• TARİH: 21.08.2019
Karbonatla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Karbonatla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Kendinize acaba hamile miyim diye sorup anne adayı olmak için sabırsızlananlardansanız bir de bu yazımıza göz atın. Elbette ki kanda gebelik testi, idrarda gebelik testi gebeliği tespit eden ilk akla gelen yöntemlerdir. Ancak hepimizin içinde merakımızı gideriyor olmak için gizli kalmış doğal yöntemleri de denemeliyim diyen bir taraf da vardır.

Bu yöntemlerin doğruluk payının da kesin olmadığını hepimiz biliriz ancak denemekten de geri kalmayız. Karbonatla gebelik testini de deneyeceklerimiz arasına ilave edebiliriz. Aslında köylerde, ücra yerlerde, şehir merkezine her an ulaşmanın mümkün olmadığı ya da maddi imkansızlıklar sebebi ile gebelik testi yaptıramayanların bildiği ve başvurduğu yöntemlerden biridir karbonatla gebelik testi.

  • Gelelim karbonatla gebelik testi nasıl yapabiliriz detaylarına.
  • Testi sabah ilk idrarınızla yapmanızı tavsiye ederiz.
  • Temiz bir kaba idrarınızı yapınız.
  • Üzerine iki yemek kaşığı karbonat serpiniz.
  • Karbonat döktükten sonra köpürmeler kabarcıklar oluyorsa hamilesiniz demektir.
  • Köpürme olmadan direk dibe çöküyorsa karbonatlar hamile değilsiniz sonuç negatif anlamına gelmektedir.

Unutmayalım ki bu tahlil de doğal tahlil olduğu için tıbbi geçerliliği yoktur. Bu sonuçlara göre hareket etmek çok doğru değildir. Gebe olan bir kadının gebeymiş gibi davranmaması hem anne adayının hem de bebeğin hayatını tehlikeye sokabilir. Ya da bu teste göre hamile olmadığı halde hamile olduğu düşüncesine kapılanlar ruhsal anlamda zorluklar yaşayabilirler. Bu yüzden bir sağlık kuruluşunda tahlil yaptırmaya gayret edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?