Home

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır, Kızlık Zarının Ne Zaman Bozulduğu Anlaşılır Mı?

Kızlık zarı vajinanın derhal girişindedir ve dışarıdan averaj 2-3 santimetre içeride yer verilmiştir. Bazı kilolu olan hanımlarda daha ileride yerleşmiş olabilir. Kızlık zarı yırtılması, patlaması, bekâret kaybı tıp literatüründe “himenal perforasyon” adı verilir. Kızlık zarı Latin dilinde Hymen anlamına gelir. Maalesef bu bir inanıştır ve kızlık zarı farklı yapısal özelliklerden dolayı yırtılmayıp esneyebilir.

Kızlık Zarı Nerede?

Eski Yunanlılardan kalma bir inanış olan kızlık zarı – hymen- bekâret zarı olarak günümüze kadar gelmiştir. Kızlık zarı nerede? Sorusuna karşın, kızlık zarı vajina girişinin 2 santimetre ilerisindedir. İç kısmında bulunan mukoza yapısında, maksimum 3 mm. Genişliğinde doku yapısıdır. İnce yapısından dolayı zar olarak değerlendirilir.

Kızlık zarı mukoza yapısındadır. Vajinanın iç kısmındadır ve içinde ince kılcal damarlar bulunur. Vajinanın çok derininde değildir bir tek çoğumuz için yeri milimetrelik olsa da değişebilir. Kızlık zarı belginlik şekline bakılırsa birbirinden farklı kızlık zarı çeşitleri olarak ayrılır. Kızlık zarı dikme operasyonu öncesinde bu çeşidin ne olduğu bilinmelidir.

Kızlık zarının fizyolojik (işlevsel) bir görevi bugüne dek tam olarak bulunmamıştır ve çoğu zaman özel bir görevinin olmadığı bilinir. Gene de bazı araştırmacılar kızlık zarının, mikroorganizma ve yabancı cisimlerin vajina içine girişini önlediğini ileri sürmektedir. Adli tabiplikte ise cinsel şiddete ya da istismara maruz kalan çocukların tanısında kullanılmaktadır. Günümüzde kızlık zarının fizyolojik bir görevinden çok “sosyolojik bir fonksiyonu” vardır.

Kızlık zarı dışardan bakılmış olduğunda ne olursa olsun görülmez. Çünkü kızlık zarı 2-3 santimetre içeride kalmaktadır. Özellikle şişman hanımlarda cilt altı yağ dokusu kalın olduğundan kızlık zarı (hymen) normalden daha derinlerde, şu demek oluyor ki 4-5 santimetre içeride olabilmektedir.

Kızlık Zarının Ne Zaman Bozulduğu Anlaşılır Mı?

zarın patladığı nasıl anlaşılır

kızlık zarı zedelenmesi belirtileri

bozulmuş kızlık zarı modelleri

kızlık zarının bozulduğunu doktor nasıl anlar

bebeklerde kızlık zarı yırtılması nasıl anlaşılır

adetliyken kizlik zarinin bozuk oldugunu nasil anlariz

kızlık zarı zedelenmesinde kanama ne kadar sürer

erkekler kizlik zarinin bozuk oldugunu nasil anlar
zarın patladığı nasıl anlaşılır
kızlık zarı zedelenmesi belirtileri
bozulmuş kızlık zarı modelleri
kızlık zarının bozulduğunu doktor nasıl anlar
bebeklerde kızlık zarı yırtılması nasıl anlaşılır
adetliyken kizlik zarinin bozuk oldugunu nasil anlariz
kızlık zarı zedelenmesinde kanama ne kadar sürer
erkekler kizlik zarinin bozuk oldugunu nasil anlar

Kızlık zarı yırtılması; genel olarak ilk ilişki, vajinadan içeri yabancı cisim girmesi ya da muayenede yırtılır. İlk cinsel ilişki esnasında hymen ortasındaki delik, penis çapından minik olduğundan halka şeklinde olan kızlık zarı yırtılır ve zarda bulunan kılcal damarların da yırtılması ile çok azca oranda kanama meydana gelir. Bu yırtıklar birkaç gün içinde gene kanama olmaz.

İlk gecede kızlık zarı kanı çok azca olabilir, hiç olmayabilir ya da normalden fazla oranda olabilir. Bu konum kızlık zarı türleri ile yakından ilişkilidir. Yalnız bu tür olumsuzluklar çok azca görülmektedir. Kızlık zarı bozulduğunda, şu demek oluyor ki halk içinde bekâret kaybı olduğunda genel olarak kanama miktarı bir kaç damla ile sınırı olandır. Bazı durumlarda çok daha çok kanama olabileceği şeklinde kimi süre de hiçbir kanama da olmayabilir.

Bu konum kızlık zarı türü ile yakından ilişkilidir. Kanama bazen ilişkiden bir kaç saat ondan sonra da gelebilir. Kızlık zarı bozulduğunda kimi süre hafifçe düzeyde bir acı olabilir, kimi süre de acı hiç olmayabilir. Bu hanımefendin acı ve ağrı eşiğine bağlı olarak değişmiş olur.

Yırtığın eski yırtık mı (7 günden hemen sonra), yoksa yeni yırtık mı (7 günden önce) olduğu kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilir. Kızlık zarının bozulması sonrası aradan 7-8 günden fazla süre geçmişse (eski yırtıklarda) ilk ilişkiyle kızlık zarının ne süre bozulmuş olduğu anlaşılması imkânsız. 

Kızlık zarı dikimi fiyatı ise, son yıllarda oldukça büyük bir merak konusu olmaktadır. Muayene son derece kısa ve ağrısız bir işlemdir. Kendi kendine kızlık zarı muayenesi asla yapılmaz.

Kızlık Zarının Bozulması

  • zarın patladığı nasıl anlaşılır
  • kızlık zarı zedelenmesi belirtileri
  • bozulmuş kızlık zarı modelleri
  • kızlık zarının bozulduğunu doktor nasıl anlar
  • bebeklerde kızlık zarı yırtılması nasıl anlaşılır
  • adetliyken kizlik zarinin bozuk oldugunu nasil anlariz
  • kızlık zarı zedelenmesinde kanama ne kadar sürer
  • erkekler kizlik zarinin bozuk oldugunu nasil anlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close