• TARİH: 21.08.2019
Göz Ağrısı

Göz Ağrısı

Göz ağrıları kimi zaman hemen geçer kimi zaman ise kısa sürede geçmez. Kimi zaman ise basit yöntemlerle geçebilir. Göz ağrısı genelde çok fazla ışıkta kalmaktan yani ışığa çok bakmaktan meydana gelir. Bunun nedenleri değişebilir. Şimdiki makalemizde ise sizlere göz ağrısı nedenleri hakkında bilgi vereceğiz.

Göz ağrısı oluşan kişiler genelde ekran korumasız çalışan kişilerdir. Göz doktorlarının yani göz uzmanlarının önerdikleri gözlükleri kullanmayan kişilerde göz ağrısı meydana gelir. Yazımız, göz ağrısı neden olur sorusunu yanıtlayacak niteliktedir. Genelde birbiri ile aynı olan sol göz ağrısı ve sağ göz ağrısı için bilgilendirecek olan makalemizden memnun kalacaksınız. Genelde birbiri ile aynı olan sol göz ağrısı ve sağ göz ağrısı iyileştirme süreçleri de aynıdır.  Göz sağlığı için çıplak gözle asla ekrana bakmamak gerekir.

Sağ göze nazaran sol gözde çok ağrı oluyor. Ekran başında iken genelde sol göz ağrısı yaşarız. Bu nedenle lens veya dinlendirici gözlük kullanmak göz ağrısı nedenlerini ortadan kaldırır.  Aşağıdaki maddeler göz ağrısı nasıl geçer sorusunu yanıtlayacaktır. İlk kez ağrı çekiyorsanız veya gözde batma hissediyorsanız bu durum kalıcı değil kesinlikle geçicidir. Korkulacak herhangi bir  durum yoktur.

Göz Ağrısı Nedenleri

Göz sağlığı çok önemlidir. Göz vücutta kendini yenilemeyen tek organdır. Gözde ağrı olmasının en büyük nedeni ise, bilinmedik ürünler ile makyaj yapılmasıdır. Bu nedenlerin dışında kalitesiz marka lens kullanımı da göz içinde ve göz kapaklarında şiddetli ağrı olmasına neden oluyor.. Göz sağlığı için muhakkak öncesinde tedbirler almak gerekir. Göz sağlığı için rutin kontrollerimizi doktorumuza yaptıralım. Sorun ilerlemeden gerekirse ameliyat olalım.

  • Yüksek Florasanlı ışıklar : Yüksek Florasanlı ışıklar genelde iş yerlerinde oluyor. Bundan dolayı yüksek florasanlı ışıklar cilde de zarar verir. Aynı zamanda gözlerde çok fazla ağrı meydana getirir.
  • Uv Işıkları: Uv ışıkları çok zararlı olan ışıklardır. Göz üzerinde ağrı meydana getirir. Uzun süre uv ışıklarına bakan kişilerde gözler hassaslaşır.
  • Akıllı telefon ekranı: Akıllı telefon ekranına sürekli bakmak zorunda kalıyorsak bu durum tehlike oluşturabilir.
  • Sürekli ışığa bakmak: Ekran başında çok çalışan ve sürekli ışığa bakan kişide ağrı olur.  Her 10 dakika da bir odak noktasını değiştirmezseniz gözleriniz bozulur.
  • El Egzersizleri: Göz sağlığı için elleriniz ile gözleriniz kapatınız ve ekran ışıklarından korunmaya çalışarak bir süre karanlık elde ediniz.
  • Düzenli uyku: Göz sağlığı için düzenli uyku uyuyarak mutlaka gözlerinizi dinlendiriniz. Uyku sonrası gözler dinlenir.
  • Uygun Lens Kullanmamak: Göz için uygun lens kullanmamak ağrı yapar. Ekran başında iken dinlendirici lensleri kullansanız bile lütfen göz yapınıza uygun olan ürünü seçiniz.

Aşağıdaki paragrafta ilk göz ağrısı konusu hakkında bilgi verecektir. İlk göz ağrısı demek iki mecazi anlamdadır. Genelde kişilerin ilk göz ağrımsın dedikleri ise ilk kez çocuk sahipleri oldukları zaman söylenir. Anne ve baba adayları için çok önemli olan bir durumdur. Şimdide ilk göz ağrısı çeken ve göz ağrısının nedenleri hakkında bilgi vereceğiz.

Diğer anlamı ise ilk defa ağrı çeken kişiler ile alakalı olan durumdur. Gözde ilk defa ağrı çeken kişiler daha öncesinde hiç bir zaman bilgisayar kullanmamış olan kişilerdir. Gözde ilk defa ağrı çeken kişiler leptop da kullanmamışlardır. Aynı zamanda çok fazla küçük olan leptop ile çalışan kişilerdir. Bilgisayarların ekranlarının çok minik olması ağrıya neden olur. Ekranların büyük olması gerekir. Göz hakkında detaylı bilgi veren yazımızdan umarız memnun kalmışsınızdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?