• TARİH: 19.07.2019
Gözenek Sıkılaştırıcı En iyi Tonik, Krem ve Ürünler

Gözenek Sıkılaştırıcı En iyi Tonik, Krem ve Ürünler

Yaz geldi ve bundan sonra gözeneklerin büyük fazlalıkla esnemesi hali söz hususu oldu. Bunun önüne geçebilme adına da lazım olan şey daima önlemler almaktadır. Bu husus ile ilgili sizlere önerebileceğimiz krem çeşitleri ile birlikte bundan sonra gözenekleri tamamıyla sıkılaştırabilir ve bu bozukluğu hayatımızdan çıkarabiliriz. Nasıl mı? Tamamen “gözenek sıkılaştırıcı kremler” olarak tanınan önereceğimiz kremler, sizlerin problemlerinin önüne geçme hususunda gerektiğince yardımcıdır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Kremler Nelerdir?

Differin

Diadermine

 • diadermine leke kremi

Dermaroller

 • dermaroller leke kremi

Miracle

 • miracle leke krem

Calux Dutas karışımı ile hazırlanan krem

 • caluxdutas

Garnier

La Roche Posay Effaclar

 • La roche

Loreal Pure Zone

 • loreal pure zone

Vichy Normaderm Serisi

 • vichy normaderm

Bu markalar gözenek sıkılaştırma adına en mühim ürünlerdir. Bu yüzden de kullanan pek çok hanım bu husus da faydasını görmüş ve forumlar da ürünü sunmuştur. Differin ürünü gözenek sıkılaştırma kremleri arasında en iyisidir. Bu krem çeşitleri ile birlikte bundan sonra tamamıyla gözenekleri sıkı bir duruma dönüştürebilir, var olan problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Günümüzde pek çok bireyin ortak bozukluğu olan “gözenek sıkılaştırma kremleri” her geride bıraktığımız gün biraz daha gereksinim olarak görülmektedir. Bu yüzden yaz aylarında mühim olan faktörlerden bir tanesi de bu tip kremler kullanarak gözenekleri açmak ve daha sonra sıkılaştırmaktır.

Çünkü ortamında biriken yağ ve kir birikintilerini dışarıdan çıkarmak mühim bir faktördür. Bu faktörle birlikte sizlere sunacağımız önerilerin bütünü, tamamıyla bu problemlerden kurtulmanıza önceliklidir.

Gözenek sıkılaştırıcı krem önerileri tavsiyelerimiz ile birlikte bundan sonra bütün problemlerin önüne geçme hali da söz hususu olmaktadır. Zira bu tip önerilerimiz sayesinde, bugüne kadar yazdığımız yazıların bütünü sizlere yararlı olarak dönüşüm sağlar.

Siz kıymetli kullanıcıların ve okuyucuların merak ettiği bütün hususlar ile ilgili bilgilendirici yazılar paylaşma hususu ile ilgili ehemmiyet gerçekleştiren editör kadromuz, var olan yaz problemlerinin önüne geçme hususu ile ilgili da yardımcı ve bu husus da öneriler sunmaya amaç olarak bakmaktadır. Sitemiz üstünde ki kategorilerin bütününü inceleyerek var olan problemlerin tamamıyla önüne geçmek mümkündür. Kremler arasında seçilecek olan en iyi ürünler, sizlerin gözenek sıkılaştırma problemlerinin önüne geçme hususu ile ilgili yardımcıdır.

En etkili çözüm önerilerini sizlere sunabilme adına yoğun incelemeler yapıp, en iyi kremleri tekrar siz kıymetli kullanıcılar ile paylaşabilme olanağını sağladık. Bakımlı cilt ile bakımsız olan cilt arasındaki farkı genç yaşlarda fark etmek bir hayli zor olsa da vakit ortamında bu fark belirginleşmeye başlar. İlerleyen vakit ile beraber cildimiz bizimle beraber yaşlanır ve cildimizde meydana gelen eksiklikler ilgi çekici noktaya erişerek kalıcı duruma gelebilir.

Cilde Nasıl Bakım Yapılmalı?

Cildimize nasıl iyi bakmalıyız? Neler yapmalıyız? Cilt bakımınıza gözenek sıkılaştırıcı mamuller ile başlayabilirsiniz. Gözenekleri açık olan bir cilt kötü bir görüntüye yol açar ve ciltte vakit ortamında hasar oluşturur. Geniş gözenekler vakit ortamında yağ tutmaya başlar ve sivilce, siyah nokta ve yağ bezesi oluşumuna amacıyla olur. Gözenekleri sıkılaştırmak amacıyla yapmanız gereken ilk şey cildinizi ölü deriden derli toplu olarak arındırmak olmalıdır.

Hem de haftada bir yüzünüze buhar tutarak gözenekleri derinlemesine temizleyebilirsiniz. Bu gerçekleştireceğiniz program yardımıyla yüzünüzde tespit edilen çok yağı denetim altına almış olursunuz. Gözenek sıkılaştırıcı mamuller arasından cilt yapınıza ideal olanları seçerek doğru bir şekilde programınız size büyük bir yarar sağlayacaktır.

İlgili yazılarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Güzel bir cildiniz olsa bile geniş gözeneklere sahipseniz cildinizin güzel görünmesini engellemiş olursunuz. Cildinizi gölge gibi kapatan bu problemden natürel gözenek sıkılaştırıcı maske ile kurtulmanız mümkün. Geniş gözenekleriniz varsa, gözenek sıkılaştırıcı en basit ve iyi bir teknik olan buz ile başlayabilirsiniz. Buz cildinizde tespit edilen gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

Tek yapmanız gereken, kalıptan aldığınız buzu temizlenmiş yüzünüzde gezdirmek. Daha sonra gözenek sıkılaştırıcı serum kullanarak bakımınızı tamamlamış olursunuz. Gözenek sıkılaştırıcı maske yaparak, gözeneklerinize elveda diyebilirsiniz. Evde tespit edilen natürel mamuller ile gerçekleştireceğiniz bu maskeler yardımıyla cildinizin rahatlamasını sağlayacaksınız.

 • Salatalık suyunun içerisine birkaç damla gül suyu damlatın ve yüzünüze sürüp 15-20 dk. bekletin. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. Bu prosedür yardımıyla açık gözenekleriniz vakit ortamında kapanacaktır.
 • Karma bir cilde sahipseniz, 1 yumurta akıyla 2 çay kaşığı limon suyunu karıştırın ve yüzünüze sürün.10 dk. Beklettikten sonra ılık su ile durulayın.
 • Cilt amacıyla çoğu yararı olan balın gözeneklere iyi geldiği bilinmektedir. Balın yoğurt ek ederek ölü hücrelerden kurtulmuş olursunuz. Balın tedavi edici özelliği yardımıyla kısa sürede gözeneklerinize elveda diyeceksiniz.
 • Gözenek sıkılaştırıcı maskeler ilgili yazımızda geniş kapsamlı verilmiştir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Gözenekleriniz varsa cildinize her gün kesinlikle tonik programlısınız. Dikkat etmeniz gereken mühim nokta ise, gözenek sıkılaştırıcı tonik tercih etmeniz gereken mamuller olmalı. Her gün cildinizi temizledikten sonra pamuk ile tüm yüzünüze ve açık gözeneklerinize kesinlikle sürün.

Gözenek Sıkılaştırıcı Krem

Cildinize iyi baktığınız vakit geri dönüşünü kesinlikle alırsınız. Yapmanız gereken cilt yapınızı bilmek ve ideal mamulleri kullanmak. Size önerimiz eksiklik giderici ve gözenek sıkılaştırıcı krem markalarından natürel ürün satan Yves Rocher’ın Sebo Vegetal olan gözenekleri sıkılaştırıcı jel kremi. En iyi gözenek sıkılaştırıcı krem olarak bu ürünü ajandanıza not edebilirsiniz.

Gözenek sıkılaştırıcı serum

Gözenekleriniz çok genişse ve ne yaparsam olmuyor diyorsanız, tonik ve kreme ek olarak serum kullanabilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı serum yardımıyla kısa vakit ortamında gözenekleriniz sıkılaşacak ve kendini yenileyecektir. Gözeneklerin büyüklüğü doğuştan kalıtsal olarak bellidir. Yani iri gözenekli doğduysanız bunu ufaltmak kozmetiklerle olası değildir. Dermatologda kimyasal peeling yaptırarak bu çukurları görünmez kılmak olası olur.

Bunun dışında, gözenekte vakitle irileşme olduysa, nedenler olduğuna göz atalım:

 • Gözenek, yağ salgılarının yüzeye çıktığı ufak kanalcıklardır. Yağ salgısı fazlalaşır ise, gözenek bunu yüzeye çıkartmak amacıyla genişler.

Yağ salgısı iki artar: Hormonsal değişimlerle (hamilelik, ergenlik, hormon ilaçları tüketimi vb) ve cilde sarf edilen kazıyıcı kimyasal içerikli temizleme malzemesinden.

Doğru ürün seçimi ve bakımla ile normal boyuta gelirler.

Temizlemede toz temizleyiciler kullanmak, sıkılaştırıcı tonikten yardım almak, yağ salgısı dengeleyen nemlendirici kullanmak bozukluğu çözmeye yardım eder. Gözenek sıkılaştırıcı serumları nemlendirici evvel kullanabilirsiniz.

Kuru ciltlerde de gözenek irileşmesi görülebilir. Nedeni sabunlu içerikle yüzü temizlemek ve yeterli/hiç nemlendirici kullanmamaktır. Deri kendini savunmak amacıyla sıska yağ salgısını arttırmak mecburiyetinde kaldığından gözenekler açılır.

 • Rutin şu şekilde oluşturulmalı: (Sabah ve akşam)
 • Temizleme tonikleme
 • AHA/BHA içerikli eksfolyan tüketimi (ya da gözenek serumu)
 • Dengeleyici nemlendirici
 • Mart-Ekim ayları arası kesinlikle yağsız bir güneş koruması kullanılmalıdır. Güneş ışınları da yağ salgısını harekete geçirir ve gözeneklerin irileşmesine sebep olabilir.

Siyah Nokta Neden Olur?

 • Cildi doğru temizlememekten ya da cildi hiç temizlememekten meydana gelir! Cilt yüzeyindeki günün kiri, makyajı, yağ salgısı ile birleşip kir tıkaçları oluştursa “siyah noktalar” başlar.

Siyah Nokta Olmaması İçin Ne Yapmalı?

 • Haftalık bakım diye tanımladığımız “peeling” ve “maske” uygulamasını haftada 2 kez, banyo çıkışı uygulamalısınız.
 • Peeling ve maskeyi cilt tipinize ideal seçmeniz şarttır. Bu bakımı yaptığınız prosese siyah nokta oluşmaz.

Var Olan Siyah Noktalara Ne Yapılır?

 • Siyah noktalar çok iri ve bütün yüze dağılmış ise evvelce bir ekspertize derin temizlik yaptırın. Sonra Temel cilt bakım rutininize sabah akşam aksatmadan hijyenikliği ve nemlendiriciyi ekleyin. Kömür içerikli maskeler bu hususta iyi iş görür.
 • Siyah noktalar yalnızca T bölgesinde ise siyah nokta sökücü soyulan maskeler çok iyi netice verir. Haftada iki kez uygulayarak yok edersiniz. Lakin doğru temizleme ve nemlendirici kullanmazsanız ve derli toplu bakım olmazsa yenileri meydana gelir
 1. Siyah Noktalar Nasıl Geçer
 2. Siyah Noktalar İçin Maske
 3. Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske

İlgili yazıları okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?