• TARİH: 23.08.2019
Hamile Giyim Markaları

Hamile Giyim Markaları

Hamilelik döneminin ilk 3 ayından sonra anne adaylarının vücutlarında değişiklikler gözle görülür şekilde başlar. İlk olarak göbekleri çıkan anne adaylarının daha sonraki dönemlerinde basenlerde genişleme, kalçalarda büyüme ve kilo almaya bağlı genel vücut değişikliklerine uyum sağlayan hamile giyim ürünlerinden kullanmaları gerekir. Bu yazımızda tesettür ve normal hamile giyim ürün markaları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Yeni bir bebek dünyaya getirecek olan anne adaylarının özel giyim ürünlerine ihtiyaçları vardır. Bu özel dönemde alınan kilolara uyum sağlayan geniş, bol ve açılan kumaştan hazırlanan hamile kıyafetleri tercih edilmelidir.

Hem annenin, hem bebeğin anne karnında rahat etmesi için hamilelik döneminde kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık.

  • Yazın mutlaka serin tutan, uçuş uçuş elbiseler, etekler tercih edilmeli
  • Kışın sıcak tutan ancak çok fazla vücuda yapışmayan giyim ürünleri tercih edilmeli
  • Tesettürlü bayanlar için hamile giyim ürünü seçiminde vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde bol, özellikle de göbek kısmı geniş kıyafetler seçilmeli
  • İç giyim ürünü olarak pamuklu, sıcak tutan, terletmeyen alt ve üst giyim ürünleri tercih edilmeli
  • İç alt giyim ürünü olarak nemi hemen emen kilotlar seçilmeli
  • Hamile giyim ürünlerine uyumlu spor ayakkabılar ile kombin yapılabilir. Eğer spor ayakkabı giyimine uygun değilse kıyafetler, düz tabanlı ve rahat babet tarzı ayakkabılar seçilebilir.
  • Ayakkabılar ile uyumlu çanta modellerinden büyük ya da orta boy olanlarının tercihi önemlidir. Bu sayede doğumdan sonra sıkça kullanılacak olan bebek çantalarına alıştırma yapılabilir.

Bazı hamile giyim ürünleri model olarak farklı yapılıdır. Özel düğme, fermuar ya da çıtçıt ile desteklenerek hazırlanan bu giyim ürünleri, gebelik döneminde annenin aldığı kilolara göre daha büyük beden olacak şekilde ayarlanabilir. Doğumdan sonra yavaş yavaş kilo vermeye başlayan anne bu dönemde yine bedenine göre ayarlama yaparak kıyafetlerini kullanabilir.

Özel olarak hamile giyim ürünü satın almak istemeyen anne adayları alt giyim ürünlerinde karın bölgesini fazla sıkçayacak büyük beden etek ya da pantolon seçebilir. Aynı şekilde üst giyim ürünlerinde de daha uzun ve daha bol dökünlü kıyafetler seçilebilir.

Bazı anne adayları bu özel dönemlerinde çok fazla kilo almadıkları için normalde kullandıkları giyim ürünlerinin aynısını kullanmaya devam etmektedir. Ancak bazı anne adayları hamileliğe bağlı aniden kilo almaya başlar. Bu durumda yeni giyim ürünlerine ihtiyaç duyarlar.

Hamile iç ve dış giyim ürünlerini özel olarak tasarlayan ve satışa sunan kaliteli giyim markalarına günümüzde rastlamak mümkün. Bu özel markalar her bedende anne adayları için elbise, ikili takım, etek, bluz, iç giyim ürünleri ya da dış giyim ürünlerine geniş olarak ürün yelpazesinde yer verir. Tutku, Işşıl, Ebru Maternity gibi hamile giyim üzerine özel tasarımı olan markalar ünlü hamile giyim markaları arasında sayılabilir.

Bu markaların ürünlerini özellikle online alışveriş imkanı sunan alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz. Sadece hamile giyim üzerine tasarımları bulunan kaliteli markaların yanı sıra adını giyim alanında duyuran kaliteli çok sayıda markanın hamile giyim kategorisi de mevcuttur.

Normal günlerinizde beğenerek takip ettiğiniz, giyim ürünlerini kullandığınız markaların hamile giyim ürünlerinin de hoşunuza gideceğine eminiz. Yine benzer şekilde kaliteli tesettür giyim ürünleri bulunan ünlü markalar da yan kategori olarak hamile giyime yer vermektedir. Tesettür hamile giyim markaları, olarak adlandırılabilen bu markaların ürünlerini avantajlı fiyatlar ile yine online satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?