Madecassol Krem

Madecassol Krem

Madecassol krem, yanık, çatlak ve yaralanmalar için kullanılan bir kremdir. Herkes için kullanımı uygun olan bu özel ürün, farklı alanlarda değişik şekillerde de kullanılabiliyor. Madecassol krem kullanımı ülkemizde de çok yaygın olan bu krem, sağlık ocakları, özel sağlık merkezleri ve hastanelerde yer alan doktorlar tarafından da sıkça reçetelere yazılıyor. Makalede Neler Var Madecassol Krem KullanımıMadecassol […]

Madecassol krem, yanık, çatlak ve yaralanmalar için kullanılan bir kremdir. Herkes için kullanımı uygun olan bu özel ürün, farklı alanlarda değişik şekillerde de kullanılabiliyor. Madecassol krem kullanımı ülkemizde de çok yaygın olan bu krem, sağlık ocakları, özel sağlık merkezleri ve hastanelerde yer alan doktorlar tarafından da sıkça reçetelere yazılıyor.

Madecassol Krem Kullanımı

Madessol merhem, doktorlar tarafından reçetey yazılıp eczaneden satın alınan bir kremdir. Genel olarak;

 • Açık yaraların daha çabuk iyileşmesinde kullanılır.
 • Yeni oluşmaya başlayan çatlakların tedavisinde ve önlenmesinde etkilidir.
 • Hafif dereceli yanıkların iyileşmesini hızlandırır.
 • Bazı cilt lekelerinin tedavisinde kullanılabilir.
 • Hamilelik döneminde oluşan vücut çatlaklarının görünümünü azaltır.
 • Emzirme döneminde meme ucu çatlaklarının tedavisinde kullanılabilir.
 • Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis durumlarında bu kremin iyileştirici etkisinden yararlanılabilir.
 • Küçük çaplı operasyonlar ve ameliyatların yaralarına sürerek daha hızlı iyileşme sağlanabilir.
 • Zaman zaman yaşanan birinci derece lokal deri ülserlerinin tedavisinde kullanılabilir.
 • Yaralanma ve yanıkların ağrılarını alıp bu yaraların tedavisini hızlandıran Madessol, aynı zamanda iyileşeme sonrasında bir iz kalmamasında da etkilidir.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar

Madessol krem etken maddesi; centella asiatica bitkisidir. Hoş bir kokusu olan bu bitkinin cildi yenileme özelliği ele alınarak hazırlanan krem, cilt yaralanmaları, yanıklar, lekeler ve farklı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılabilir. Bu yazımızda sizlerle madecassol krem ne işe yarar sorusunun cevabını paylaşmak istiyoruz.

Madecassol krem, piyasada adı sıkça duyulan özel bir kremdir. Hafif yanık ve yaraların tedavisinde en çok kullanılan kremlerden olan bu ürün, hemen hemen her eczanede hazır olarak bulunur. Madessol içeriğindeki maddeler ile ciltte oluşan hasarların yok edilmesinde etkilidir.

Madecassol hamilelikte kullanılırmı: Yanma, yaralanma ya da yırtılma nedeni ile hasar gören cilt hücrelerinin yenilenmesi, cildin eski haline gelmesi için kullanılan Madecassol krem, her yaşta, herkes tarafından kullanılabiliyor. Hamile ve emziren annelerin de kullanabildiği bu özel krem, özellikle gebelik dönemi ve sonrasında oluşan çatlakların tedavisinde kullanılabilir.

Madecassol çatlakları geçirir mi? Bu dönemlerde hala çatlak oluşmamışsa bile önlem açısından basen, kalça, göğüs ve göbek bölgesine düzenli olarak Madecassol krem uygulanabilir.

Madecassol açık yaraya sürülür mü: Madecassol kremin açık yaralara uygulanmasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, taze yaranın üzerine direkt olarak sürülmemesidir. Taze, yeni oluşmuş yaraların üzerine sürülen Madecassol cilt kremi, yaranın sulanmasına neden olabilir.

Bu da yaranın büyümesi, enfeksiyon kapması ve iltihaplanmasına neden olabilir. Buna sebep vermemek için açık ve taze yaraların üzerine uygulamayın. İyileşmeye başlayan yaraların üzerine ya da kenarlarına ince tabaka şeklinde sürmenizde bir sakınca yoktur. Aynı şekilde çok derin olmayan yanıkların tedavisinde de yanık üzerine sürülebilir. Derecesi yüksek yanıklarda ise yanık alanına sürülmesi sakıncalı olabilir.

Madecassol uçuk: Madecassol uçuğa sürülür mü merak konusudur. Farklı nedenler ile oluşabilen uçukların tedavisinde de kullanılabilir. Daha çok dudak bölgesinde yer alan bu uçuklar ilerlediklerinde konuşma, yeme ve içmeyi olumsuz yönde etkiler. Yaranın büyümesi ve iltihaplanmasının önlenmesi için Madecassol krem kullanılabilir.

Madecassol sivilce kremi; olarak da kullanılabilir. Madecassol krem sivilce üzerindeki etkisi ise; Ergenlik döneminde çıkan ve özellikle yüz bölgesinde yer alan bu sivilceler, zaman içinde geçse bile lekeleri kırmızı leke şeklinde kalabiliyor.

Bu lekelerin tedavisinde değişik malzemeler ile birlikte hazırlanan cilt maskeleri kullanabileceği gibi sadece Madecassol krem uygulaması da lekelerin yok edilmesinde etkili olabilir.

Madecassol krem, genel kullanımda zararı olmayan bir kremdir. Madecassol günde kaç kez kullanılır? Günde 1 ya da 2 kere uygulanabilen bu kremin daha fazla uygulanması ciltte tahriş, kızarıklık ve yanmaya neden olabilir. Daha fazla kullanılmasına devam edildiğinde pul pul dökülme hatta cilt yaralanmalarına kadar ilerleyen sorunlar yaşanabilir.

Madecassol ne için kullanılır sorusuna kısaca cevap verdikten sonra cilt bakımı için kullanmak üzere bir karışım tarifi vermek istiyoruz. Bu karışım için;

Madecassol Bepanthen E Vitamini

 • 1 adet E vitamini kapsülü
 • 1 çay kaşığı Madecassol krem
 • 1 çay kaşığı Bepanten krem kullanmanız yeterli.

Bu malzemelerin hepsini bir kase içinde güzelce karıştırın. Karışan malzemeler ile elde edilen krem karışımını göz ve dudak çevresi hariç tüm yüz bölgesine sürebilirsiniz. Karışım 1 saat kadar ciltte bekletildikten sonra temiz bir pamuk ya da bez ve soğuk su ile temizlenmeli. Sivilce tedavisi ya da kuru ciltler için kullanılabilen Bepanthol ve madecassol karışımı ayda bir kere uygulamanız yeterli.

Madecassol Hametan Karışımı

Madecassol hametan Acnelyse çatlak tedavisi.

Kremler

 • Acnelyse krem: Cilt soyucu özelliğe sahiptir.
 • Hametan kremCilt tahrişleri için ideal bir kremdir.
 • Madecassol krem: Hücre yenileyici ve nemlendirici özelliğe sahiptir.

Hazırlanışı ve Uygulanması

 1. Öncelikle soğuk bir duş alın. Soğuk duş hücrelerin hızlı çalışmasını sağlayacaktır.
 2. Bu üç kremi aynı oranda karıştırın. (Doktorlar reçete edebilir)
 3. Günde 2 defadan fazla olmamak kaydıyla çatlak olan bölgelere az miktarda sürün.
 4. Sabırlı olun ve düzenli olarak kullanmaya devam edim.
 5. Doğum çatlakları, karın çatlakları ve cilt çatlakları zamanla iyileşme gösterecektir.

Madecassol merhem ne için kullanılır ve madecassol ne kremi, gibi sorulara cevap niteliği taşıyan bu yazımızda verdiğimiz bilgiler ve örnek karışım sadece öneri niteliğindedir. Bunların uygulanmasında imkanınız varsa mutlaka bir doktora başvurmanız gerekir. Beklenmeyen bir etki, kızarıklık, tahriş görüldüğünde ise hemen bir cilt doktoruna başvurmak gerekir.

Madecassol Öncesi Sonrası

Madecassol öncesi ve sonrası yara izi iyileşme belirgin bir şekilde görünmektedir.

Madecassol Krem Faydaları

 1. Madecassol krem, piyasada en sık kullanılan yara ve yanık kremlerinden birisidir. İçeriğindeki doğal maddeler sayesinde cilde zarar vermeden onarım sağlayan bu krem, doktor tarafından sıkça hastalarına önerilir. Farklı nedenler ile ortaya çıkan cilt yaraları, cilt yanıkları, cilt çatlakları ve lekelerinin düzelmesinde etkili olan Madecassol krem, hamileler ve emziren anneler tarafından da kullanılma özelliğine sahiptir.
 2. Madecassol kremi, her yaştan, herkes tarafından kullanılabilen özelliklere sahiptir. İçeriğinde çok fazla kimyasal bulunmayan bu krem, yaraların iyileştirilmesinde etkili şekilde kullanılabilir. Açık yaralar için Madecaasol krem kullanımında yara üzerine uygulama yapılmaması gerekir.
 3. Açık ara ya da yanıklarda bu tür uygulamalar yaranın daha derinleşmesine, sulanmasına neden olabilir. Oysa iyileşme için yaranın sulanmasından çok kuruması gerekir. Kurumayan yaralar daha zor iyileşme gösterir. Aynı durum yanıklar için de geçerlidir.
 4. Derin yanıklarda kremin yanık alanına uygulanmaması gerekir. Bu uygulamada aynı şekilde yanığın yayılması ve daha uzun sürede iyileşmesine neden olabilir.

Kremin kullanımından önce Madecassol prospektüs kağıdında yazanların iyi okunması ve değerlendirilmesi gerekir. Yapılan bu değerlendirmelere göre kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve kullanımda beklenmeyen etkiler daha iyi belirlenir. Krem kutusunun içinde yer alan prospektüste krem ile ilgili, içeriği, kullanım şekli, faydaları, yan etkileri gibi bilgilere yer verilir. Bu bilgilerin ilk kullanım öncesinde mutlaka gözden geçirilmesinde fayda vardır.

Madecassol kremin faydalarını maddeler halinde sıralayacak olursak;

 • Küçük operasyonlar, ameliyatlar nedeni ile oluşan cilt yaraları ve yırtılmalarının daha çabuk iyileşmesinde, kilo alımı, hamilelik gibi nedenler ile oluşan vücut çatlaklarının toparlanmasında kullanılabilir.
 • Doğum sonrasında sürekli emen bebeklerin neden olduğu annelerdeki göğüs ucu çatlakları için bu krem kullanılabilir. Bebeklerin emzirilmesinden hemen sonra temiz göğüs ucuna sürülen krem, yeniden bebek beslenmesi yapılana kadar sürüldüğü yerde kalabilir. Ancak bebeğin yeniden beslenmesinden önce bölgenin güzelce temizlenmesi gerekir.
 • Ergenlik döneminde daha sık görülen sivilceler ve bu sivilcelerin neden olduğu lekelerin tedavisinde kullanılabilir.
 • Kırmızı ve pembemsi olan bu lekeler eğer önlem alınmazsa kahverengi lekelere neden olabilir.
 • Soğuk ya da cilt kuruluğu nedeni ile el ve ayaklarda ortaya çıkan çatlakların tedavi edilmesinde bu krem kullanılabilir. Düzenli kullanım ile daha yumuşak eller ve daha yumuşak ayaklara sahip olabilirsiniz.
 • Kuru olan cildin nemlenmesinde etkili şekilde kullanılabilir. Aşırı hassas ve kuru ciltlerde nemlendirmek için düzenli bir şekilde bu krem kullanılabilir. Ancak günde 1 ya da 2 kereden fazla sürülmemesi gerekir.
 • Kremin hazırlanmasında ana madde olarak kullanılan bitkinin hoş kokusunu alan krem, sürüldüğünde vücuda hoş bir koku yayar. Düzenli kullanımda bu koku kalıcı olarak vücutta oluşur ve her zaman cildin çok hoş kokmasını sağlar.
 • Dudak üzerinde ve kenarında çıkan can cakıcı uçukların tedavisinde kullanılabilir. Kısa sürede uçukların iyileşmesinde etkili olabildiği gibi yeniden çıkmalarını da önleme özelliği vardır.

Madecassol Krem Çatlak Tedavisi

Madecassol çatlakları geçirir mi? Madecassol krem çatlaklar ve izlere tam verim alabilmek için en az 1 ay kadar düzenli kullanmak gerekir. Bu kullanım sırasında başka dikkat edimesi gereken maddeler varsa doktorunuza danışarak bunlara da dikkat etmeniz gerekebilir.

Çatlaklarda Madecassol kremi tek başına kullanabileceğiniz gibi karışım olarak da kullanabilirsiniz. Özel karışım hazırlamak için başka cilt kremlerinden ve doğal malzemelerden yararlanabilirsiniz. El, ayak, yüz, karın, göğüs ya da basen bölgeleri için farklı içeriklerde hazırlanabilen bu karışımları da aşırıya kaçmadan haftada ayda 1 ya da 2 kere uygulayabilirsiniz.

Madecassol Kullananlar

Madecassol krem kullananlar genel olarak kremin etkilerinden olumlu sonuçlar almıştır. Yaralar, çatlaklar ve yanıklar için sürekli kullanılan bu krem, ayrıca bazı kullanıcı yorumlarından anlaşıldığı üzere bebeklerde pişik için de etkili olmuştur. Bebeğinde sürekli pişik yaşayan bir anne bu krem sayesinde bebeğinin de kendisinin de rahat ettiğini yorum olarak bildirmiştir.

Yine madecassol krem kullananlar diğer yorumlarına bakarak kremin sivilce izleri ve güneş lekelerine karşı da etkili olduğunu söyleyebiliriz. Yıllardır farklı tedaviler görmelerine rağmen bir türlü bu sorunlarına çözüm bulamayanların olumlu sonuç aldıkları özel krem, cildin beslenmesini ve daha genç görünmesini de sağlıyor.

Ciltte sürekli pul pul dökülme ve kızarıklık sorunu yaşayanların da kullanım sonunda olumlu yorumlarda bulunduğu Madecassol krem, hamileler ve emziren anneler tarafından da güvenle kullanılabiliyor. Hassas ciltlerde nemlendirmek için kullanımında da olumlu sonuçlar alınan krem, hemen hemen her cilt tipine uygun şekilde üretilmiştir.

Madecassol krem kullananlar bu kremin zararlarından bahsetmemektedir. Bilimsel olarak da kremin kullanımından kaynaklanan bir yan etki söz konusu değildir. Ancak yine de kullanımı sırasında aşırıya kaçmamak gerekir.

Medecassol Krem Fiyatı

Madecassol krem satın almak isteyenler için kremin fiyatı.

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2018 YILI FİYATLARI
30 Mart Cuma 20.26TL
22 Ocak Pazartesi 17.64TL
19 Ocak Cuma 17.64TL
12 Ocak Cuma 17.64TL
5 Ocak Cuma 17.64TL

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?