Yazj ići reklam
 • TARİH: 14.09.2019
İburamin Cold

İburamin Cold

Yazj ići reklam

İburamin cold , soğuk algınlığına iyi gelen , doktorlar tarafından reçete yazılarak satılan bir ilaçtır. İburamin cold , içerisnde bulunan etken maddesi , İbuprofen (200 mg), Psödoefedrin hidroklorür (30 mg) ve Klorfeniramin maleat (2 mg) olarak bilinmektedir.

İburamin Cold Nedir?

İburamin cold içerisnde bulunan etken maddelerine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız. Ancak zaten doktorunuz reçete olarak yazacağı için iburamin cold ilacına karşı bünyenizin tepki verip vermeyeceğini az çok bilmektedir. İbuprofen ( iburamin cold ) , vücudunuz da iltihap , acı ve ağrıya sebep olan bazı hormonları öldürüp azaltarak iltihabın önlenmesine yardımcı olur ,yüksek ateşi düşürür ve vücut sıcaklığını kontrol eder aynı zamanda vücutda ki ağrıyı keser. İburamin cold içerinde olan bir diğer etken madde Psödoefedrin hidroklorür ise , burun ve sinüslerde ( burun boşluklarında ) sümüklerin yani mukozanın şişkinliğini azaltarak nefes almanıza yardımcı olur ve üst solunum yollarını açar.

İburamin coldun diğer etken maddesi olan , Klorfeniramin maleat ise vücut üzerinde doğal bir kimyasal madde olan histaminin yol açabileceği rahatsızlıkları ( gözlerde kaşıntı , gözlerde sulanma , gözlerde kızarıklık , ödem , hapşırma , burun akıntıs ) tedavi eder aynı zamanda alerjik belirtilerin de tedavi edlip , antihistaminik etki etmesini sağlar.

İburamin Cold , soğuk algınlığı , grip , nezle , soluk borusu iltihabı , farenjit , sinüzit gibi hastalıkların , üst solunum yolu enfeksiyonlarının oluşturduğu ya da üst solunum yolu enfeksiyonlar ile birlikte görülen , vücut ağrısı şiddetli ateş ve ateş hastalıklarını tedavi eder.

İburamn cold , kullanımı genellikle , aksi belirtilmediği takdir de 12 yaş üstü çocuklar , ergenler , ergenliğe yeni giriş yapanlar ve yetişkinler için olan bir ilaçtır.

İburamin Cold Ne İşe Yarar?

İburamin cold , bir çok hastalığı tedavi etmek amaçlı kullanılmaktadır. İburamin cold kişilerde oluşan grip , burun akıntısı , nezle , hapşurma , soğuk algınlığı , baş ağrısı , sinüzit , faranjit , gibi hastalıkların tedvisinde kullanılır. İburamin cold , soluk borusunun oluşturmakta olduğu , iltihap gibi özellikle üst solunum yolların da meydana gelmekte olan enfeksiyonlarda kullanılan bir ilaçtır.

İburamin cold , bir çok solunum yolu enfeksiyonundan kaynaklanan ateş , vücut ağrısı , vucüt sızısı , gz çevresinde ve gözlerde oluşan şiddetli kaşıntı ,gözlerde sulanma ve kızarıklık , vucüt üzerinde oluşan ödem , sık sık hapşırma , burun tıkanıklığı ve rahatsız edici burun akıntısı gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılmakta olan bir ilaçtır.

İburamin Cold Kullanımı

1 – Şiddetli karaciğer yetmezliğiniz, böbrek yetmezliğiniz veya kalp yetmezliğiniz varsa ya da aspirin ve türevlerinin kullanımı sırasında astım, ürtiker veya alerjik tipte reaksiyonla karşılaştıysanız ya da tedavi edilmemiş mide ve on iki parmak bağırsağı ülseri, iltihabi bağırsak hastalığı, şiddetli yüksek tansiyon, koroner arter yetmezliğiniz varsa, depresyon veya duygu durum bozukluğu tedavisi için Monoamin oksidaz inhibitörü kullanıyorsanız veya son 14 gün içinde kullandıysanız ya da beyin damarları ile ilgili kanama veya başka bir aktif kanamanız varsa; bu ilacı kullanmayınız.

2- Daha önce size uzamış QT sendromu (kalpte ciddi ritm bozukluğu ve ani ölümlere yol açabilen bir durum ) ve Torsades de Pointes tanısı (yaşamı tehdit eden düzensiz kalp ritmi) konduysa veya bu hastalıkların sizde olduğundan şüpheleniliyorsa, yüksek tansiyon, prostat büyümesi ve idrar kesesi fonksiyon bozukluğunuz, sara (epilepsi) hastalığınızvarsa, tiroid beziniz hızlı çalışıyorsa veya astım hastalığınız varsa; kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

3- Eğer kalp krizi ve felç gibi durumlardan korunmak üzere kullandığınız aspirin ve çeşitlerini kullanıyorsanız bu ilacı kullanmaktan kaçınınız. Aspirin ve türevlerinin kalp ve damarlarınız üzerindeki koruyucu etkisini azaltabilir.

4- 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.

5- İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol ile birlikte kullanımı mide kanaması riskini arttırır.

6- Kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı etkileyebilecek yan etkilere sebep olabilir. Araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.

7- Hamilelik döneminde özellikle son üç ayında ve emzirme dönemlerinde kullanımı önerilmemektedir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

İburamin Cold Nasıl Kullanılır?

İburamin cold , doktor reçetesi ile satılan ve kullanılan bir ilaçtır. Bu nedenle iburamin cold ilacını kullanırken doktorunuz bu ilacı nasıl reçete etmiş olduğuna bakarak kullanmalısınız. İburami cold , doktorunuzun yazmış olduğu şekilde kullanmanız gereken bir kremdir .

iburamin cold , tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz ve aksini yapmayınız.

İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Midede yol açabilecek tahrişi azaltabilmek amacıyla yemeklerle birlikte veya sütle birlikte almanız önerilir. 5 ardışık günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.
12 yaş ve üzeri çocuklar ve yetişkinlerde günlük önerilen doz: her 4 veya 6 saatte bir 1 veya 2 kapsüldür.
Günde 6 kapsülden fazla kullanılmamalıdır.

İburamin Cold Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi iburamin coldda da yan etkiler bulunmaktadır. Bu yan etkiler ile karşı karşıya kaldığınızda bir doktora başvurmanız gerekmektedir. İburamin cold , doz aşımı yada etken maddeye karşı alerjiniz varsa yan etkisi yapmaktadır. Bu yan etkiler ;

 • Hazımsızlık
 • Karın ağrısı
 • Huzursuzluk hissi
 • Bilinç bulanıklığı
 • Sersemlik
 • Terleme
 • Deri döküntüsü
 • Sinirlilik hali
 • Mide ve bağırsakta aşırı gaz
 • İshal
 • Kurdeşen
 • Dudaklarda, dilde ve boğazsa şişlik

Gibi yan etkilerdir. Bu yan etkiler ile karşı karşıya kaldığınız zaman ilacı kullanmayı bırakmalı ve bir doktor ile iletişime geçmelisiniz.

İburamin Kullananlar 

Sizler için iburamin cold kullananların yorumlarını bir araya getirip, kullananların memnun kalıp kalmadığı hakkında bilgi verelim.

 • 1 tane aldım ve hayvan gibi terleyerek 3 gün boyunca düşmeyen ateşimi düşürdüm. Resmen gözüm açıldı. Minoset plus tablet hem midemin canını okudu hem de geçici rahatlama sağlamıştı.
 • Faranjit hastalığım olan şahsıma yazılıp midemi kavuran pembe kapsül. Bünyem kesinlikle kabul etmiyor. Buram buram solunum yollarım bu ilaç kokuyor.
 • Amma ve lakin hastalığı çok önceden kapmışsam bünyemde herhangi bir etki yaratmıyor. Hatta aşırı terletiyor.
 • Sadece akşamları 3-4 gün kullandım 2 aydır sinüzite bağlı baş ağrım olmuyor. Saygılar.
 • Sakın kullanmayın derim. İçtikten sonra boğazda acı bir his bırakıyor, sanki kusmuşsun gibi bide acısı geçmiyor.

İburamin Cold Fiyatı

İburamin cold fiyatı 2018 mayıs ayı itibariyle 13.17 TL’dir. IBURAMIN COLD 100 ml şurup 2018 YILI FİYATLARI

Etken MaddeIbuprofen + Psedoefedrin Hcl + Klorfeniramin Maleat13.17 TL
Reçete DurumuReçeteli Satılır10.28TL
İthal / İmalİmal [ Ref.Ülke :Turkiye ]10.28TL
Ruhsat Sahibi FirmaBerko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. 
ATC KoduR05X

İburamin cold muadili 

İburamin cold tablet muadili bir çok ilaç bulunmaktadır. Soğuk algınlığına iyi gelen ilaçlar adı altında bir çok ilaç size iburamin cold tablet gibi etkili olacaktır. Ancak sizler için bir kaç örnek verecek olursak;

 • Forza tablet
 • Corsal kapsü
 • Gripin tablet
 • Kongest tablet
 • Parol kapsül
 • Tamol tablet
 • TheraFlu Forte tablet

İburamin cold tablet günde kaç kere kullanılır?

İburamin cold tablet günde 4-6 saat arayla 2-4 kapsül arasında kullanılmasında sakınca yoktur.

İburamin cold zararlı mı?

Her ilaçta olduğu gibi iburamin cold fazla ve bilinçsizce içildiği zaman zararlıdır.

İburamin cold ne için kullanılır?

İburamin cold tablet genel olarak soğuk algınlığı tedavilerinde kullanılmaktadır.

İburamin cold kaç yaş için?

İburamin cold 12 yaş üzeri çocuk ve yetişkinler içindir.

İburamin cold reçeteli mi reçetesiz mi alınır?

İburamin cold reçete ile doktor tarafından verilmektedir. Dilerseniz reçetesiz olarak eczanelerden de satın alabilirsiniz.

İburamin Cold Prospektüs

Her ilacın içerisinde bulunduğu gibi iburamin cold prospektüs bilgilerini okumadan ilacı kesinlikle kullanmayın. Olası yan etkileri sizi etkileyebilir.

Bilinçsizce kullanılan her ilaç ölümcül hastalıklara sebebiyet verebilir. Doktor tarafında sizlere önerildiği takdir ve reçete edildiği zaman kullanın.

Yazj ići reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?