir. Bu yüzden az ve sık yemek yemelisiniz.
 • Bol su içmek kilo vermede ve göbek yağlarını eritmede çok etkilidir. Hem de sağlıklı yaşamın birinci temel maddesidir. Günde en az 2 litre su içmelisiniz.

Hızlı Göbek Eritme Yolları

Yaz geliyor ve siz hala göbeğinizden kurtulamadıysanız üzülmeyin. Kısa sürede kurtulabilir, yazın fit bir vücut ve dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz.

Göbek Eritme
 • Hızlı bir şekilde göbek yağlarından kurtulmak istiyorsanız besin değeri yüksek, kalori değeri düşük gıdalarla beslenmelisiniz.  Sebzeler buna verilebilecek en önemli örnektir. Hem lif kaynağı hem de antioksidan kaynağıdırlar. Kilo vermeyi hızlandırarak, sağlıklı kalmayı sağlarlar. 
 • Göbek eritme yolları bitkisel çözümleri brokoli, lahana, kabak, salatalık, marul, maydanoz türü yeşil sebzelerdir.
 • Göbek yağlarını eritme yollarından biri de lokmaları ağızda iyice çiğnemek ve yavaş yemek yemektir. Bu kural asla unutulmamalıdır.
 • Göbek yağı eritme yolları arasında potasyum etkisi de sayılabilir. Özelikle karın bölgesinde ki yağların erimesinde etkisi büyüktür. Et, süt ürünleri, tahıllar, meyve ve sebzelerde bol miktarda potasyum vardır. Tabi ki yağsız süt ve et ürünleri tercih edilmelidir.
 • Göbek eritme yolları bitkisel çaylar, yağsız yemekler, şekersiz ve az tuzlu gıdalar ve düzenli egzersiz sayılabilir.

Göbek Eritmek için Ne Yapmalı

Göbek eritmek için özel göbek eritme egzersizleri ve diyetleri uygulamak gerekir. Bu konuda tek başına yapılan egzersizler etkili olmadığı gibi tek başına yapılan diyetlerin de bir etkisi olmayacaktır. Bunun için hem diyet hem de egzersizlerin birbiri ile uyumlu şekilde yapılması gerekir.

Göbek nasıl eritilir, konusunda verdiğimiz bilgileri kendinize göre özelleştirip uygulayabilirsiniz. Göbek yağlarından kurtulmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Göbek Eritme
 • İlk olarak boyunuza göre ideal kilonuzu belirleyin. Buna göre vermek istediğiniz kilo miktarını belirleyin.
 • Vermeniz gereken kiloya göre ayda 4-6 kilo arasında zayıflamayı hedefleyin. Aylık hedef koymak daha kolay bir zayıflama sağlayacaktır. Eğer çok fazla kilonuz yoksa 1-2 kilo olarak da hedef belirleyebilirsiniz.
 • Kendi vakit durumunuza göre egzersiz yapabileceğiniz 4 gün belirleyin ve bu günlerde yine uygun saatleri belirleyin.
 • Damak tadınıza uygun bir diyet programı seçin ve bunu uygulayabileceğinizden emin olun.
 • Seçtiğiniz egzersizlerin süresini ve yoğunluğunu yavaş yavaş arttırarak devam edin. Vücudunuzu çok fazla zorlamadan bu hareketleri düzenli olarak yapın.
 • İdeal kilonuza yaklaştığınızda göbek bölgesi için özel egzersizlere geçin. Eğer sadece bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmak isterseniz göbek bölgesini harekete geçirecek egzersizler ile bunu başarabilirsiniz.

Göbek bölgesinde konumlanan inatçı yağlardan kurtulmak için egzersiz ve diyetlerin yanında gün içinde bol bol su tüketmek de önemlidir. Bu dönemde özellikle 2-3 litre su tüketimi idealdir. Çok fazla egzersiz yapma durumu söz konusu olmayan kişiler tempolu yürüyüş yapabilirler. Gün içinde yürüyen merdiven kullanmak istemeyen normal merdiven kullanmak, kısa mesafelerde araç kullanmak yerine yürümeyi tercih etmek daha kısa sürede istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayacaktır.

Bitkisel Göbek Eritme Yöntemleri

En kolay göbek eritme yöntemlerinde bitkilerin mucizevi etkileri bulunmaktadır. Doğanın bizlere armağanı olan hem sağlığa faydalı hem de yağlardan kurtulmamızı sağlayan bitkilerden yararlanmak gerekir.

Göbek yağlarını eritici özelliği olan, göbek eritme yöntemleri Ender Saraç bitki çayları oldukça etkilidir. Bunlardan biri zencefil çayıdır.

Göbek Eritme yolları

Göbek eritme yöntemleri Ender Saraç zencefil çayı:

 • Bir tutam zencefil kökü tozu ya da kökünü sıcak suya karıştırarak demleyiniz.
 • 5 dakika demlenmesini bekleyin ve süzün.
 • Günde iki kere bu çayı içerek Göbek yağlarından kurtulabilirsiniz.

En kolay göbek eritme yöntemlerinden bir başka örnekte Lahana suyudur.

 • 4 adet orta boy taze lahana yaprağı
 • 20 dal maydanoz
 • 1 adet limon
 • 1/2 litre su

Su bir tencereye konur ve kaynatılır. Kaynamaya başlayınca içine lahana yaprakları atılır 5 dakika kaynatılır. Daha sonra maydanoz dalları karışıma eklenir ve 5 dakika daha kaynatılır. Soğutulup içine limon suyu ilave edilir ve içilir.

Göbek Eritme Hareketleri ve Diyeti

Göbek Kilo vermeye ve vücudu forma sokmaya çalışırken en zorlandığımız yer göbek bölgesidir. Siz de türlü diyetlere ve egzersizlere rağmen hala göbek yağlarından kurtulamadıysanız bu makalede çözümlerini bulacaksınız.

Göbek eritme neden zordur? Alınan kalorilerin vücutta en çok depolandıkları yer karın bölgesidir. Bu da göbek ve bel kalınlığına neden olmaktadır. Göbek yağı eritme konusunda birçok yanlış uygulama bulunmaktadır. Örneğin göbek eritmeiçin mekik çekmek önerilir. Ancak mekik hareketi göbek yağı eritme konusunda yeterli ve etkili değildir. Ve göbek bölgesinde depolanan yağların kaynaklarından uzak durmak gerekmektedir. Makalemizde evde göbek eritme konusunda size çok yardımcı olacak bilgiler vereceğiz.

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek yağı eritme hareketleri ile sıkı ve düz bir karına sahip olmak düşünüldüğü kadar zor değildir. Göbek bölgesinde ki yağların erimesi için karın, sırt ve pelvik bölgesini çalıştıracak egzersizler yapmak gerekir. Böylelikle alt ve üst karın kasları ile yan karın ve sırt kaslarını da güçlendirmiş olursunuz. Göbek eritme yolları sadece egzersiz değildir tabi ki. Egzersiz ile birlikte diyet yapmak ve protein ağırlıklı beslenmek gerekmektedir.

Göbek eritme hareketlerine geçelim…

Öncelikle alt karın bölgesini çalıştıran ilk hareketimiz, yere uzanın bacaklar dizlerden bükülü ve ayaklar yere tam basacak şekilde olsun. Ellerinizle başınızı arkadan kavrayın. Nefes alıp vererek 20 kere yukarı aşağı yaylanır gibi kalkıp yatın. Bu hareketi 20 kez 3 set olarak yapın. Nefes alıp vermeyi unutmayın. Bu sayede oksijeni kaslarınıza gönderecek ve kasların daha iyi çalışması sağlanacaktır.

İkinci göbek eritme hareketimiz yan karın kaslarını kuvvetlendiriyor. İlk harekette ki pozisyonumuzu koruyalım. Dizle bükül ayaklar yere tam basıyor ve bel tamamen yere yapışık durumda olacak. Ellerimiz başımıza destek olacak şekilde arkada başı kavrıyor. Bu defa yukarı aşağı değil sağa ve sola doğru kalkıp yatmak gerekiyor. Sağ dirsek sol dize, sol dirsek sağ dize yakınlaşacak. Bu hareketi de 12 kez 3 seç halinde yaparak yan karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Göbek yağı eritme hareketlerinden üçüncüsü alt karın kaslarını güçlendirmek için. Yere uzanın, bel tamamen yere yapışık. Bacaklar önceki hareketteki pozisyonda, dizlerden bükülü ve ayaklar yere basıyor. Her iki bacağı da sırayla ileri uzatıp çekeceksiniz. Bu sırada bel gölgesinin ve pelvik kaslarının çalıştığını hissedebilirsiniz. Her bacak için 12 şer kez 3 set halinde tekrarlayın.

Evde göbek eritme hareketlerinden üst karın ve göbek çevresini çalıştıran 4. Harekete geçelim. Yüz üstü uzanın. Kollar vücuda paralel yanlarda ve avuç içleri yukarı bakacak şekilde uzanın. Başınız yere değmeyecek. Nefes alırken üst gövdeyi yukarı kaldırın ve nefes vererek bırakın. Sırt ve bel kaslarınızın da çalıştığını hissedeceksiniz. Bu hareketi 16 kez 3 set şeklinde yapmalısınız.

Göbek Eriten Egzersizler

Göbek nasıl erir? Göbeği eritmek için egzersizin önemi büyüktür. Göbek bölgesi kaslarının iyi çalıştırılması ve yağların erimesi için yapılması gereken bir takım egzersizler vardır. Göbek eritme egzersizi yaparak ve göbek eritme aleti ile de kasların güçlenmesini destekleyerek 1 haftada evde göbek eritme mümkün olmaktadır. Tabi ki diyetinize dikkat etmek şartıyla…

Göbek eritme egzersizi, tüm göbek bölgesini kapsamalıdır. Alt karın kasları, yan karın kasları, sırt kasları, üst karın ve pelvik bölgesi kasları çalıştırılmalıdır. Şimdi bunlarla ilgili örnekler vereceğiz.

Hızlı göbek eritme egzersizi 1: Yere sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı ayaklar havaya bakacak şekilde kaldırın. Kalçayı hafif yerden kaldırarak bacaklarınızı düz konumda başınıza paralel çekin birkaç saniye bekleyip eski konumunuza dönün. Bu hareketi 20 defa tekrarlayabilirsiniz.

Göbek Eriten Egzersizler

Göbek eritme egzersizi 2: Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı havaya kaldırın ve dizlerinizi bükün. Dizlerinizi alnınıza doğru çekin ve tekrar uzatın. Olabildiğince alnınıza yaklaştırmaya çalışın. ‘0 kez bu hareketi tekrarlayın.

Göbek Eriten Egzersizler

Göbek eritme hareketi 3: Sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı ayaklarınızı bir desteğe koyarak uzatın. Kollar başın arkasında duracak. Bu pozisyonda başınızla birlikte omuzlarınızı yerden 15 cm yukarı kaldırın ve indirin. 20 kez de bu egzersizi yaparak fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Göbek Eriten Egzersizler

Göbek Eritme Diyeti

Göbek eritme yollarından biri de beslenmeye dikkat etmektir. Evde göbek eritme diyeti uygulayarak ve egzersiz yaparak göbeğinizi hızlı bir şekilde eritebilirsiniz.

Göbek yağı eritmek için nasıl beslenmek gerekir? Öncelikle protein ağırlıklı besinler tüketmek gerekir. Tavuk, balık gibi et ürünleri yanı sıra meyve, sebze, tam tahıllı yiyecekler, işlenmemiş gıdalar tüketmek gerekir. Doymuş yağlar göbek bölgesinde daha fazla depolandığı için zeytinyağı, ayçiçeği yağı gibi doymamış yağlar tüketilmelidir.

Evde göbek eritme diyeti için güne ılık limonlu su ile başlayın. Ara öğünlerde kuru kayısı, kuru erik ve ceviz gibi gıdalar tüketin. Gün boyu bol su için. Az ve sık yiyin.

Göbek Eritme Kürü

Eğer sizde tüm uğraşlarınıza rağmen göbek yağlarınızı eritemediyseniz  Saraçoğlu göbek eritme kürü tarifini ve de göbek eritme kürü kullananların yorumlarını mutlaka okumalısınız. Okumakla kalmayıp bu kürleri denemeli ve yaza fit bir vücut, düz bir karın ile girmelisiniz.

Göbek eritme kürü kullananlar, kilolarını nasıl hızlı bir şekilde verdiklerini anlatıyorlar. Biz de bu göbek eritme kürleri nelerdir, nasıl uygulanır, sizler için araştırdık.

İlk tarifimiz göbek eritme kürü kullananlar tarafından oldukça etkili olduğu söylenen soda ayran limon göbek eritme kürü. Bu kür ile güne başlayıp günü bitiriyorsunuz.

Malzemeler:

 • 3 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 şişe maden suyu
 • yarım limonun suyu

Yoğurt ve limon suyunu bir kapta karıştırın. Maden suyunu yavaş yavaş bu karışıma ekleyin. Sabah kahvaltıdan önce ve gece yatmadan yarım saat önce için. Gün boyu hem enerjik olmanızı sağlıyor hem de yağları yakarak hızlı kilo vermeyi sağlıyor. Tabi ki gün içinde diyetinizi ve egzersizlerinizi yapmanız şartıyla. Bu kür aynı zamanda sindirim sistemi problemi olanlar için de oldukça faydalıdır. Sindirim sistemini çalıştırarak problemlerinizi ortadan kaldıracaktır.

Dereotlu göbek eritme kürü

Göbek eritme kürü kullananlar tarafından önerilen ve etkili oluğu belirtilen bu kür için;

 • 4 dal maydanoz
 • 4 dal dereotu
 • bir limon ve 250 gr yoğurt gerekiyor
 • Maydanoz ve dereotu ince kıyılır, yoğurt ve limon suyu ile karıştırılır
 • Haftada 2 gün gece yatmadan 3 saat önce tüketilir
 • Bir ay sonunda göbek bölgenizde incelme görecekseniz

Göbek eritme kürü kullananlar tarafından başka bir tarif daha verelim.

 • 100 gr zencefil
 • 100 gr zerdeçal ve 100 gr toz tarçın karıştırılır
 • Haftada 2 kere gece yatmadan 3 saat önce bir kase yoğurda bu karşımdan bir tatlı kaşığı ekleyerek tüketin

Unutulmamalıdır ki göbek eriten ve kilo verdiren kürleri uygularken bol su içmek gereklidir. Böylelikle yağ ve toksinleri vücudunuzdan hızlı bir şekilde atarsınız. Göbek eritme kürü kullananlar günde 3 litre su içtiklerini belirtiyorlar.

İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü

Göbek eritme kürü kullananlar tarafından önerilen bir başka tarifte Saraçoğlu göbek eritme kürüdür. Metabolizmayı hızlandırarak hızlı kilo vermeyi ve göbek bölgesinde ki yağların erimesini sağlayan bu kür ile yaza dümdüz bir karınla girebilirsiniz.

Saraçoğlu göbek eritme kürü malzemeleri: 

 • Yarım adet limonun suyu
 • 3 Yemek kaşığı yoğurt
 • 1 çay kaşığı kadar pul biber

Tüm malzemeyi karıştırarak sabah akşam tüketin. Bu kür hem geç acıkmanızı sağlıyor hem de yağları eritiyor.

Bir başka Saraçoğlu göbek eritme kürü tarifi de lahana kürüdür.

 • 2 yaprak lahana
 • 16-17 adet maydanoz
 • 1 tatlı kaşığı limon
 • yarım litre su

Bir tencerede yarım litre suyu kaynatın. Kaynayan suya iki lahana yaprağını ekleyin 3 dakika kaynatın. Tencerenin ağzı kapalı olacak. Ardından maydanozları ilave edin ve yine 3 dakika kaynatın. Ağzı kapalı olarak ılınmaya bırakın. Ilınınca süzün ve limon suyunu ekleyerek için. Gün içinde aç karnına bu kürü içebilirsiniz. 15 gün düzenli ve ararlıksız uygulayın. 5 gün ara verin ve yeniden uygulayın. Hızla kilo verdiğinizi kilolarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Bu göbek eritme kürü kullananlar hızla göbek yağlarından kurtulduklarını belirtiyorlar.

Göbek eritme kürlerini uygularken herhangi bir rahatsızlık duyarsanız uygulamayı kesiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?