İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü

İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü

İbrahim Saraçoğlu Lahana KürüBitkiler yüzlerce yıldır canlıların tedavileri ve gelişmeleri için kullanılırlar. Bu nedenledir ki, bugün ilaçların dahi büyük bir kısmında bitkilerden faydalanılır. Doğanın bize sunduğu önemli bitkilerden biri de lahanadır. Lahana protein ve vitamin deposu oluşu ile dikkat çeken bir sebzedir. B,C ve E vitaminleriyle oldukça sağlıklıdır. Üstelik lahana kilo verdirici bir özelliğe de […]

İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü
Bitkiler yüzlerce yıldır canlıların tedavileri ve gelişmeleri için kullanılırlar. Bu nedenledir ki, bugün ilaçların dahi büyük bir kısmında bitkilerden faydalanılır. Doğanın bize sunduğu önemli bitkilerden biri de lahanadır. Lahana protein ve vitamin deposu oluşu ile dikkat çeken bir sebzedir. B,C ve E vitaminleriyle oldukça sağlıklıdır. Üstelik lahana kilo verdirici bir özelliğe de sahiptir.

Birçok insan zayıflamak için spor salonlarına tonlarca para ve zaman harcamaktadır. Birçokları da piyasada dönüp duran sağlıksız diyetlerden yaparak sağlıklarını tehlikeye atmaktadır. Ama mucize bitki lahana suyu kürü sayesinde artık sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkün.

Lahana Kürünün Faydaları

 • Kan dolaşımını düzenleyerek vücutta birçok organın normal düzenlerinde çalışmasını sağlar.
 • Lahana karaciğeri temizleyerek toksinlerin vücuttan atılması sağlar.
 • Yapılan çalışmalar özellikle kolon kanserine iyi geldiğini de kanıtlamıştır.
 • Lahana suyu kürü yağ yaktırıcı özelliği sayesinde de sağlıklı kilo verdirir.
 • Lahananın vücut ve cilt üzerine bir başka etkisi de selülitleri yok edebilmesidir.
 • Yaklaşık 3 hafta boyunca düzenli bir şekilde kullanılan lahana kürü selülitlerde gözle görülür azalma sağlamaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü Nasıl Hazırlanır?

Bir tencerenin içerisine yarım litre kadar su konulur ve kaynatılır. Kaynayan suyun içerisine 7-8 tane lahana yaprağı eklenir. 10 dakikadan fazla uzun kaynatılmayan lahana yaprakları dinlenmeye bırakılır ve ardından süzülür.  Süzülen lahana yaprağı suyu sabah  ve akşam olmak üzere içilir. Tok ya da aç olmak farketmez. Bu kür 5 gün boyunca düzenli olarak uygulanır. 5 günlük sürenin ardından ise 3 günlük bir süre ara verilir. Ardından yeniden 5 gün daha beyaz lahana kürü uygulanır. Bu şekilde uygulanan lahana kürü ile zayıflama hem sağlıklı hem de oldukça etkilidir.

Lahana kürünün mutlaka günlük olarak taze hazırlanması ve hazırlanan miktarın iki öğünde eşit olarak tüketilmesi gerekir. Günlük hazırlanan kürün fazlası ertesi gün içilmemelidir. Sabah içilen kür buzdolabında değil oda sıcaklığında ağzı kapalı bir şekilde akşam içilmek üzere bırakılmalıdır. Aynı şekilde lahana kürünün direkt güneş ışığına maruz kalması da engellenmelidir.

7 haftalık özel bir  lahana kürü ile kilolarınızdan, selülitlerinizden ve birçok hastalıktan kurtulabilir, vücudunuzdaki zararlı toksinleri atmış olursunuz.

750 ml’lik su kaynatılıp içerisine 5-6 lahana yaprağı attıktan sonra 7 dakika daha kaynatın ve ardından süzerek kürünüze başlayın.

 • İlk 5 gün; Her Gün sabah ve akşam 1 su bardağı içilir. Hazırlanan içerik iki eşit parçaya bölünür.
 • 2Hafta; Her Gün 1 su bardağı içilir
 • 3Hafta; İki günde 1 su bardağı içilir
 • 4Hafta; 3 günde 1 su bardağı içilir
 • 5Hafta; 7 günde 1 su bardağı içilir
 • 6Hafta; 6. Hafta ara verin lahana kürünü içmeyin.
 • 7Hafta; 1 su bardağı içilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?