• TARİH: 20.07.2019
Karbonatın Faydaları

Karbonatın Faydaları

Karbonatın faydaları sadece cilt sağlığı açısından değil, genel olarak tüm vücutta görülebilir. Tırnak beyazlatmacilt bakımısiyah nokta temizleme konularında cildimiz için ciddi faydaları olmakla birlikte karbonatın saça faydaları bilinmektedir ve karbonatla diş beyazlatmaayak kokusu içinkarbonat kullanımı da çok yaygındır. Ayrıca ayakkabı kokusu nasıl giderilirdendiğinde ilk akla gelen çözümlerden birisi de karbonattır. Tabii en çok siyah noktalara çözüm ve tırnak bakımı konularında dikkati çeker.

Karbonatın Cilde Faydaları

Karbonat iyi bir bazıdır ve beyazlatıcı özelliği çok fazladır. Elbette temizlik için de çok faydalı olacaktır. Karbonatın faydaları karbonat neye yarar inceleyelim.

Ölü Hücrelerden Arınma, Cilt Bakımı

Karbonatın ciddi bir organik madde çözücü özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde ölü hücreler üzerinde direkt etkilidir. Hızla temizlenmelerini sağlar. Pekiyi karbonat kürü nasıl yapılır.

3 Kaşık karbonata, 1 kaşık su ekleyip, macun kıvamına gelmesini bekleyin. Yüzünüze dairesel hareketlerle sürün ve kurumasını ve fazladan 10 dakika daha bekleyin. Gözünüze kaçmayacak biçimde iyice yıkayın. Cildiniz ölü hücrelerinden arınmış olacaktır.

Siyah Noktalara Çözüm

Ballı karbonat maskesi ile siyah noktalardan arınmamız da mümkündür. İki kaşık karbonata, 1 kaşık bal ekleyerek oluşturduğunuz maskeyi, iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze dairesel hareketlerle sürün. 20 dakika bekledikten sonra, ovalayarak çıkarın ve yüzünüzü yıkayın. Siyah noktalarınıza elveda diyebilirsiniz.

El ve Tırnak Bakımı

Karbonatı el ve tırnaklarınıza hafif nemliyken döküp, hafifçe fırçalamanız durumunda elleriniz ve tırnaklarınız çok iyi bir şekilde temizlenecek ve yumuşacık olacaktır.

Karbonatın Saça Faydaları

Sağlıklı Saçlar için Karbonat

Saçlarınızın sağlıklı, organik ve kimyasal maddeler arınmış olması için karbonat belki de en etkili çözümdür. Bazı şampuanların içinde karbonata eşdeğer maddeler vardır. Karbonat saçlarınızı tüm bu dış etkenlerden derinlemesine temizler saç derisinin hava almasını ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

Saç temizliği için sağınızı ıslatın, nemli iken bir avuç kadar karbonatı kökten uca doğru yedirin, özellikle diplerini iyice masaj yaparak yedirmeye özen gösterin. 3-5 dakika sonra iyice durulayın. Saçlarınız artık tertemiz ve sağlıklı.

Elbette bunun ardında saçlarınızı parlatacak bir önerimiz de olacak. Yıkadığınız saçı durularken az bir miktar elma sirkesini saçınıza sürüp tekrar durulayın. Saçlarınızın parlak ve canlı olmasını ve nem tutmasını sağlayacaktır.

Karbonatın Dişe Faydaları

Karbonatla Diş Beyazlatma

İsviçreli bilim adamları, bizim yüz yıldır kullandığımız yöntemi yeni keşfetmiş olacak ki, karbonatlı diş macunları ortaya çıkmaya başladı. Efendim, diş macununuza bir miktar karbonat döküp, dişinizi fırçalayın. Bembeyaz, inci gibi diler sizi bekler. Günlük olarak tekrarladığınızda dişlerinizin sararması mümkün değildir.

Karbonatla Tarak Ve Fırça Temizliği

Tarak ve fırçalarınız için bir kaba bir miktar karbonat ve su koyup karıştırın ve fırça ve taraflarınızı içine koyun bir gece bekleyin ve durulayın fırça ve taraklarınızın temizlendiğini göreceksiniz.

Karbonatla Ayak Bakımı

Tırnak Beyazlatma

Karbonat dediğimiz gibi iyi bir temizleyicidir ve herhangi bri noktada ortaya çıkan lekeleri hızla temizler. Tırnaklarınızda oluşan lekeler için de karbonat çok etkili bir çözümdür. Küçük bir kaba karbonat koyun ve tırnaklarınızı içine batırın. Bu şekilde yarım saat kadar beklemelisiniz. Daha sonra bol su ile yıkayın. Tertemiz tırnaklarınız olduğunu göreceksiniz.

Ayak Kokusuna Karşı Karbonat

Düzenli olarak karbonatlı suda bekletilen ayak kesin olarak kokmaz. Eğer günlük karbonatlı yıkama yaparsanız ayaklarınızda bakteri birikemez ve koku oluşmaz.

Ayakkabı Kokusuna Karşı Karbonat

Ayakkabılarınızın içine akşamdan koyacağınız bir miktar karbonat, ayakkabı içinde biriken bakterileri öldürür ve kokuyu ortadan kaldırır. Bunu diğer koku yapan eşyalarınıza da uygulayabilirsiniz. Efektif bir çözümdür.

Karbonatın faydaları saymakla bitmez. Karbonatın faydaları karbonat neye yarar sizler için paylaşmaya çalıştık.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?