• TARİH: 22.08.2019
Lens Solüsyonu

Lens Solüsyonu

Kimi zaman farklı bir göz rengine sahip olmak, kimi zamansa gözlük yerine daha iyi görmek için kullanılan lensler, göz sağlığı için çok önemlidir. Satın alma aşamasında nasıl ki kalitesi ve kullanışlılığına dikkat ediliyorsa, saklanma ve kullanım aşamasında da aynı şekilde lenslere dikkat edilmesi gerekir. Lenslerin hijyenik koşullarda saklanmasında etkili en iyi lens solüsyonu çeşitleri ve bu ürünlerin kullanımlarını araştırdık…

Lens kullanımı, göz sağlığı için son derece önemlidir. Hijyenik koşullarda saklanmayan ve kullanımında yine temizliğe dikkat edilmeyen lensler, gözlerde görme problemlerine neden olabilir. Gözün enfeksiyon kapması hatta zamanla kör bile olmasına neden olabilen bilinçsiz lens kullanımının önüne geçmek için saklanma aşamasında özel solüsyonlara ihtiyaç duyulur. Lens solüsyonları genel olarak benzer şekilde kullanılır. Lens solüsyonu ile temizlik yapmak için aşağıdaki maddeleri uygulamanız yeterlidir.

  • Lens temizliği için ilk olarak ellerinizin hijyenini sağlayın. Normal bir sabun ile ellerinizi güzelce yıkayıp kurulayın.
  • Ardından avcunuza biraz lens solüsyonu döküp yayın. Parmak uçlarınız ile tam avucunuzun içine solüsyonu yayın.
  • Üzerine kontakt lensi koyup hem içini hem dışını solüsyona bulayın.
  • Parmak ucunuzla lense zarar vermeden ovalayın. Kesinlikle tırnaklarınızı kullanmayın ve bastırarak temizlemeye çalışmayın.
  • Ardından lensin üzerindeki solüsyonu temizleyin, fazlasını üzerinden alın.
  • Lens saklama kabının içine biraz solüsyon dökün.
  • Lensleri kabın içine koyup kapağını kapatın.
  • 4 saat beklettikten sonra lens temizliğini bitirebilirsiniz.
  • Lensi her saklama kabından aldıktan sonra yeniden kutusuna koymadan önce solüsyonu değiştirmeyi unutmayın.
  • Bu temizliği her akşam yatmadan önce lenslerinize uygulayın.

Göz sağlığı için kullanılan lenslerin göze zarar vermemesi için hijyenine dikkat edilmesi gerekir. Lens temizliğinde kullanılabilecek en kaliteli ve etkili lens solüsyonlarından üç tanesi şu şekildedir.

Bio True Lens Solüsyonu

Günlük lenslerin nemlendirilmesi, temizlenmesi ve hijyenik olarak saklanmasında kullanılabilir. Doktorlar tarafından da önerilen bu solüsyonu kullanırken mutlaka göz doktoruna danışılmalı ve doktorun söylediği şekilde kullanımı yapılmalıdır.

Renu Lens Solüsyonu

Lens saklama kabı ile birlikte satışı yapılan Renu lens solüsyonu, günlük temizlik ve hijyen için tüm yumuşak lenslerde kullanılabilir. Güvenle kullanabileceğiniz bu özel temizlik sıvısı, lenslerin yanında saklama kabının temizliğinde de kullanılabilir.

Opti Free Lens Solüsyonu

Kontakt lenslerin temizlenip saklanmasında kullanılır. Ayrıca lenslerin uzun süre dayanması ve kullanım sırasında nemini koruması için de bu solüsyonu kullanabilirsiniz.

Lens solüsyonlarının kullanımı sırasında yumuşak yapılı lenslerin zarar görmemesine dikkat edilmesi gerekir. Zarar gören lenslerin göze takılmaya çalışması hatta bu şekilde kullanılması ileride göz ile ilgili ciddi problemlere neden olabilir. Bu nedenle son derece nazik hareketler ile temizlik yapılması gerekir.

Lens solüsyonları eczanelerde ya da lenslerin satıldığı yerlerde bulunur. Öneri olarak eczanelerden temizleme solüsyonu almanızı öneririz. Solüsyonu kullanırken mutlaka arkasında yazan şekilde kullanmanızı öneririz. Lenslerin düzenli olarak bakım ve temizliği yapıldığında daha uzun süre dayanır. Eğer solüsyon seçiminde zorlanırsanız, doktorunuza bu konuda danışabilirsiniz. Doktorunuzun verdiği öneriler ile yukarıdaki solüsyonlardan ya da başka bir çeşit solüsyon alıp kullanabilirsiniz. Solüsyonu saklarken de üzerindeki saklama talimatlarına uygun koşullarda saklamaya özen gösterin. Aksi halde bozulabilir ve etkisini göstermez.

Lenslerin temizliği, nemlendirilmesi ve saklanmasında kullanılan bu solüsyonları isterseniz, lens saklama kabı temizliğinde de kullanabilirsiniz. Düzenli olarak temizliği yapılan saklama kaplarında lenslerin saklanması daha hijyeniktir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?