Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz altı morlukları maalesef benimde uzun yıllardır savaştığım bir rahatsızlık. Nasılgeçer sorusuna birçok yanıt aradım ve sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istedim. Makalede Neler Var Göz Altı Morluklarının Nedenleri Nelerdir?Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Işık Dolgu UygulamasıMezoterapiKimyasal peelingBlefaroplastiGöz Altı Morlukları İçin kremlerGöz Altı Morlukları Nasıl Geçer EvdeGöz Altı Morlukları İçin Doğal ÇözümlerGöz altı morlukları için Salatalık […]

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz altı morlukları maalesef benimde uzun yıllardır savaştığım bir rahatsızlık. Nasılgeçer sorusuna birçok yanıt aradım ve sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Göz Altı Morluklarının Nedenleri Nelerdir?

Göz altı morlukları neden olur maddeler halinde bir bakalım;

 • Genetik
 • Cildinizi göz altınızda daha ince olması
 • Göz altı çukurlarınızı derin olması
 • Yaşlılık
 • Yorgunluk
 • Uykusuzluk / Düzensiz uyku
 • Aşırı Stres
 • Yetersiz Beslenme /Alkol, sigara ve kafeinli içecekler tüketmek
 • Kullanılan kalitesiz makyaj malzemeleri

Gördüğünü üzere göz altı morluklarına birçok şey neden olabiliyor. Sizde göz altı morluklarından şikâyetçiyseniz öncelikle bunun nedenini tespit etmeli ve uygun tedaviye başlamalısınız.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları için uygulanan bazı tedavi yöntemleri şöyle;

Işık Dolgu Uygulaması

Kemik yapısı nedeniyle çukur olan göz altlarını doldurmak için kolajen gibi kozmetik dolgu ürünleri kullanılıyor ya da kozmetik dolgu yerine vücudunuzun diğer bir bölgesinden yağ alınarak buraya enjekte edilir.

Bu tedavi yöntemini kimler tercih etmeli: Göz altı çukurlarınız derinse, göz altımorluklarınızın nedeni genetikse, göz altı cildiniz ince ise bu tedavi yöntemiz sizin için uygun olacaktır.
Benim göz altı morluklarım genetik olduğu için çok fazla tedavi yöntemi maalesef yok. Daha önce mezoterapi denedim fakat ışık dolgudan daha çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Hafif acılı bir uygulama  ama uygulamanın en güzel yanı hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Sadece ufak bir şişlik oluyor. Etkisi ortalama 6 ile 10 ay arasında kalıcı oluyor. Kesin çözüm olmasa da geçici bir çözüm ile yorgun ifadenizden kurtulabilirsiniz.

Mezoterapi

Vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların göz altı deri tabakasına verilmesi işlemidir.

Bu tedavi yöntemini kimler tercih etmeli: Göz altı morluğu şikâyeti olan tüm kişiler bu tedavi yöntemini tercih edebilir. Çünkü yapılan işlem göz altlarınıza ihtiyacı olan vitamin,minarel ..vs. yüklenmesi.

Bu yöntemi de denedim ama benim göz altı morluklarımın nedeni genetik olduğu için çok faydasını göremedim. Göz altı morluklarının nedeni genetik dışında bir neden ise iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Kimyasal peeling

Göz altlarınız da üstte bulunan hasarlı deri katmanının yerine yeni derinin gelmesini sağlayan bir uygulamadır.

Bu tedavi yöntemini kimler tercih etmeli:  Yetersi beslenme, uykusuzluk, kalitesiz makyaj malzemesi kullanımı, yorgunluk, stres nedeni ile göz altlarınız morarıyorsa bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Blefaroplasti

Göz kapağı ameliyatı olan blefaroplasti ile alt ve üst göz kapakları ile göz çevresindeki deri toparlanır. Bu göz altı morluklarının azalmasını sağlar.

Bu tedavi yöntemini kimler tercih etmeliYaşlılık nedeni ile yaşanan morluklar için tercih edilebilir.

Göz Altı Morlukları İçin kremler

Göz altları için kullanacağınız nemlendirici kremlerin K vitamini, C vitamini, E vitamini ya da retinol içermesine dikkat etmelisiniz.

Kullandığım ve önerebileceğim iki krem;

La prairie göz kremi fiyatı biraz yüksek 400 TL daha uygun bir krem kullanmak isterseniz Dr.RIMPLER göz kremini tercih edebilirsiniz fiyatı 100 TL

Göz altı morlukları için kesin çözüm elde etmek istiyorsanız ve göz altı morlukları için en iyi krem arayışındaysanız; sizleri oldukça etkili bir gözaltı kremi ile tanıştırmayı bir borç biliyoruz.

Arnica krem başlıklı yazımızda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kozmetik ve cerrahi uygulamaların yanında düzenli bir hayat ile beraber doğal yöntemleri de kullanabilirsiniz.

Beslenme rejimimize dikkat etmek, hayat tempomuzu düzene sokmak, uygun şekilde spor yaparak fiziksel durumumuzu korumak ve sıcak-soğuk gibi dış koşullara karşı dikkatli olmak gerek.

En önemli şeylerden biri de bol bol su içmek. Uzmanlara göre göz altı morlukları olanların günde en az 12 bardak su içmesi gerektiğidir. Ayrıca her sabah yüzünüzü soğuk su ile yıkamayı ihmal etmeyin. Yine sabah kalktığınızda birkaç adet buzun bez bir örtüye sarılarak göz altına kompres şeklinde uygulanması morlukların ve şişliklerin düzelmesine yardımcı olacaktır.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Evde

 • Gözlerinize Salatalık, Patates ve Kivi dilimleri koyarak morlukları azaltabilirsiniz.
 • Kullanılmış ve soğuk sallama çay paketlerini gözlerinizin üzerine koyun ve 15 dakika kadar bekletin. Yeşil çay içinde bulunan doğal bir iltihap önleyici olan EGCG nedeniyle normal siyah çaydan daha etkilidir.

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Çözümler

Göz altı morlukları için Salatalık kürü

1tane salatalığı kabuklarıyla beraber ince dilimler halinde halka olarak kesip gözlerinize koyabilirsiniz. 10dk bekletmeniz yeterli. Her gün yapabilirsiniz. Ya da kabuklarıyla beraber rendelediğiniz salatalığın suyunu buzdolabında bekletip pamuk yardımıyla soğuk olarak göz altlarınıza ve göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. 15dk bekletip yıkayabilirsiniz.

Göz altı morlukları için Patates kürü

1patatesi halka şeklinde dilimleyip soğuk süte batırıp gözlerinize koyup 10dk bekletin. Taze nane yapraklarını ince ince doğrayıp soğuk sütün içine karıştırarak da bu sütü uygularsanız gözaltlarınız hem ferahlayacak hem de zamanla morluklar hafifleyecektir.

Göz altı morlukları için domates kürü

1/2 domatesin suyunu çeyrek limon suyuyla karıştırıp yine pamukla göz altlarına uygulayıp 5dk sonra yıkayabilirsiniz. Göz altı morlukları için birçok bakım önerisi mevcuttur. Aralarından yapımı kolay ve en etkili olanları sizlerle paylaştım. İçlerinden size uygun olan bir bakım kürünü uygulayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morlukları

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı MorluklarıDış görünüşü olumsuz etkilediği için çoğunlukla yakındığımız göz altı morlukları, bazen bir hastalığın habercisi de olabilir. Doktorlar, daha çok karaciğer rahatsızlıklarının işareti olabileceği bilgisi üzerinde duruyor. Siz de eğer ki göz altı morluklarınızdan şikayetçiyseniz, önce doktora başvurun.

Göz altı morlukları nasıl oluşur?

Göz altı morluklarının oluşmasının başka bir sebebi de aşırı sigara tüketimidir. Tabi uykusuzluk da göz altı morluklarının başlıca nedenlerindendir. Eğer ki yorgunluk ve uykusuzluk gibi şikayetleriniz var ise, göz altı morluklarını gidermeniz için yapmanız gerekenler oldukça basit.

 • Gece geç saatlere kadar uyanık kalmamaya, erken yatmaya dikkat edin. Tabi bir de her gün hemen hemen aynı saatte uyanmalısınız. Günde en az 7 saat uyuyun. Aslında bu uyarıda dikkat etmek de fayda olabilir. Çünkü ben, Erdal Demirkıran’ın Sadece Aptallar 8 Saat Uyur kitabını okuduktan sonra günde 4-5 saatlik uykuyla idare etmeye çalışıyorum. Tabi zombi gibi gezmek de kaçınılmaz son!
 • Uzun süre bilgisayar başında kalmayın. Uzmanlar her 5 dakikada 1 dakika gözlerinizi dinlendirin, diyor.
 • Eğer ki göz kuruluğunuz varsa, suni göz yaşı kullanmanızı tavsiye edebilirim. Çünkü göz kuruluğu da göz altı morluklarına sebep oluyor.
 • Vücudumuzun en çok ihtiyacı olan şey su. Sabah uyanır uyanmaz bir bardak ılık su içmek de morluk oluşumunun önüne geçebilir.
 • Her akşam önce salatalık dilimleri ardından da ılık çay damlatılmış pamukları 10-15 dakika kadar gözlerinizde bekletin. Bunu alışkanlık haline getirmek lazım.
 • En önemlisi de kırışık giderici krem ve bu özellikteki nemlendiricilerden uzak durun. Onun yerine jel kıvamında rahatlatıcı nemlendiriciler kullanın.

Her şeye rağmen sizi terk etmeyen göz altı ve göz çevresi morluklarınız varsa, bilin ki genetik göz altı morluklarınız var.

Genetik göz altı morlukları geçer mi?

Göz altı morlukları nasıl giderilir?

Bu konuda size ilk tavsiyem, kozmetik reyonlarında satılan göz altı morluklarını giderici, cilt rengini dengeleyici gibi çeşitli özelliklerdeki kremlere yönelmemeniz. Emin olun ki bunlar hangi bilindik marka olursa olsun, hangi büyük laboratuarlarda araştırma yapılırsa yapılsın, hiç bir işe yaramayacak.

Güzellik merkezlerince uygulanan göz altı morlukları için kimyasal peeling de bir faydasını görmek güç aslında.

Bu sebeple benim önerim göz altı morluklarına doğal yöntemleri tercih etmeniz. Kişisel bakımda doğallık deyince benim aklıma İbrahim Saracoğlu gelir.

Sizler için, işinize yarayacak İbrahim Saraçoğlu göz altı morlukları için bitkisel bakım kürlerini araştırdım.  Ben faydasını gördüm, umarım size de çare olur.

Göz altı morlukları için, ibrahim Saraçoğlu’nun bitkisel bakım kürleri

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğluşu bayıla bayıla içtiğimiz papatya çayını göz altı morlukları için öneriyor. Papatya çayını göz çevresi ve yüzünüze uygulamadan önce, bir çiğ patatesi rendeleyip, püre kıvamın getirerek göz çevrenizde yaklaşık 1 saat kadar bekletmelisiniz. Arından papatya çayı ile yüzünüzü defalarca yıkayın.

Bir tutam ebegümeciyi birkaç çay kaşığı çiğ süte ilave edin Bunları iyice karıştırarak göz çevrenize uygulayın. 15 dakika sonra cildinizi temizleyin. Bunu 1 ay kadar her gün uygulamalısınız.

Kahvaltı masalarının vazgeçilmezi beyaz peynirin de göz altı morluklarını geçirdiğiniz biliyor muydunuz? Üstelik sadece 1 haftada tüm morlukları gideriyormuş. Bu, benim henüz uygulamadığım ama ilk fırsatta beyaz peynirle gözlerimin karnını doyuracağım bir işlem.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Merhabalar..

  Bende bu illet gözaltı ve göz çevresi morluklarından uzun süredir şikayetçiyim. Ne denediysem deneyeyim bu işten kurtulamadım. Uzun süredir araştırıyorum ama evde denediğim yöntemler bir yere kadar idare ediyor ve aslında tam olarak bir tedavi sağlamıyor. Birkaç gündür tekrar araştırıyorum yeni çıkan bir tedavi yöntemine denk geldim. Fullface lazer tedavisi deniliyor. Eğer öncesi sonrası fotoğrafları gerçekse gerçekten inanılmaz sonuçlar var. Bu konuda ne önerirsiniz? Daha önce bu tedaviyi yaptıranlar var mı? Bulunduğum şehirdeki merkezlerde bu tedavi yöntemi maalesef yok 🙁 eğer emin olursam istanbula gideceğim bunun için

  • Fullface lazer yöntemi diğer laser yöntemlerine göre farklı dalga boyu kullanılarak cilde uygulanmakta. Henüz yeni bir uygulama şekli. Fullface lazer yontemini kullananlar hakkında henüz yeterli veri bulunmuyor. Sadece cilt guzellik merkezlerinin paylaşımları var. Gercek kullanıcıların yorumları ve gorüşleri oluşana kadar bir süre beklemekte fayda olduğuna inanıyorum.

   • Öncelikle emek verip uzun ve faydalı bir yazı hazırlamışsınız bunun için teşekkürler, emeğinize sağlık. Dediğiniz gibi daha çok yeni bir tedavi ve her yer bunu uygulamıyor şuan. Ben ise görür görmez dayanamayıp full face yaptırdım :))) Buradaki soruyu görünce yorum yapıp yardımcı olayım istedim.

    Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama sorduğuma göre şuanda sadece İstanbul’da var(tabi bu benim bildiğim siz bulunduğunuz şehirdeki klinikleri arayıp sorarsanız belki varsa yönlendirme yapabilir).

    Tedavi ile ilgili yorumuma gelirsek de;

    Göz altı morluklarında hakikatten güzel sonuçlar aldım, bunun yanı sıra göz altı torbalarında da %40 oranında bir azalma sağladım. 2 seans daha gideceğim. Benim size tavsiyem full face yapan kliniklerden birisi ile iletişime geçip mevcut fotoğraflarınızı yollayıp yorum istemek olacaktır. Emin olmadan başka bir şehire gitmek pek akıl karı gibi görünmedi bana. Geçmiş olsun canınızı sıkmayın artık her şeyin bir çözümü var. sevgiler 🙂

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?