• TARİH: 18.08.2019
Kızlık Zarı Çeşitleri

Kızlık Zarı Çeşitleri

Kızlık zarı hanımların halk içinde daha önce hiç ilişkiye girmediğini gösteren bekâret zarı olarak da adlandırılan vajinanın yaklaşık 2- 3 santimetre kadar içinde yer edinen ve vajinaya girişi kapatan bir zardır. Zar görünümünden dolayı zar adını almıştır. Hamilelik sürecinde oluşan bu organelin aslen uzmanlara bakılırsa anatomik açıdan herhangi bir yararı yoktur.

Kızlık zarı herkeste farklı yerde farklı şekilde yer alabilir. Örneğin kız çocuklarının yanlış cinsel eğitim almaları sonucunda korku oluşması kızlık zarı ile ilgilidir. İlk birliktelikte çok kanama olacağını düşünen hanım çok tedirgin bir şekilde ilişkiye girmekte bu da ağrılı ve sancılı bir beraberlik yaşamasına sebep olmaktadır. Bir tek kızlık zarı açıldıktan ondan sonra ne olursa olsun kanama olacak diye bir kaide yoktur.

Kızlık zarının farklı yapılarda olması kişiden kişiye değişmekte organik olarak kızlık zarı açıldıktan daha sonrasında tepkilerde farklı olmaktadır.  Kızlık zarı çeşitleri resimli olarak da birçok internet sitesi üzerinde yer almaya devam etmektedir.

Kızlık zarı çeşitleri ve özellikleri, her kişide değişkenlik gösterebilmektedir. Kızlık zarının bozulması illa cinsel bir ilişki yaşandı demek değildir. Kızlık zarı kişiden kişiye değişmektedir. Normal olarak en yaygın bulunanından da bahsedeceğiz bir tek kızlık zarı türleri çok çeşitli ve birbirinden bağımsızdır diyebiliriz.

Kızlık zarının çeşitliliği bir tek görsel olarak bulunmayabilir bununla birlikte kızlık zarının çeşitliliği zarın elastiki olup olmadığına göre de ayrılan bir durumdur. Kızlık zarı çeşitleri resimli anlatım ile de birbirinden farklı internet sitesi üzerinde yer almaya devam etmektedir.

Annüler kızlık zarı, maksimum rastlanan kızlık zarı türüdür. Genç kızların nerede ise %80′ ninde bu türe rastlamak mümkündür. Annüler kızlık zarının yapısı yuvarlaktır. Bu yuvarlağın geniş olması da zarın elastik olduğuna anlamına gelmekte ve kanama oluşmamaktadır. Bu zara haiz olan ve bir de elastik zar yapısına haiz olan kişilerde duyulan kaygı oldukça yersizdir.

Bu zara haiz olan hanımların derhal hemen %50 kanamaya rastlamamıştır. Düzgüsel kızlık zarı olarak da malum Annüler kızlık zarı derhal vajina girişinde yer verilmiştir. Kızlık zarı çeşitleri gerçek resimli olarak da yer almaktadır.

İmperfore kızlık zarı, çok ender rastlanan bir tür olmakla beraber kişinin kızlık zarının tamamen kapalı bulunmuş olduğunu gösteren bir türdür. Bu zar türü çok azca rastlanılan bir tür olsa da oldukça tıbbi sorun içeren de bir türüdür. Buluğluk çağına giren genç kız tane dönemine kadar bu kızlık zarına haiz bulunmuş bulunduğunu anlamaz. Sadece regl devri esnasında şiddetli karın ağrısı ile doktora başvuran genç kızda tane kanamasının dışarı çıkamadığını gösterir ve bu da şiddetli bir ağrıya sancıya sebep olur.

Tane dönemine gelindiğinde bu ferdin ne olursa olsun doktora başvurması gerekmektedir. Minik bir operasyonla alınan kızlık zarı ferdin sağlığı açısından çok yararlıdır. Bu operasyon sonucu kişiye bekâret raporu da ek olarak verilmektedir. Bu operasyon her ne kadar kırılgan bir bölgede gerçekliyor olsa da alınan anestezi yardımıyla kişini acı duyulması engellenir ve bayağı bir operasyon haline basar.

Septalı kızlık zarı, fazlaca azca rastlanılan bir türdür. Bu türe haiz olan hanımlar çoğu süre şikâyetlerini doktora ağrılı ve kanamalı bir ilişki daha sonra bulunmaktadır. Bu zar çeşidinde kızlık zarını ikiye ayıran etten bir köprünün bulunmasıdır. Bu köprüde cinsel birleşme esnasında kişiye çok hastalık verir ve hatta bir sonraki ilişkisini yaşarken cinsel korkularının gerçekleşmesi de mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?