• TARİH: 23.08.2019
Hamile Giyim

Hamile Giyim

Hamile Giyim
Hamilelik, bayanların farklı deneyimleri kazandığı çok özel süreçlerden biri olması yanında 9 aylık heyecan verici beklentinin fiziksel ve ruhsal değişimlerini taşıyan bir dönemidir. Bu dönem içerisinde hamile anne adayları, bir çok farklılığı içinde barındırsa da gözle görünür değişimlerin başında zaman içerisinde karın bölgesinin iyice belirginleşmesi yer alır.

Hamileliğin ilk dönemlerinde herhangi bir belirginlik söz konusu olmasa da zaman içerisinde meydana gelen fiziksel değişimlerle gardıropta yeni kıyafetlere ihtiyaç duyulması da kaçınılmazdır. Hamile iken, hamile kıyafetleri için alışveriş eğlenceli olmakla birlikte kıyafetlerin seçiminde bir takım püf noktalarını bilmek sadece görünüm açısından değil kullanım rahatlığı bakımından önemlidir.

Hamile Giyim

Giyim sektörünün başlı başına farklı bir alanı olan hamile giyimi, hamile kıyafetleri ile hamile bayanlar için çeşitli alternatifleri sunmaları bakımından önemlidir. Hamile giyim sektöründeki çeşitliliğin yanında hamilelerin kıyafet seçiminde göz önünde bulundurması gereken bir takım ayrıntılar da söz konusudur. Her şeyden önce hamilelik döneminde hormonlardaki dalgalanmaların yüksek olması sebebiyle, hamile kıyafetleri katmanlı olarak seçilmesi hamile bayanlar için kolaylık sağlar. Hormonlara bağlı vücut ısısındaki değişimler sebebiyle çok kalın olmayan ancak üşüme ya da terleme durumlarında kolaylık sağlayacak şekilde katmanlı giymek ayrıca küçükte olsa terleme, susuzluk ya da üşüme gibi problemlerin önüne geçer. Tüm bunların yanında hamile bayanlar, büyük kıyafetlerin seçiminden çok, genişliği öne dayalı olarak artan kıyafetleri tercih etmeleri daha sağlıklıdır.

Hamile kıyafetleri denilince her ne kadar elbise, tişört ve ya pantolon gibi kıyafetler akla gelse de iç giyim  ve hamile pijaması da  önemli bir unsurdur. Hamile bayanlar kıyafetlerde olduğu gibi iç giyimde ve pijama seçimlerinde de daha çok pamuk jarse ve likralı kumaşları tercih edilmeli, sentetik kumaşlardan mutlaka uzak durmalıdır.

Tesettür Hamile Giyim

Hamile kıyafetleri arasında tesettürlü bayanlar için oluşturulan alternatif tesettür hamile kıyafetlerinde de çeşitlilik söz konusudur. Tesettür hamile giyiminde özellikle bol kesim ferace modelleri tercih edilen hamile kıyafetleri arasında yer almakla birlikte karın bölgesini gizleyen ve hamilelerin kendilerini daha rahat hissetmelerine yol açan bol kap modellerde ön plandadır.Tüm hamile kıyafetlerinde gözetilen rahatlık ve vücut ısısını dengede tutacak özellikler tesettür hamile kıyafetlerinde de öncelikle dikkat edilen noktalardan biri olmakla birlikte spor tarzda bol kesim tunikler ile payetli spor elbiseleri de alternatif tesettür hamile kıyafetleri arasında yer alır.

Hamile Giyim Markaları

Hamilelere özel hizmet veren hamile giyim markalarının sunduğu alternatifler ile, hamilelikte sportif şıklığı yakalamak için hamile tişörtlerinden, daha klasik bir tarzı benimseyenler için hamile elbiselerine kadar çeşitlilik söz konusudur. Hatta gece aktivitelerinde şıklığı korumak adına hamile abiye kıyafetleri de seçenekler arasındadır.

Bu alanda hizmet veren ve uygun fiyatlar ile internet üzerinden de satış yapan İlkem hamile, günlük spor ve abiye türlerinde alternatifler sunması yanında hamile iç giyim ve hamile pijamalarında da ön planda yer alan hamile giyim mağazalarından biridir.

Aynı şekilde yıllık olarak tasarladıkları hamile kıyafetleri ile LCW hamile giyimhamile elbiselerinden pantolonlarına kadar çeşitli alternatifleri sunan hamile giyim markaları arasındadır. Özellikle pastel tonları ön planda tutan ve esprili tişört tasarımları ile farklılık yaratan LCW hamile giyim fiyatlarının uygunluğu bakımından da rahatlıkla tercih edilebilecek giyim markalarından biridir.

Bir diğer hamile giyim markası DeFacto, daha çok doğadan taşıdıkları dokuları tasarımlarında kullanarak hamile kıyafetlerinde alternatifin bir diğer kanadını oluşturmaktadır. Hamile alt ve üst bir çok ürünü ile DeFacto hamile giyim, hamileler için rahatlığı ön planda tutarken, uygun fiyatları ile dikkat çeken hamile giyim markaları arasında yerini almaktadır.

Hamile Elbise Modelleri

Hamile kıyafetlerinin klasiği haline gelmiş hamile elbiseleri, anne adaylarının en rahat ettiği kıyafetler arasında yıllardır ilk sıralarda yerine korumaktadır. Geniş ve bol yapısıyla karın bölgesini sıkmaması bakımından tercih edilen hamile elbiseleri özellikle şık görünmek annelerin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında yer alır.

Çiçek ve ekose desenleri yanında düz renkleri ile  ve özel kesimleri ile gece hayatında hamile abiyesi olarak kullanılabilecek olan hamile elbise modelleri, özellikle yazın sıcaktan bunalan anne adayları için kurtarıcı niteliktedir. Geniş yelpazede robadan kruvaze kesim elbiselere kadar bir çok modele sahip hamile elbiseleri arasında tunik modeller, özellikle spor tarzını korumak isteyenler içinde alternatif olarak yerini alır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?