• TARİH: 18.07.2019
Katlı Saç Modelleri

Katlı Saç Modelleri

Katlı saç modelleri. Her kadın kadınsı ve güzel görünmek ister. Aynaya baktığında kendini beğenmek ve kendisine bakıldığında beğenildiğini bilmek ister. Saçlarımız en büyük aksesuarımızdır. Tarzımızı, zevkimizi ve hatta kişiliğimizi yansıtır. Saçlarımız kısa, uzun, düz, kıvırcık gibi saç modellerinden hangisi olursa olsun istediğiniz başka bir şekle ve görüntüye geçebilirsiniz.

Saçlar güneşten, sigara dumanından, suyun sert ya da yumuşak olması gibi çeşitli çevresel koşullardan bile etkilenebilir. Bu faktörler saçlarımızı yorar, kırar, hacim kaybettirir ve güçsüzleştirir. Farklı saç kesim modelleri uygulayarak tekrar canlı ve hacimli gösterebilirsiniz. Yüzünüzün şekli, alın ve çene yapınız, kaş ve burun hizanız dahi saç şeklinizde belirleyici olur.

Sert görüntü yakalamak, daha sıcak bir görüntüye ulaşmak ya da heyecanlı bir hava yakalamak… Ne istediğinizi biliyorsanız uygun modeli yakalarsınız. Ancak hacimli ve havalı saçlar için en güzeli katlı saç tercihleridir. Son dönem trend modelleri arasında uygulanıp her boy saç için tasarlanabilir.

Katlı Kesim Modelleri

Katlı saç modelleri. Artık tek düze sönük saçlar yerine hacimli ve hareketli saçlar trend. Katlı kesim modelleriyle enerjisi yüksek görünebilirsiniz. Sadece kendinize ve yüzünüze en uygun modeli seçin ve uygulayın.

Dağınık ama formda görünen katlı modeller daha az çabayla daha sağlıklı görüntüye ulaştırır. Saç uçlarınızı kestirmek ve inceltmek saçın uçlarındaki çatallı kötü görüntüyü azaltır ve beslenmesine katkı sağlayacaktır.

Daha modern ve bakımlı görünmek için çekinmeyin ve profesyonel bir destek ile saçlarınıza daha heyecanlı bir şekil verin. Sıkıcı ve düz kalmamak için bu değişiklik size iyi gelecek. Uzun katlı, kısa katlı ya da orta boy katlı saç modelleri kullanabilirsiniz.

Katlı kesimde saç boyunuzu kısaltmadan da saça hacim ve farklı bir görüntü katmak da mümkün. Katlı kesim sayesinde zamandan da tasarruf edebilir birçok modelle birlikte kullanabilirsiniz.

Katlı kesim alnının genişliğine ve çenenin sivriliğine göre uzun ya da kısa hareketlerle herkese yakışabilecek kesimdir. Kesim yapılırken perçemleriniz alın hizasından, burun hizasından ya da çene hizasından başlayabilir. Saçınızın katları tüm saça ya da sadece saçlarınızın uçlarına uygulanabilir.

Tarzınızı yaratmaya saçınızdan başlayın çünkü saçınız ilk aksesuarınızdır diyebiliriz. Yüzünüze giden modeller seçerseniz doğru bir ifade verir hakkınızda doğru imajı yaratabilirsiniz.

Saçlarınız kısaysa ve uzatamıyorsanız ama yine de hareket katmak ve değişiklik yaratmak istiyorsanız kısa katlı saçlar en doğru karar.

Saçınız kısa ama hacimli durur dağınık formu sayesinde sönük ifadesinden kurtulur. Orta boy saçlar aslında kullanımı en avantajlı saçlar arasındadır. Saçlarınıza birçok model ve şekil uygulayabilirsiniz.

Kestirmek istemiyorsanız orta boy saçlara vereceğiniz katlar saçınıza dalga ve ahenk katar. Kestirmek zorunda kalmamış olur hem çeşitli modelleri ekleyebilmiş sayılırsınız. Orta boy saçta sık bukle saçınızı daha kısa da gösterebilir düz katlar kullanarak daha uzun algılanmasını da sağlayabilirsiniz.

Örgü yaparak, bukle katarak ya da düz şekliyle de uyumlu katlı saç modelleri gideceğiniz yere ya da işinizin acil oluşuna göre hızlıca şekil alır. Uzun katlı saç modellerini şekillendirmekte sıkıntı mı yaşıyorsunuz?

Saç modasında uzun saçlarla modern olmanın yöntemi saçı sıkıcı ve salaş görüntüden kurtarmak. Uzun ama bakımsız, uzun ama sağlıksız görünmemesi için katlı kesim deneyin. Perçemler ve kahküller uzun ve alımlı görünmenizi sağlayacak.  Yüz şeklinizde perçemin uyumlu düşüş yakalaması için alnınızın genişliğine göre bir açı yakalamak ve diğer orantılara göre devam edilmesi gerekir. Yüzünüzdeki bu orantıyı yakalamak için saçlarınızı profesyonel bir ele emanet edin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?