• TARİH: 21.08.2019
İmex Sivilce Kremi

İmex Sivilce Kremi

Sivilceler hem erkek hem de kadınlar için cilde kötü bir görünüm vermesi nedeniyle sorun olmaktadır. Özellikle ergenlik dönemindeki genç kızlar ve genç erkeklerde cildin yağlanması ve hormon bozuklukları nedeniyle sıkça karşılaşılan sivilceler, bu dönemdeki gençlerde sağlık açısından olmasa da psikolojik olarak etki yapmaktadır.

İmex Sivilce Kremi Nedir?

Gerek gençler gerekse yetişkinlerde çıkan sivilcelerden kurtulmak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri de imex sivilce kremi kullanmaktır.

İmex sivilce kremi ile ilgili bilgileri vermeden önce sivilce oluşumunu engellemek için nelere dikkat edilmeli birkaç ipucu paylaşalım. Sivilceler birkaç farklı nedenle ortaya çıkabilirken bu nedenlerin başında cilt bakımı ve cilt temizliğinin yeterince yapılmamasıdır.

Stres, sigara kullanmak, uyku bozuklukları, hormon bozuklukları gibi nedenlerle de ortaya çıkabilen sivilcelerin oluşmasını önlemek için cilt bakımı için kullanılan malzemelerin temizliğine önem verilmesi, çıkan sivilcelerin sıkılmaması, hazırlanan doğal maskelerin aşırı derecede kullanılmaması gibi tedbirlerin yanında cildin bakımı ve temizliği en önemli tedbirdir.

Elbette ki insan olarak temizliğe ve hijyene önem vermekteyiz. Fakat cilt temizliği daha özen isteyen bir durumdur. Özellikle yağlı ciltlerin bakımı daha zor olmakla birlikte sivilce oluşmaması için gerekirse cilt temizleme toksinleri kullanılmalıdır. Bunun yanında sadece cildi yıkamak değil cilde sürülen ve temas eden materyallerin temizliğine de önem verilmelidir.

Sivilce Kremi İmex

Sivilce kremi imex  Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, antibiyotik özelliği bulunan ve cilde sürülmesi ile vücuda nüfus ederek iltihapları kurutan bir kremdir. İçerisindeki antibiyotikler sayesinde sivilceleri kurutur ve sivilce oluşumunu engeller.

Fondöten renginde olan krem, beyaz tenli kişiler için gündüz kullanımına da uygun iken esmer tenlilerin kullandıktan sonra güneşe çıkmamaları tavsiye edilmektedir. Kremin genellikle akşam yatmadan önce kullanılması önerilmektedir.

İmex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

İmex sivilce kremi nasıl kullanılır  kremin içerisindeki kılavuzda da belirtilmektedir. Kremin uyumadan önce sürülmesi ışıktan etkilenmesini de önlediği için daha verimli olmaktadır. Krem kullanılmaya başlandıktan sonra yaklaşık bir ay içerisinde etkisi hissedilecektir. İlk günlerde hemen sivilceleri yok etmesi beklenmemelidir.

  • İmex sivilce kremi akneler, sivilceler ve siyah noktalar için kullanmadan önce cildin tamamıyla temizlenmesi gerekmektedir.
  • Kremi sivilce veya akne olan bölgelere tercihen sabah veya akşam olmak üzere günde iki kez sürün.
  • Krem en az 14 gün süresince aralıksız kullanıldıktan sonra etkisini göstermeye başlayacaktır.
  • Ancak 14 gün kullandıktan sonra 7 gün ara verilmeli ve sonrasında bir 14 gün daha kullanılmalıdır.
  • Eğer sivilce ve akneler halen daha devam ederse doktora müracaat edilmelidir.

İmex sivilce kremi fiyatı ise 20 TL civarındadır.

İmex Sivilce Kremi Kullananlar

İmex sivilce kremi kullananlar genelde kremden memnun kalmaktadır. Ancak tabii ki her cilt farklı özelliklere sahiptir ve imex krem bazı ciltler için uygun olmayabilir. Veya ilk günlerde kullanıldığında etkisi görülmediği için işe yaramadığı düşünülebilir. Özellikle hassas bir cilde sahip olanların kullanmadan önce uzman tavsiyesi almaları önerilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?