• TARİH: 21.08.2019
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj nasıl yapılır ? Bayanların psikolojisini olumlu yönde etkileyen önemli unsurlardan biri de makyajdır. Her bayan güzel ve bakımlı görünmek için makyaj yapmak ister. Ancak makyaj yapmak büyük bir beceri ve yaratıcılık gerektirir. Makyajı doğru yapabilmenin pek çok kuralı vardır. Örneğin; size yakışabilecek makyajı yapabilmeniz için ten renginize uygun tonları tercih etmeniz ya da göz makyajını doğru yapabilmeniz için gözünüzün yapısına uygun modeller denemeniz gerekir.

Bütün bunlarla uğraşamayan, makyaj yapmak için vakti olmayan ya da sürekli olarak güzel görünmek isteyen bayanlar için yeni bir teknoloji geliştirilmiş ve kalıcı makyaj uygulaması ortaya çıkmıştır. Kalıcı makyaj kaş, dudak, göz ve daha pek çok bölgeye uygulanabilir. Sadece gözlerinize eyeliner yaptırmak istiyorsanız, kalıcı makyaj eyeliner uygulamasını tercih edebilirsiniz. Bunun dışında sadece dudaklarınıza önem veriyorsanız, kalıcı makyaj dudak uygulamasını deneyebilirsiniz. Bu makyaj uygulaması, son zamanların en popüler uygulamasıdır ve çok sayıda bayan tarafından tercih edilmektedir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanlara büyük kolaylık sağlayan bu işlemi güzellik merkezlerinde yaptırabileceğiniz gibi, gerekli olan malzemeleri alarak, kendinizde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu uygulamayı, güzellik merkezinde bulunan uzmanlara yaptırmanızı tavsiye ederiz. Kalıcı makyaj yaptıranlar, bu uygulamanın büyük bir kolaylık ve rahatlık olduğundan bahsederler. Siz de bu uygulamayı denemeden önce, daha önce yaptırmış olan kişilerin yorumlarına bir göz atabilirsiniz.

Bu noktada merak edilen konu kalıcı makyaj için hangi malzemelerin kullanıldığıdır. Kalıcı makyaj malzemeleri, alerjen özelliği olmayan boyalar ve çeşitli aletlerden oluşmaktadır.

Kalıcı Makyaj Nedir?


Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, derinizin altına enjekte edilmek suretiyle yapılan ve dövmeye benzeyen bir uygulama yöntemidir. Genel olarak kaş, dudak, göz ve yüz bölgesine uygulanmakla birlikte, daha pek çok bölgeye uygulanabilmektedir. Bu makyaj uygulamasında renk tonunuza uygun olan renk pigmentleri, derinizin altına enjekte edilir. Bu uygulama genellikle günlük makyaj için zamanı olmayan bayanlar tarafından tercih edilir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır ?

Kalıcı makyajın uygulanabilmesi için özel maddelere karşı alerjinizin olmaması gerekir. Bu nedenle uygulamaya başlamadan önce bir alerji testi yapılır. Eğer herhangi bir sorun bulunmuyorsa, teninizin tonuna uygun olan renkler derinizin altına özel bir iğne yardımıyla enjekte edilir. Bu işlem yapılırken isteğiniz üzerine bölgesel anesteziden faydalanabilir.

Ancak bu yöntemin genel olarak acısız olduğu kanıtlanmıştır. Bu makyaj uygulamasında kullanılan boyalar anti alerjik olduğu için herhangi bir kokuya yada zararlı yan etkilere sebep olmazlar. Bu makyaj vücudunuzda bulunan pek çok kusurun örtülmesi için de uygulanan başarılı bir yöntemdir.


Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır ?

Kaç için yapılan kalıcı makyaj uygulamaları, genellikle kaşları gerektiğinden fazla uzayan ya da kısa, az yada dağınık olan bayanlar tarafından tercih edilir. 

  • Kalıcı makyaj kaş için yapılan uygulamada ten ve saç renginize uygun olan bir ton belirlenerek, bu rengin aktarılmasını sağlayan iğne yardımıyla, kaşlarınızın dip noktasında en üst noktasına kadar uygulanması sağlanır. Her iki kaş için de yapılan bu işle iki hafta sonra kontrol edilir. Eğer renk tonunda açılma varsa bu süre sonunda tekrar müdahale edilir ve kaş renginizin kalıcı olması sağlanır.
  • Kalıcı makyaj dudak uygulamasında ise, kaş ve göz için yapılan kalıcı makyaja göre çok daha fazla renk seçeneği bulunur. Bu işlem dudakların çizgisinden başlayarak içine kadar uygulanır. Bu uygulamanın sonucunda dudaklarınız dolgunluk da kazanmış olur.
  • Kalıcı makyaj eyeliner uygulaması, çok büyük özen ve dikkat gerektirir. Kaşlarınızın dibinden bitiş noktasına kadar büyük bir özen ile istediğiniz renk tonunda ve kalınlıkta uygulanır. Genel olarak siyah tonlar tercih edilmekle birlikte lacivert ve kahverengi gibi renk tonları da uygulanır.

Kalıcı Makyaj Yaptıranlar

Kalıcı makyaj uygulaması yaptıranlar tarafından yapılan yorumlardan anlaşılan, bu uygulamanın %95 oranında başarılı olduğudur. Bu uygulama, makyajın kalitesine göre değişmekle birlikte 3 ile 5 yıl arasında kalabilir. Bu süre içerisinde makyaj uygulamanızı mutlaka yeniletmeniz ya da yenilemeniz gerekir. Makyajınızı kendiniz yenilemek isterseniz, kalıcı makyaj malzemeleri temin ederek, bu işlemi yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?