• TARİH: 19.07.2019
Göz Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları bilindiği üzere görsel açıdan kadınları çok rahatsız eden bir durumdur. Bu suretle kadınlar göz altı morlukları nasıl geçer sürekli arayış içindedirler. Yazımızın içeriğinde göz altı morlukları nasıl geçer, göz altı morluklarına ne iyi geler doğal bitkisel yöntemler hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Vermiş olduğumuz yöntemlerde sizlerde evde göz altı morluklarını kolayca etkisini azaltarak daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Öncelikle göz altı morlukları neden olur sebepleri nelerdir bunlardan bahsedelim. Göz altı morluklarının sebebi nedir bunu öğrendiğimizde önleyici tedbirler alarak göz altı morluklarını oluşmadan önleme imkanımız olacaktır.

Gözaltı Morlukları Neden Olur?

Göz altında ki koyu halkaların en mühim sebeplerinden bir tanesi, duyarlı tenli cilt yapısına sahip insanların güneş ışınlarının zararlı etkisine gereğinden fazla maruz kalmalarıdır. Güneş ışınlarına maruz kalan, gözlerin altında ki ince deride tahribat kırışıklıklar görülür. Bu ince  deri altında damarlar dikkat çekici olmaya başlamaktadır ve böylelikle daha dikkat çekici hale gelen damarlar koyu halkalar olarak nitelendirilir.

Mor halkalar bazı insanlarda ise cildin aşırı pigment üretmesinden ötürü oluşur. Aşırı pigmentasyonun da güneş ışınları, gebelik, bir takım rahatsızlıklar gibi farklı sebepleri vardır.

Göz altındaki koyu halkaların nedenleri

 • yaş
 • güneşe maruz kalma
 • fazla uyku
 • gıda noksanlığı
 • alerjiler 
 • egzama 
 • astım
 • ırsi özellikler
 • yorgun olma
 • müzmin rahatsızlıklar
 • hamilelik
 • menstruasyon

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Bitkilerle Tedavi 

Göz altı morlukları bayanların en çok yakınan oldukları görünüş problemlerinden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Göz etrafındaki mor halkalar olarak ta bilinmekte olan bu estetik sorun, bazı tabii ve bitkisel çözüm yolları ile pekala iyi edilebilmektedir.Şimdi sizler için derlediğimiz ve göz altı morluklarını geçiren, kendini ispatlamış ev yapımı doğal çözümler nedir bunları paylaşacağız.

 • Bir adet salatalığı rendeleyip, buz kalıplarında dondurun. Bu salatalık buzlarını 5 dk gözlerinizde gezdirin ve sonra ılık su ile durulayın.
 • Bir diğer metot ise lavanta çayı hazırlayın bir parça pamuğu alıp ılımış lavanta çayına batırıp sıkın, göz kapaklarına koyup 5 dk dinlendirin.
 • Herkesin bildiği uygulama ise patates veya salatalık dilimlerini göz kapaklarına koyup 10-15 dk bekletmek.
 • Son olarak önerimiz iyi beslenmek ve kafi uyumak.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

Su İçmek

Göz altı morluklarını gidermek için en etkili doğal çözümlerden bir tanesi kati surette su içmektir. Günde sekiz bardak tüketeceğiniz su,göz etrafındaki morarmalara sebep olabilen ve göz etrafındaki kılcal damarlarındaki toksinlerin temizlenmesini hızlandıracaktır. Göz çevresi bölgesi göreceli olarak oldukça ince bir cilt yapısına sahip olduğundan ötürü kılcal damarlar daha dikkat çekici olarak görülmüştür.

Bu mıntıka yoğun kılcal damarlara sahip olduğundan yorgun olma, uyuyamama, cansızlık, gece hayatı, yada irsi sebeplerle koyu halkalar halinde görünmeye müsaittir. İşte su içmek doğal yolla göz altı morluklarını tedavi edici etki yapmaktadır.

E ve C Vitamini

E ve C vitaminleri,göz altı morluklarını geçirmede çok mühim bir rol oynarır. Bu sebeple gözlerin altında ki koyu halkaları ortadan kaldırabilmek için patates, limon, greyfurt gibi c ve e vitaminleri bakımından zengin meyveleri ve sebzeleri maske biçiminde kullanabilirsin.

Çay Poşetleri

Gözaltı morluklarına iyi gelen bir başka bitkilerle çözüm yolu da kullanılmış bitkilerle çay poşetlerini atmak yerine 15-20 dakika kadar göz çevresine kompres edip bekletmektir.

Soğuk Kompres

Soğuk kompres yapabilmek,göz altı morluklarını ve göz altında ki torbaları dağıtmada tesirli bir başka yoldur. 5 dk kadar buzdolabının derin dondurucusunda beklettiğiniz bir metal kaşığı bundan sonra 2*3 dakika kadar gözlerde morarma olan bölgelere uygulayın. Ancak soğuk kaşığın deriye yapışma riski vardır. Yirmi sn de bir çekerek tekrar tutun.

Badem Yağı

Yatmadan önce bademyağı bal karışımını eşit miktarlarda bir kaşık kadar karıştırıp göz altı morluğu olan alana sürebilirsiniz ve yirmi dk kadar beklettikten sonra. Bu karışım cilt altında ki toksinleri emici etki yapabilir. O sebeple kırışıklık tedavisi için de ev üretimi tabii tedavi seçeneği olarak kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?